• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۳
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
روملو لوکاکو در گفت‌وگو با تایمز:

ثابت کردم انتقادات از من درست نبود

اگر به عملکردم در فصل گذشته نگاه کنید، متوجه می‌شوید که پیشرفت کرده‌ام، اما همان روملو سابق هستم و این نشان می‌دهد انتقادات از من درست نبود.

به گزارش «فرهیختگان»، روملو لوکاکو، مهاجم ملی‌پوش بلژیکی با حضور در اینترمیلان توانست دوباره به روزهای اوج برگردد و به یکی از مهره‌های تاثیرگذار این تیم ایتالیایی بدل شد. او در ابتدای فصل قبل از منچستریونایتد جدا شد تا بازی در سری A را تجربه کند و کمی از فضای پرحاشیه لیگ جزیره فاصله بگیرد. همکاری او و آنتونیو کونته در اینتر به‌خوبی پیش رفت و حالا این ستاره بلژیکی مجددا روند گلزنی‌هایش را آغاز کرده است. لوکاکو در گفت‌وگو با روزنامه «تایمز» انگلیس درباره دوران حضورش در یونایتد و همچنین دلایل موفقیتش در اینتر صحبت کرده که در ادامه می‌خوانید.

چه شد که تصمیم به ترک انگلیس گرفتی؟

یک‌سال پیش و زمانی‌که در لیگ جزیره بودم، انتقادهای زیادی به من می‌شد. می‌گفتند که تنبل هستم و زیاد نمی‌دوم. انتظارات زیادی از من داشتند و رسانه‌ها مدام درحال انتقاد بودند که چرا فلان حرکت را در زمین انجام ندادم. حالا در ایتالیا اوضاع کاملا برعکس است و مرا سختکوش‌ترین بازیکن تیم می‌خوانند که برای موفقیت تیم تمام تلاشش را انجام می‌دهد. همین اتفاقات باعث شد دیگر تمایلی به ادامه حضور در انگلیس نداشته باشم. اگر به عملکردم در فصل گذشته نگاه کنید، متوجه می‌شوید که پیشرفت کرده‌ام، اما همان روملو سابق هستم و این نشان می‌دهد انتقادات از من درست نبود.

پس با این تفاسیر فکر می‌کنی در فوتبال انگلیس نمی‌توانستی به موفقیت برسی.

گاهی اوقات شرایط را باید تغییر دهید تا بتوانید سرنوشت خود را رقم بزنید. شما باید در جایی باشید که تمام قطعات پازل تکمیل باشد و بتوانید بهترین راندمان را در آنجا داشته باشید. قرار نیست در همه‌جا همان عملکرد را داشته باشید. در طول این مدت دیدید که چه توانایی‌ها و استعدادهایی دارم و می‌توانم در تیمم مفید باشم. البته اگر همه‌چیز مطابق روال پیش برود و مشکلی وجود نداشته باشد. درطول این یک‌سال ثابت کردم که بازیکن توانمندی هستم و نشان دادم که می‌توانستم در انگلیس هم چنین فرم خوبی داشته باشم اما شرایط فراهم نبود.

به‌نظر می‌رسد خیلی از اتفاقاتی که در لیگ جزیره رخ داد ناراحت هستی.

رسانه‌ها مدام از من انتقاد می‌کردند و می‌گفتند خیلی کند هستم. دوندگی لازم را ندارم و نمی‌توانم خود را با حرکات سرعتی منچستریونایتد وفق دهم. هیچ‌کدام این حرف‌ها را قبول ندارم و همیشه سعی کرده‌ام بهترین عملکرد را در زمین داشته باشم.

شرایطت در اینتر چگونه است؟ با آنتونیو کونته هم رابطه خوبی داری. درست است؟

کونته تاثیر زیادی در پیشرفت من داشت و باعث شد در سطح بالاتری بازی کنم. در ایتالیا اوضاع بسیار خوب است. در انگلیس که بودم، بازیکنان رابطه چندان نزدیکی با هم نداشتند. بازیکنان انگلیسی یک گروه بودند و بازیکنان فرانسوی در سوی دیگر. حتی بازیکنان لاتین‌زبان نیز گروه خود را داشتند، اما در اینتر اوضاع متفاوت است و همه در کنار هم و متحد هستند. از همان ابتدا همه به زبان ایتالیایی صحبت می‌کنند و این باعث می‌شود کل تیم زبان مشترک داشته باشند. زمانی‌که اشلی یانگ و سپس ویکتور موزس و کریستین اریکسن به اینتر آمدند، ما اکثرا با هم وقت می‌گذراندیم، چراکه از زمان حضور در لیگ انگلیس با هم آشنا بودیم. من نقش مترجم را برایشان داشتم، اما به‌تدریج زبان ایتالیایی را فراگرفتند و دیگر نیازی به من نداشتند. حتی سرمربی تیم همه خواسته‌ها و تاکتیک‌هایش را به ایتالیایی برایشان توضیح می‌دهد و آنها هم به‌خوبی آن‌را می‌فهمند. به همین دلیل تیم متحدتر و یکدست‌تر است.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار