• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۳
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
قالیباف:

آب داریم ولی مردم تشنه هستند

رئیس مجلس با بیان اینکه آب داریم ولی مردم تشنه هستند و مشکل کشاورزی داریم گفت: سوء مدیریت‌ها فقط باعث سوختن فرصت‌ها نمی‌شود بلکه فرصت‌ها را به تهدید تبدیل می‌کند.

به گزارش «فرهیختگان»، محمدباقرقالیباف در جلسۀ بررسی نظام مسائل استان مازندران با طرح این سوال اظهار کرد: چرا نمی‌توانیم استان را اداره کنیم؟ ما منابع داریم، آنچه ما را به اینجا رسانده برنامه نداشتن است و سوء مدیریت دلیل بی‌برنامگی‌هاست.

وی افزود: همۀ فرصت‌های ما دارند به تهدید تبدیل می‌شوند.گردشگری که فرصت استان مازندران است با سوء مدیریت به تهدید تبدیل شده است.

رئیس مجلس ادامه داد: وظیفۀ اجرایی بر عهدۀ دولت است. ما در مجلس باید ریل‌گذاری کنیم، زمینه‌های قانونی پیشرفت را فراهم کنیم و بعد بایستیم و بر اجرای درست آنها نظارت کنیم. 

وی با بیان اینکه آب داریم ولی مردم تشنه هستند و مشکل کشاورزی داریم گفت: سوء مدیریت‌ها فقط باعث سوختن فرصت‌ها نمی‌شود بلکه فرصت‌ها را به تهدید تبدیل می‌کند.

رئیس مجلس تصریح کرد: برنامۀ هفتم توسعه را در سه سطح عملیاتی خواهیم نوشت نه بر اساس آمال و آرزوها.

وی گفت: برنامه ششم واقعا عملیاتی نوشته نشده است و بیشتر آرزو نویسی بدون توجه به ظرفیت‌ها بوده است. برنامه هفتم باید عملیاتی باشد.

وی افزود: باید ماموریت‌ها و برنامه‌هایمان را در سه سطح تقسیم کنیم: سطوح ملی، منطقه‌ای و محلی. باید برای هر سه سطح احکام دقیق ومشخص بنویسیم. این احکام باید ناظر به مشکلات میدانی محلی در سطح استان و شهرستان ولی ناظر به رویکردهای ملی باشد.

وی گفت: زنجیرۀ عوامل پیشران در سطح شهر، استان و منطقه را باید یکجا ببینیم تا پیشرفت اتفاق بیفتد.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار