• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
دور رفت لیگ کشتی فرنگی باشگاه‌های کشور آغاز شد

دانشگاه آزاد اسلامی در رده دوم و امیدوار به صعود

بنا، تیم کشتی فرنگی دانشگاه آزاد اسلامی را یکی از شانس‌های صعود به مرحله بعدی رقابت‌های لیگ برتر دانست و ابراز امیدواری کرد که امسال این تیم بتواند سهمیه جام باشگاه‌های جهان را کسب کند.

به گزارش «فرهیختگان»، مسابقات لیگ برتر کشتی فرنگی باشگاه‌های کشور گرامیداشت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، از روزگذشته در سالن ۱۲ هزار نفری ورزشگاه آزادی تهران آغاز شد و تیم دانشگاه آزاد اسلامی در روز نخست به ۲ پیروزی و یک شکست دست پیدا کرد. این تیم ابتدا در نخستین دیدار مرحله رفت این رقابت‌ها، با نتیجه ۷ بر ۳ تیم صبا نور کردستان را شکست داد. در ادامه این رقابت‌ها و در دومین دیدار در چارچوب رقابت، دانشگاه آزاد اسلامی با نتیجه ۶ بر ۴ مقابل تیم شهدای مقاومت قم به پیروزی رسید تا شرایطش برای صعود به دور بعدی مسابقه‌ها هموار‌تر شود. در ادامه این تیم از ساعت 18:30 روزگذشته با تیم متمول بازار بزرگ ایران دیداری بسیار حساس را برگزار کرد که درنهایت تیم پرستاره بازار بزرگ ایران با نتیجه ۷بر۳ به برتری رسید. تیم کشتی فرنگی دانشگاه آزاد اسلامی با 2 پیروزی و یک شکست در رده دوم جدول گروه «ب» قرار گرفته و همچنان امیدوار و مصمم به صعود از گروه خود است. این تیم صبح امروز در آخرین مسابقه خود از دور رفت گروه «ب» لیگ برتر کشتی فرنگی باشگاه‌های کشور به‌مصاف تیم احتشام گستر کارون می‌رود.

 لشگری: امیدوارم هر 2 تیم کشتی ما روی سکو بروند

امیرعباس لشگری، رئیس مرکز ورزش و تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی درحاشیه برگزاری مسابقات کشتی فرنگی درخصوص نتایج و شرایط تیم دانشگاه آزاد اسلامی به «فرهیختگان» گفت: «پیروزی‌های ارزشمند تیم کشتی دانشگاه را به‌خصوص به دکتر طهرانچی که نگاه ویژه‌ای به ورزش دارند، تبریک عرض می‌کنم و این پیروزی‌ها را به جامعه دانشگاه آزاد اسلامی تقدیم می‌کنیم. دو مسابقه‌ سنگین و فشرده را برگزار کردیم که در دیدار نخست حریف را که از ملی‌پوشان خوبی بهره می‌برد، غیرتمندانه و با تدبیر کادرفنی شکست دادیم. شاید روی کاغذ در ابتدا نگرانی‌هایی بود اما با غیرت بچه‌ها تیم پرمهره و قدرتمند صبا نور کردستان را شکست دادیم. در ادامه به‌مصاف مقاوت قم رفتیم که بازی راحت‌تری نسبت به بازی صبح را برگزار کردیم. امیدوارم درنهایت نتایجی به‌دست بیاید که درجایگاه خوبی در دور رفت رقابت‌های لیگ کشتی فرنگی برسیم.»

لشگری درباره نگاه کلان دانشگاه به رشته ورزشی کشتی تاکید کرد: «بالاخره در باشگاه فرهنگی ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی روی ورزش اول کشور در هر دو بخش آزاد و فرنگی‌ سرمایه‌گذاری کردیم و تیمداری می‌کنیم. تیم آزاد در گروه خودش در دور رفت دوم شد و تیم فرنگی هم نتایج خوبی تا اینجا گرفته. ما باید از این تیم‌ها پشتیبانی و حمایت کنیم تا بدون نگرانی به‌کار خود ادامه دهند و امیدواریم هر دو تیم به‌مرحله نهایی و فینال بروند و روی سکو بایستیم که این یک افتخار برای دانشگاه آزاد اسلامی است که درحال‌حاضر درکنار فدراسیون‌ها برای کمک به ارتقای فنی ورزش کشور کمک می‌کند. ضمن اینکه پشتوانه‌سازی برای حضور قدرتمند تیم‌های ملی‌مان در میادین را از سیاست‌های خودمان می‌دانیم که با دستور مقام عالیه دانشگاه آزاد اسلامی درحال انجام و اقدام است.»

 حاشیه مسابقات  کاهش جذابیت درغیاب تماشاگران

مسابقه‌ها به‌خاطر شرایط خاص این روزها بدون حضور تماشاگر برگزار شد و همین موضوع باعث شد در تالار خاطره‌انگیز ۱۲هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی تهران فضای دلگیری حاکم شود.

با توجه به شیوع ویروس کرونا، شمار محدودی از عکاسان و خبرنگاران ورزشی درمحل برگزاری مسابقه‌ها حضور داشتند و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در محل برگزاری مسابقه‌ها، محسوس بود.

محمد بنا، سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان از صبح چهارشنبه درمحل برگزاری مسابقه حضور داشت و کشتی‌گیران را به‌دقت زیرنظر گرفته بود.

دکتر لشگری، رئیس مرکز ورزش و تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی با حضور در تالار ۱۲ هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی با اعضای کادر فنی و تیم کشتی فرنگی دانشگاه دیدار و گفت‌وگو کرد و پیروزی‌های آنان را تبریک گفت.

 تمجید بنا از درخشش فرنگی‌کاران دانشگاه آزاد اسلامی

محمد بنا، سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ایران که از نزدیک شاهد این رقابت‌ها بود، از عملکرد درخشان تیم کشتی دانشگاه آزاد اسلامی تمجید کرد. سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان گفت: «دانشگاه آزاد اسلامی سال‌هاست که درعرصه ورزش حرفه‌ای، قهرمانی و همگانی فعالیت می‌کند و خوشحالم که امسال نیز تیم کشتی فرنگی این دانشگاه، در رقابت‌های لیگ برتر حضور قدرتمندی دارد. دانشگاه آزاد اسلامی، کمک بزرگی به ورزش کشور کرده است و بسیاری از قهرمانان و نخبگان ورزشی، دانشجوی این دانشگاه بوده یا هستند.»  بنا، تیم کشتی فرنگی دانشگاه آزاد اسلامی را یکی از شانس‌های صعود به مرحله بعدی رقابت‌های لیگ برتر دانست و ابراز امیدواری کرد که امسال این تیم بتواند سهمیه جام باشگاه‌های جهان را کسب کند.

 

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار