• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۸
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

سلیمانی چه کرد؟

فرهیختگان: قاسم سلیمانی در طول هشت سال دفاع مقدس فرماندهی بسیاری از عملیات‌ها را به عهده داشت. او در هشت سال دفاع مقدس و نیز مبارزه با باندهای مواد مخدر در مناطق مرزی ایران و افغانستان تا پیش از انتصابش به فرماندهی سپاه قدس تجربه بی‌مانندی اندوخت. برخی فعالیت‌های او را در این گزارش که در همه رسانه‌ها منتشر شده است، می‌خوانید.

سلیمانی چه کرد؟

   آغاز جنگ و آموزش
با حمله رژیم صدام به خاک ایران، قاسم سلیمانی چندین گردان از سپاهیان کرمان را آموزش می‌دهد و به جبهه‌های جنوب اعزام می‌کند.

   سوسنگرد و جبهه مالکیه
کمی پس از آغاز جنگ سلیمانی در رأس یک گروهان به سوسنگرد اعزام می‌شود تا جلوی پیشروی دشمن بعثی در جبهه مالکیه را بگیرد.

   از والفجر 8 تا کربلای 5
قاسم سلیمانی در بیشتر عملیات عمده نظامی دوران جنگ با عراق شرکت کرد که از مهم‌ترین آنها عملیات والفجر 8 (فتح فاو)، کربلای 4، کربلای 5 و  تک شلمچه بود.

   لشکر 41 ثارالله و بازگشت به کرمان
با پایان یافتن جنگ در سال ۱۳۶۷، لشکر ۴۱ ثارالله به فرماندهی سلیمانی به کرمان بازگشت و درگیر جنگ با اشراری شد که از مرزهای شرقی کشور هدایت می‌شدند.

   آتش‌بس و آغاز مبارزه با قاچاقچیان
سلیمانی پس از آتش‌بس با عراق، مامور مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر شد. او تا هنگام انتصاب به فرماندهی نیروی قدس سپاه با باندهای قاچاق مواد مخدر در نزدیکی مرزهای ایران و افغانستان می‌جنگید.

   حضور در جبهه‌های بین‌المللی
پس از وقوع یک انفجار مهیب در دمشق که به کشته و زخمی شدن چندین مقام سوری انجامید رسانه‌های جهان گزارش دادند که قاسم سلیمانی نیز در میان کشته‌شدگان قرار دارد که این خبر با حضور او در دیدار با رهبر معظم انقلاب تکذیب شد.

   «کلنا عباسک یا مهدی»
سردار سلیمانی علاوه بر حضور در جبهه‌های جنگ چندی پیش انتشار پیام سه‌کلمه‌ای «کلنا عباسک یا مهدی» خطاب به گروه تکفیری صهیونیستی داعش در فضای مجازی غوغا به پا کرد.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها