• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۸:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
وکیل برانکو در گفت‌وگو با «فرهیختگان»: فیفا به باشگاه مهلت بیشتری داد، اما هیچ کاری نکردند

مدیران پرسپولیس فقط دروغ می‌گویند

مشخص است که اگر شما تصمیمات فیفا را نادیده بگیرید، با مشکلات بزرگی روبه‌رو خواهید شد. برای من جالب است که در این شرایط مدیریت باشگاه همچنان به رسانه‌ها دروغ می‌گوید.

به گزارش «فرهیختگان»، پرسپولیسی‌ها تنها تا فردا فرصت دارند که برای تسویه‌حساب طلب برانکو اقدام کنند و اگر این اتفاق بار دیگر هم رخ ندهد، احتمالا پرسپولیسی‌ها با جرایم جدی‌تر و خطرناک‌تری ازسوی فیفا مواجه می‌شوند و یکی از گمانه‌زنی‌های این روزهای رسانه‌های کشور این است که باتوجه به مدارکی که فیفا در دست دارد، ممکن است حکم به سقوط این تیم به لیگ آزادگان بدهند.

همین موضوع باعث شد دیروز تعدادی از هواداران عصبانی پرسپولیس خودشان را به محل باشگاه برسانند و به انتقاد از مدیران بپردازند که درنهایت این موضوع با جلسه‌ای در یکی از طبقات باشگاه میان هواداران و رسول‌پناه موقتا حل شد.

برای آگاهی از شرایط پرونده برانکو در فیفا و اقداماتی که پرسپولیس و وکیل برانکو انجام داده‌اند با دارو بوشیچ، وکیل سرمربی تیم ملی عمان دقایقی همکلام شدیم. او درخصوص اقداماتی که پرسپولیسی‌ها در این مدت یک‌ماهه انجام داده‌اند و همچنین مشکلاتی که این باشگاه درجهت انتقال پول به حساب برانکو دارد، به «فرهیختگان» گفت: «باشگاه از مدت‌ها پیش اطلاعات حساب را در اختیار دارد و قبلا 30 درصد از بدهی خود را نیز پرداخت کرده است. یک سال پیش و قبل از اینکه به فیفا شکایت کنیم، مبلغ مشخصی را به‌عنوان طلب از باشگاه درخواست کردیم و حالا پس از گذشت یک سال این مبلغ دوبرابر شده است. در این قضیه چه کسی مقصر است؟»

او ادامه داد: «باشگاه پیش از این طلب دستیاران برانکو را پرداخت کرده است و باید باقیمانده طلب برانکو را نیز بدهد که البته تا به امروز اقدامی در جهت پرداخت این مبلغ انجام نداده است و درواقع نمی‌دانم که آنها چه هدفی را دنبال می‌کنند.»

از وکیل برانکو درخصوص شایعه‌ای که در ایران شکل گرفته و اعلام شده که وکیل برانکو با استناد به مصاحبه رسول‌پناه که پیش از بازی‌های آسیایی اعلام کرده بود پول برانکو را صرف خرید بازیکن کرده است، این تیم را در آستانه سقوط به دسته پایین‌تر قرار داده، سوال کردیم. او در این خصوص به «فرهیختگان» گفت: «این یک دروغ بزرگ است.

در نامه‌ای که من برای فیفا فرستادم، اعلام کردم باشگاه تا تاریخ 12 سپتامبر که مهلت فیفا برای پرداخت بدهی بود، حتی یک یورو هم به برانکو پرداخت نکرده است. تکرار می‌کنم که من به هیچ‌عنوان چیزی درباره نقل‌وانتقالات بازیکنان یا درخواست از فیفا برای اعمال تحریم‌های بیشتر در نامه‌ام نیاورده‌ام و تنها روند پرونده را به آنها اطلاع دادم. اگر حرف مرا باور نمی‌کنید، یک نسخه از این نامه را به یکی از وب‌سایت‌های ایرانی ارسال می‌کنم تا آن را منتشر کنند.»

بوشیچ در ادامه به جرایم احتمالی که فیفا برای سهل‌انگاری پرسپولیسی‌ها درنظر می‌گیرد، خاطرنشان کرد: «مشخص است که اگر شما تصمیمات فیفا را نادیده بگیرید، با مشکلات بزرگی روبه‌رو خواهید شد. برای من جالب است که در این شرایط مدیریت باشگاه همچنان به رسانه‌ها دروغ می‌گوید. واضح است که فیفا به باشگاه مهلت بیشتری برای پرداخت بدهی‌اش داده است، اما باشگاه هیچ کاری انجام نمی‌دهد و در پایان خواهیم دید که چه جرائم و تحریم‌هایی اعمال خواهد شد.»

وکیل برانکو به تماس‌هایی که ازسوی باشگاه پرسپولیس با او و موکلش برقرار می‌شود، اشاره کرد و گفت: «ما و باشگاه در تماس هستیم و آنها هر چندوقت یکبار از ما درخواست مهلت بیشتر یا شماره حساب می‌کنند، اما هنوز هم هیچ پولی به ما پرداخت نکرده‌اند. یک ماه پیش درخواست کردند که 20 یا 30 روز فرصت بیشتر داشته باشند تا پول را پرداخت کنند، اما این مدت بدون پرداخت هیچ پولی سپری شد.»

از بوشیچ خواستیم که نامه ارسالی‌اش به فیفا را برای انتشار در اختیار رسانه‌ها قرار بدهد و پاسخ او به این موضوع این بود: «من به شما گفتم که درباره این موضوع باید به من اعتماد کنید. اگر به من اطمینان ندارید من آن سند را در رسانه‌ها منتشر خواهم کرد. من هرگز اسناد را به کسی نمی‌دهم، چون خلاف اخلاق حرفه‌ای است. من با 20 خبرنگار ایرانی در ارتباط هستم و می‌توانید از آنها بپرسید و مطمئن شوید که من هیچ سندی را در اختیار کسی قرار نمی‌دهم. فقط به اطلاعاتی که در اختیار شما قرار می‌دهم می‌توانید اعتماد کنید.»

 * نویسنده: آرش محمدی، روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار