• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
شریفانی:

استادان باید دانشجویان را در مسیر اسلام و انقلاب قرار دهند

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: استادان باید بتوانند بر اساس زمان و مکان با بهره گیری از روش‌های نوین، دانشجویان به‌ویژه جوانان را در مسیر اسلام و انقلاب قرار دهند.

به گزارش «فرهیختگان»، به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، جلسه هم‌اندیشی اساتید گروه معارف دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر محمد شریفانی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

دکتر شریفانی در این جلسه با اشاره به رسالت خطیر استادان گروه معارف در ترویج و اشاعه فرهنگ اسلامی و انقلابی، گفت: استادان گروه معارف باید آرامش حقیقی در پرتو قرآن داشته باشند تا بتوانند به رسالت خود عمل کنند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر بکارگیری استادان مجرب و صلاحیت‌دار در امر آموزش، اظهار داشت: استادان باید بتوانند بر اساس زمان و مکان با بهره گیری از روش‌های نوین، دانشجویان به‌ویژه جوانان را در مسیر اسلام و انقلاب قرار دهند.

وی با برشمردن شاخص‌های یک استاد موفق خاطرنشان کردن: پشتوانه خدایی داشتن، تواضع، نوآوری، نظم، ثبات، همسانی گفتار و کردار، عدم تکرار ملال آور، اثر بخشی و آرامش از مؤلفه‌های یک استاد موفق در امر تدریس است.

دکتر شریفانی با بیان اینکه استاد باید با تکیه بر خدا و اندیشه سالم، در کلاس درس حاضر شود، گفت: اگر استادان با چنین نگاهی در دانشگاه حضور یابند، بدون تردید می‌توانند به خوبی رسالت خود را که همان تربیت نیروی مؤمن و انقلابی در دانشگاه است، انجام دهند. استادان باید با تواضع باشند و با گشاده‌رویی و تکریم دانشجویان فضای کلاس را به گونه‌ای مدیریت کنند که دانشجویان و مخاطبان آن شیفته‌ مباحث آن شوند.

دکتر شریفانی با تأکید بر عدم استفاده از روش‌های منسوخ و ملال‌آور در امر تدریس افزود: محتوا و شیوه‌های تدریس باید نوآورانه و جذاب باشد به گونه‌ای که اثربخشی آن در بین دانشگاهیان مشهود و ملموس باشد.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام محسن ابراهیمی مسئول نهاد رهبری در دانشگاه‌ آزاد اسلامی استان هرمزگان با تشریح برنامه‌ها و عملکرد این نهاد در استان، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در استان هرمزگان با دارا بودن بیش از نصف جمعیت دانشجویی استان، به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری در استان مطرح است.

وی اظهار داشت: کمبود اعضای هیأت علمی گروه معارف اسلامی یکی از دغدغه‌های این دانشگاه در استان است که امیدواریم با مساعدت و پیگیری‌های مسئولان بتوانیم با افزایش ظرفیت اعضای هیأت علمی در این رشته خدمات مؤثری در امر تدریس ارائه دهیم.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار