• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۲
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
احمدی بافنده مطرح کرد:

آتش‌نشانی و اورژانس تجهیزات امدادرسانی را به فضای مترو بیاورند

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه گفت: ایمنی مسافران، خط قرمز تخطی ناپذیر شرکت بهره برداری مترو تهران است و باید همواره در این بخش پویایی برای رسیدن به بهترین وضع وجود داشته باشد.

آتش‌نشانی و اورژانس تجهیزات امدادرسانی را به فضای مترو بیاورند
0.00

به گزارش فرهیختگان آنلاین، از شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه، محمد احمدی بافنده در جلسه‌ای که با حضور مدیر و کارکنان مدیریت پیشگیری و مقابله با سوانح و بحران برگزار شد، اظهار کرد: شما قدرت تاکتیکی مترو تهران در مواجه با حوادث هستید و باید همواره در بهترین سطح آمادگی برای جمع آوری سوانح باشید.
وی با اشاره به اینکه برای رسیدن به سطح ایده آل در مدیریت حوادث مترو باید سازمان‌دهی نیروی انسانی، تامین تجهیزات و ارتقا دانش فنی مورد توجه بیشتری قرار گیرد، افزود: در سال اخیر توانستیم پمپ‌ها و دستگاه‌های خوبی را برای امداد رسانی در مترو تهیه کنیم اما این کافی نیست و باید به سمت تکامل بیشتر تجهیزات هم در بعد کاری و هم در بعد امدادی حرکت کنیم.
مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران ارتقا دانش فنی را یکی از ارکان ایمنی در مترو برشمرد و تصریح کرد: دانش فنی هم با آموزش آکادمیک و هم با تجربه بدست می‌آید که خوشبختانه ما اکنون نیروهای متخصص و با تجربه‌ای را در این بخش در اختیار داریم.
احمدی بافنده بر همکاری سازمان‌های امدادی شهر تهران با مترو تاکید و خاطرنشان کرد: سازمان‌هایی چون آتش‌نشانی و اورژانس باید تجربه و تجهیزات امدادرسانی در فضای خاص مترو را داشته باشند.
وی گفت: تاکنون جلسات هماهنگی و مانورهای عملیاتی زیادی بین مترو و این سازمان‌ها برگزار شده اما باید باز هم سطح این آمادگی‌ها و به‌خصوص تجهیزات مورد نیاز ارتقا یابد.
مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران به لزوم تعریف زنجیره مدیریت بحران در مترو اشاره کرد و گفت: باید وظیفه تک تک سازمان‌های امدادی و کارکنان مترو در هنگام حوادث تدوین شود تا هرکس مسئولیت خود را در این مواقع بداند.
احمدی بافنده از مدیران این شرکت خواست تا به سرعت نسبت به بازبینی و تدوین استانداردهای مدیریت بحران در مترو اقدام کند.

منبع: آنا

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها