• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۱
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
یادداشت/ هادی فیروزمندی کارشناس سینما

صدرنشینی «اکسیدان» با خداحافظی «نهنگ عنبر۲»

جدول فروش فیلم‌های روی پرده در هفته آخر تیرماه ۹۶ با صدرنشینی فیلم سینمایی «اکسیدان» همراه بود. کمدی جنجالی این روزهای حامد محمدی در پایان هفته چهارم توانست با فروش یک میلیارد و ۱۳۵ میلیون تومانی، سرانجام از «نهنگ عنبر۲» پیشی‌گیرد و به صدر جدول گیشه هفتگی سینماها برسد. «نهنگ عنبر۲؛ سلکشن رویا» نیز در حالی از سینمای سرگروهش خداحافظی کرد که در پایان هفته دهم اکران، فروش کل خود را از مرز ۱۹ میلیارد تومان عبور داد.

صدرنشینی «اکسیدان» با خداحافظی «نهنگ عنبر۲»

به گزارش فرهیختگان آنلاین، بنابراین باید منتظر ماند و دید آیا فیلم سامان مقدم می‌تواند طی روزهای آینده در سینماهای باقی‌مانده زیرگروهش از فیلم سعید سهیلی پیش‌گیرد و به پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران تبدیل شود؟! «رگ خواب» و «زیر سقف دودی» نیز با افت فروش ناچیزی به ترتیب در رتبه‌های سوم و چهارم جدول فروش هفتگی قرار گرفتند. اما «کارگر ساده نیازمندیم» تازه‌ترین ساخته منوچهر هادی که شروع به‌شدت ناامیدکننده‌ای داشته، در هفته گذشته توانست فروش هفتگی خود را دو برابر کند و به جمع پنج فیلم پرفروش هفتگی راه یابد. و بالاخره از روز گذشته جمعه ۳۰ تیرماه «ساعت ۵ عصر»، نخستین ساخته سینمایی مهران مدیری روی پرده سینماها آمد و همان‌طور که انتظار می‌رفت پیش‌فروش بلیت‌های این فیلم طی روزهای گذشته با استقبال بسیاری همراه شد و پردیس‌های بزرگ را در روزهای اول اکران به سانس‌های متعدد فوق‌العاده کشاند.

با آغاز اکران کمدی مهران مدیری پیش‌بینی می‌شود گیشه تابستان سینماها رونقی دوباره گیرد و مخاطبان را به سینماها بکشاند. این فیلم که به ادعای سازندگانش آمده تا پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران شود، در روز اول اکران ۱۸ ساعت مداوم روی پرده بود و رکورد فروش روزانه یک فیلم در سینمای ایران را شکست. هم‌اکنون «گشت ۲» با فروش ۶۵۳ میلیون در یک روز رکورد فروش روزانه در سینمای ایران را در اختیار دارد.
 درنهایت مردادماه هر سال در سینمای ایران عمدتا از ماه‌های پرفروش بوده است و انتظار می‌رود با رسیدن فیلم‌های تازه اکران دوم عیدفطر، هوای تازه‌ای در سینمای ایران دمیده شود.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها