• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

شروع موج سوم کرونا در آمریکا

ام اس ان بی سی نیوز اعلام کرد چند روز مانده به برگزاری انتخابات آمریکا ، این کشور وارد موج سوم همه گیری کرونا شده است.

به گزارش «فرهیختگان»، ­­ شبکه تلویزیونی ام اس ان بی سی نیوز اعلام کرد در حالی که ۱۸ روز مانده به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا این کشور شاهد تحولات گسترده سیاسی است، اما هرگز تا این حد آشکار نبوده است که آمریکا با توجه به تشدید آمار مبتلایان به کرونا در موج سوم کرونا قرار دارد.

شبکه ام اس ان بی سی نیوز افزود روز جمعه ۶۸ هزار مورد جدید ابتلا به کرونا در سراسر آمریکا تایید شد. از جولای تاکنون هرگز تعداد مبتلایان به کرونا در یک روز در آمریکا تا این حد بالا نبوده است.اکنون سیاستمداران آمریکا در هر بخشی می‌پذیرند که ما در مواجهه با کرونا اشتباه کرده ایم و عملکرد خوبی نداشته ایم.

وی افزود موج دوم کرونا در آمریکا زمانی شروع شد که دولت ترامپ و جمهوریخواهان وابسته به وی در مناطق مختلف با نادیده گرفتن مقررات و محدودیت‌های اعلام شده توسط مرکز کنترل بیماری‌ها دستور بازگشایی کسب و کار‌های مختلف را صادر کردند.

در این دوره شاهد تشدید موارد ابتلا به کرونا بود و این امر هم ناشی از انکار واقعیات توسط مسئولان در بخش‌های مختلف بود. در این دوره نتیجه سیاست‌های دولت ترامپ به جان باختن ۱۰۰ هزار نفر از شهروندان آمریکا منجر شد. همه کشور‌ها در طول دوره شیوع کرونا شاهد دو بار تشدید موارد ابتلا بوده اند، اما آمریکا شاهد سه بار تشدید موارد ابتلا به کرونا بوده است. اکنون که آمریکا وارد موج سوم شیوع کرونا شده است رئیس جمهور و جهموری خواهان بطور عمد خواهان جان باختن تعداد بیشتری از شهروندان آمریکا هستند. ترامپ در این شرایط تجمع تبلیغاتی خود را در فلوریدا برگزار کرد و خطاب به شهروندان سالمند آمریکا گفت که شما صرفا برای تامین منافع دیگران ماسک می‌زنید. وی خطاب به حامیانش گفت ما به پایان تونل نزدیک شده ایم. کریس کریستی فرماندار سابق نیوجرسی و از حامیان ترامپ که پیش از این به کرونا مبتلا شده و هفت روز در شرایط بسیار بحرانی در بیمارستان بستری شده است اخیرا در مصاحبه‌ای گفت اظهارات سابق وی مبنی بر این که نباید از ماسک استفاده بشود اشتباه بوده است./ خبرگزاری صدا و سیما

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار