• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۷
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
نکاتی برای رونق استارت‌آپ‌ها

چگونه از محتوا برای ساختن کسب‌وکار استفاده کنیم

فرهیختگان: تولید محتوای هدفمند و باکیفیت می‌تواند شروعی برای راه‌اندازی کسب‌وکار جدید شما باشد.

برای تولید محتوای خوب چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟ همه بازاریاب‌های آنلاین معتقدند یک وب‌سایت برای افزایش ترافیک خود باید محتوای جذاب داشته باشد. بعضی از آنها معتقدند استفاده از محتوای تصویری، صوتی و ویدئویی تاثیر بیشتری بر جذب مخاطب دارد. معمولا تولید محتوا کار راحتی به نظر می‌رسد؛ اما بعد از گذشت دو هفته متوجه خواهید شد که تولید کردن محتوای مرتبط و سرگرم‌کننده، آن هم به‌صورت روزانه کار آسانی نیست. کسب درآمد از طریق محتوا فقط به گرفتن آگهی‌ محدود نمی‌شود. بسیاری از استارت‌آپ‌ها به چیزی فراتر از نمایش تبلیغات برای کسب درآمد فکر می‌کنند. به‌عنوان مثال اکثر ما حداقل یک‌ بار از اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌ها برای پیدا کردن بهترین رستوران در نزدیکی محلی که در آن هستیم، استفاده کرده‌ایم. این وب‌سایت‌ها با رستوران‌های زیادی برای جذب مشتری در رویدادها همکاری می‌کنند. دلیل پرطرفدار بودن این وب‌سایت‌ها تولید محتوای قوی و جذاب است. در ادامه این مطلب راه‌های استفاده از محتوا برای ساخت یک کسب‌و‌کار واقعی را به شما خواهیم گفت.

 نیازهای مخاطب را در نظر بگیرید
برای تولید محتوای تاثیرگذار باید همیشه مخاطبان خود را در ذهن داشته باشید. در واقع محتوای شما باید به آنها کمک کند که مشکلات خود را از بین ببرند. شما این اطلاعات را باید از خود مردم و با خواندن مطالب کانال‌های مختلف به دست آورید. شناخت نیازهای کاربران به شما کمک می‌کند بتوانید محتوای محبوب و مورد نیاز آنها را تولید کنید. برای این منظور می‌توانید مستقیما از آنها بپرسید چه چیزهایی دوست دارند ببینند و بخوانند. بسیاری از شرکت‌ها از هشتگ‌ها و موضوعاتی که مورد توجه قرار گرفته‌اند یا ترند شده‌اند، برای تعیین موضوع محتوا استفاده می‌کنند. انجام این کار برای شناخته شدن خوب است؛ اما برای ساختن یک کسب‌و‌کار واقعی جواب نمی‌دهد. قبل از نوشتن محتوا به خودتان توضیح بدهید هدف‌تان از نوشتن این مطلب چیست و آن را برای چه کسانی می‌خواهید بنویسید. از تولید محتوای بی‌کیفیت مانند نوشتن اخبار زرد در مورد افراد معروف خودداری و برای مخاطبان خود محتوای جذاب و باکیفیت تولید کنید.

 یک تیم از افراد مناسب بسازید
شرکت شما بدون کارمندانش هیچ ارزشی ندارد. محتوای شما باید توسط افراد مشتاق و علاقه‌مند به کسب‌و‌کارتان نوشته شود. اعضای تیم شما باید به کاری که انجام می‌دهند علاقه‌مند و برای مخاطبان خود ارزش قائل باشند. آنها همچنین با تحلیل محتواهای قدیمی خود، باید ببینند کدام مطالب تاثیر بیشتری بر مخاطب گذاشته است و از آن روش برای تولید محتوای خود در آینده استفاده کنند. آنها باید هدف از تولید محتوا را همیشه در ذهن داشته باشند و به انتقادات و پیشنهادات کاربران خود گوش دهند.  زمانی که مردم شما را برای تولید محتوای باکیفیت شناختند، آنگاه به‌عنوان یک منبع قابل‌اعتماد به شما نگاه می‌کنند و برای گرفتن اطلاعات به وب‌سایت شما مراجعه خواهند کرد. درنهایت کسب‌و‌کارتان تبدیل به برندی می‌شود که مردم دوست دارند با آن همکاری کنند. مطمئن باشید بعد از گذشت مدتی هرکدام از کارمندان‌تان به‌نوعی به رشد و توسعه کسب‌و‌کار شما کمک خواهند کرد. داشتن کارمندانی که به مخاطبان شما بها می‌دهند و برای رفع نیازهای آنها محتوا تولید می‌کنند، می‌تواند تعداد کاربران وفادار شما را افزایش دهد.  از کارمندان خود بخواهید قبل از انجام هر کاری از خودشان بپرسند انجام این کار چه نفعی برای مخاطب خواهد داشت. اگر نتوانستند پاسخ قانع‌کننده‌ای برای این سوال پیدا کنند، آن کار را انجام ندهند. این طرز تفکر باعث ایجاد رابطه قوی میان برند شما و مردم در تمام پلتفرم‌ها می‌شود. شما همچنین باید نحوه دسترسی مردم به مطالب خود را بررسی و از بهترین شیوه‌ برای نمایش مطالب خود در اپلیکیشن موبایل، تبلت یا لپ‌تاپ استفاده کنید.

 با افراد مناسب مشارکت کنید
مرتبط بودن محتوای شما با ماهیت کسب‌و‌کارتان می‌تواند باعث ایجاد همکاری‌های قوی میان شما و برندهای معروف در صنعت مرتبط شود. آنها دوست دارند با شما همکاری کنند؛ زیرا می‌دانند برای کاربران خود ارزش قائل هستید. به یاد داشته باشید هرگز نباید با برندهای غیر‌مرتبط با صنعت خود همکاری کنید. عدم‌همکاری ممکن است باعث شود درآمد زیادی از دست بدهید؛ اما در عوض باعث افزایش اعتماد میان شما و کاربرانتان می‌شود.

 قبل از نوشتن فکر کنید
قبل از اینکه کار جدیدی شروع یا کمپینی راه‌اندازی کنید، به خوبی فکر کنید. از خودتان بپرسید آیا واقعا کسی به این محتوا احتیاج دارد؟ اگر پاسخ مثبت بود در مرحله بعد باید ببینید چگونه باید با مخاطبان علاقه‌مند در آن زمینه ارتباط برقرار کنید و سپس سراغ نوشتن محتوا بروید. هیچ‌کدام از برندهای معروف یک‌شبه به جایگاه فعلی خود نرسیده‌اند. بنابراین به‌آرامی پیش بروید و به اهداف‌تان پایبند باشید. اگر نتوانستید از کمک حمایت‌کننده‌های مالی بهره‌مند شوید، آنگاه از محتوا برای ساختن یک کسب‌وکار قوی استفاده کنید.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها