• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۷
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

ورزش بانوان راهی به سوی سلامتی

فرهیختگان: خیلی از افراد تنها زمانی به سراغ ورزش می‌روند که دچار افزایش وزن شده‌اند و با گرفتن رژیم نتوانسته‌اند از وزن خود بکاهند، در حالی که ورزش ابتدا برای قوی شدن بدن در مقابله با بیماری‌های مختلف سودمند است.

ورزش بانوان راهی به سوی سلامتی

رویا شریفی
کارشناس ورزش

درباره این موضوع که ورزش فواید بی‌شماری برای سلامت جسم و روح دارد هیچ شکی نیست، با وجود مشغله‌های بی‌شمار و تحرک کم خصوصا در بانوان لزوم توجه به ورزش و تحرک افزایش می‌یابد.
ورزش رشته‌های مختلفی دارد که هر یک می‌تواند تاثیرات شگرفی داشته باشد. رشته بدنسازی که بین بانوان ورزش جدیدی است، ورزشی است به‌شدت سودمند با تاثیرات بلندمدت.
اینکه گاهی خانم‌ها به این رشته به‌عنوان ورزشی سخت و مردانه و گاهی غیرمرتبط به بانوان می‌نگرند به علت آگاهی نداشتن از فواید سودمند این ورزش است. باید بدانیم با بالا رفتن سن عضلات بدن کمتر خواهد شد و به دلیل عدم فشار روی استخوان‌ها به پوکی استخوان نزدیک می‌شویم. متاسفانه پوکی استخوان، دردهای مفصلی و ضعف عضلات بدن در بیشتر بانوان مشاهده می‌شود، ورزش بدنسازی به دلیل استفاده از دمبل‌ها و دستگاه‌ها باعت عضله‌سازی و بالا رفتن توده استخوانی می‌شود و می‌تواند شما را از انواع بیماری‌های مفصلی دور نگاه دارد، در عین حال اگر اضافه وزن داشته باشید با دستیابی به محاسن این رشته در کنترل وزن نیز به موفقیت خواهید رسید.
تنوع حرکات، کار با انواع دستگاه‌ها، پیشرفت سریع، نداشتن محدودیت سن، در کنار محیط شاد یک باشگاه بدنسازی می‌تواند به‌شدت روح و جسم شما را تحت تاثیر قرا ر دهد. فراموش نکنیم کار روی تک تک اعضای بدن و رسیدن به فیزیک برتر از دیگر مشخصات برتر این رشته ورزشی است. بدانیم که اگر از فواید اکنون ورزش بدنسازی بگذریم سرمایه‌گذاری بسیار با ارزشی برای دوران میانسالی و کهنسالی است تا بتوانیم در این دوران در کمال سلامت از زندگی لذت ببریم.
نکته آخر و البته مهم این است که ورزش‌های هوازی به تنهایی در علم ورزش اکنون دنیا کم‌کم کنار گذاشته می‌شود و ورزشی بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد که بتواند همراه چربی سوزی و تناسب اندام، ما را از انواع بیماری‌های ضعف عضلات دور نگاه دارد. انتخاب صحیح باشگاه برای داشتن لوازم استاندارد و مربیانی با اگاهی کامل برای دستیابی به این هدف بسیار ضروری است.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها