• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۹:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۸
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

سفر به مشهد تا اطلاع ثانوی ممنوع!

مشهد از نظر میزان ابتلا به کرونا همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد از این رو متولیان حوزه سلامت در این خطه سفر به مشهد را از نظر عقلی و اخلاقی تا اطلاع ثانوی ممنوع می‌دانند.

به گزارش «فرهیختگان»، محمدحسین بحرینی سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در خراسان رضوی گفت: این استان هم‌اینک در شرایط بسیار حساسی از نظر شیوع ویروس کرونا و هم زمانی آن با بیماری فصلی آنفلوآنزا قرار گرفته است.

او افزود: تعداد بیماران بستری شده مبتلا به کرونا و مرگ ناشی از ابتلا به این بیماری در مشهد و دیگر مناطق این استان دوباره روند صعودی پیدا کرده است.
بیشتر بخوانید

    ورود کاروان‌های پیاده به مشهد از هر مسیری منتفی است

سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا ادامه داد: با توجه به تنگنا‌های موجود هرگونه تجمع و پیاده‌روی گروهی مذهبی در ایام پایانی ماه صفر به خاطر پیشگیری از شیوع ویروس همه‌گیر کرونا ممنوع است.

بحرینی بیان کرد: برخی شهروندان استفاده از ماسک و رعایت دستورات بهداشتی پیشگیرانه را کنار گذاشته‌اند که وضعیتی خطرناک برای انتقال ویروس کرونا آن هم در آستانه فصل سرد سال است.

او تصریح کرد: مردم و به ویژه هیات‌های عزاداری همچنان باید دستورالعمل های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، شستن دست‌ها، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پرهیز از سفر را جدی بگیرند.

سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا از زائران بارگاه ملکوتی حضرت امام رضا (ع) خواست عزاداری‌ها و سوگواری‌های ایام محرم و صفر امسال را در شهر‌های خود برگزار کنند و از سفر به مشهد و خراسان رضوی بپرهیزند./ باشگاه خبرنگاران جوان

 

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار