• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۵:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۴
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

جزئیات جلسه مجید انصاری با شورای نگهبان

مجید انصاری، عضو مجمع روحانیون مبارز می‌گوید که جلسه او با شورای نگهبان درباره مسائل کلی مجلس بوده است و قرار نیست به موضوع ردصلاحیت‌های اصلاح‌طلبان به صورت مصداقی وارد شود.

جزئیات جلسه مجید انصاری با شورای نگهبان

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، مجید انصاری در گفتگویی درباره جزئیات جلسه با شورای نگهبان گفت: در جلسه‌ای که با اعضای شورای نگهبان داشیم، من جمع‌بندی‌های خودم را که طی یک مدت طولانی از جمله زمان حضورم به عنوان معاون پارلمانی رئیس‌جمهور، درباره آسیب‌شناسی مجلس و مشکلاتی که درباره مجلس وجود دارد، می‌خواستم ارائه کنم که بعضی از این موارد می‌توانست در روند بررسی و تائید صلاحیت‌ها موثر باشد.

عضو مجمع روحانیون مبارز گفت: گزارش من یک گزارش تفصیلی بود که شامل اشکالات به وجود آمده در ادوار مختلف مجلس و کاهش اثرگذاری قوه مقننه و نمایندگان مجلس است که در آن به بررسی علل و عوامل آن پرداخته‌ام و دسته‌بندی‌هایی داشته‌ام و یک بخشی از آن مربوط به شورای نگهبان است.

او درباره نتیجه جلسه با شورای نگهبان گفت: من می‌خواستم این موارد را در جلسه با شورای نگهبان مطرح کنم، اما روزی که برای جلسه به شورای نگهبان رفته بودم، همان روز سامانه ثبت دارایی مسئولان در شورا مستقر شده بود و اعضای شورای نگهبان مشغول مراحل ثبت دارایی‌های خودشان بودند و به تدریج به جلسه آمدند و جلسه به طور کامل شکل نگرفت، لذا فرصت نشد من در این باره صحبت کنم و درباره موضوعات دیگری بحث کردیم.

وی افزود: موضوع مدنظر من به جلسه دیگری موکول شد و قرار شد که اعضای شورای نگهبان یک وقتی بگذارند که من بروم و مسائل را توضیح بدهم.

انصاری درباره اینکه آیا قرار است این جلسات ادامه‌دار باشد، گفت: جلساتی که در کار نیست. آن جلسه‌ای که من رفته بودم به طور کامل تشکیل نشد و من می‌خواستم که همه اعضای شورا در جلسه حضور داشته باشند و چون به تدریج آمدند ما مباحث دیگری را مطرح کردیم.

این چهره سیاسی اصلاح‌طلب درباره طرح موضوع ردصلاحیت‌ها با شورای نگهبان هم گفت: اصلا درباره ردصلاحیت‌ها بحثی نشد و در آینده هم اصلا قرار نیست من درباره تائید صلاحیت‌ها یا ردصلاحیت‌های افراد بحث کنم و می‌خواهم درباره شیوه کار مباحثی را مطرح کنم و قرار نیست درباره اصلاح‌طلبان بحث کنم.

او با بیان اینکه موضوع بحث او کلی است و قرار نیست مصداقی باشد، گفت: بحث من از اول هم کلی بود و من درخواست کرده بودم که با شورای نگهبان جلسه‌ای بگذاریم و درباره شیوه کار و روندهای رسیدگی و مسائلی که می‌تواند به بهبود وضع مجلس کمک کند، صبحت کنیم نه موضوع ردصلاحیت‌ها.

انصاری درباره استقبال شورای نگهبان از نظراتش هم گفت: دوستان شورای نگهبان که استقبال کردند و دلیلش همین بود که برای طرح این موضوعات وقت تعیین کردند، اما متاسفانه در آن جلسه وقت نبود و ان‌شاءالله در جلسه بعدی به این موضوع خواهیم پرداخت.

وی افزود: من چند سال پیش هم که معاون پارلمانی دولت یازدهم بودم، بخشی از این مطالب را در جلسه با آیت‌الله جنتی مفصل مطرح کردم و این مطالب هم در همان راستا است.

انصاری البته در پاسخ به این سوال که واکنش آیت‌الله جنتی به توضیحات وی چه بوده است، گفت: این موضوع مربوط به چند سال پیش است، به آن نپردازیم./ خبرآنلاین

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار