• تقویم روزنامه فرهیختگان ۲۱:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۲
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
پرسپولیس در جدالی نابرابر نماینده ثروتمند عربستان را شکست داد و دوباره به فینال آسیا رسید

تکثیــر آل‌کثیــر

تیم فوتبال پرسپولیس ایران با پیروزی در ضربات پنالتی مقابل النصر عربستان به فینال لیگ قهرمانان آسیا در فصل ۲۰۲۰ صعود کرد.

به گزارش «فرهیختگان»، تیم پرسپولیس در فاصله 3 ساعت تا شروع بازی با النصر عربستان در نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا با محرومیت عیسی آل‌کثیر مواجه و مجبور شد مهدی عبدی را به جای بهترین گلزن خود به زمین بازی بفرستد و با روحیه‌ای پایین به مصاف النصر برود. سرخ‌ها با نظر یحیی گل‌محمدی با همان ترکیبی به میدان رفتند که همه تصورش را می‌کردند و تنها تغییر سرمربی سرخ‌ها در این بازی حضور مهدی عبدی جوان به‌جای آل‌کثیر محروم بود.

 یک پنالتی مشکوک بدون کمک  VAR

با اینکه پرسپولیسی‌ها بازی را با سرعت بالاتر روی دروازه النصر آغاز کردند اما برخلاف جریان بازی النصری‌ها روی یک موقعیت نصفه و نیمه صاحب یک ضربه پنالتی شدند که این ضربه را حمدالله در دقیقه 37 به گل اول بازی تبدیل کرد. نکته جالب در این صحنه اعتراض بازیکنان پرسپولیس به تصمیم داور بود که درخواست  استفاده از کمک‌داور ویدئویی را داشتند اما داور سنگاپوری بر این باور بود که رسن روی بازیکن النصر مرتکب خطا شده و نیازی به استفاده از VAR نیست.

 جانشین آل‌کثیر هم گل زد

بعد از باز شدن دروازه پرسپولیس، بازیکنان این تیم که نمی‌خواستند بازنده به رختکن بروند فشار خود را روی دروازه النصر بیشتر کردند و همان‌طور که کارشناسان از ضعف دفاعی این تیم حرف می‌زدند، آنها نتوانستند زمان زیادی از گل خود دفاع کنند و 5 دقیقه بعد از گلی که زدند، دروازه‌شان را باز شده دیدند تا نیمه اول این بازی با تساوی به پایان برسد. گل سرخ‌ها را مهدی عبدی در دقیقه 42 روی ارسال بی‌نقص بشار رسن به ثمر رساند.

 فرصت‌های خوب برای النصر

بازی در نیمه دوم تازه شروع شده بود که پرسپولیسی‌ها پشت محوطه جریمه به شوت‌زنان النصر یک ضربه کاشته هدیه دادند که این ضربه را هم حمدالله زد و توپ با خوش‌شانسی لک و پرسپولیسی‌ها به تیرک افقی دروازه سرخ‌ها برخورد کرد و در برگشت توپ به‌دست مدافع این تیم برخورد کرد. النصری‌ها در این صحنه به‌شدت بر این باور بودند که داور باید پنالتی دیگر را برای تیم‌شان بگیرد که داور پس از مشورت با کمک‌هایش رای به ادامه بازی داد تا بازی برای سرخ‌ها گره نخورد.

 یحیی برای وقت اضافه تعویض نکرد

یحیی گل‌محمدی در طول ۹۰ دقیقه بازی هیچ تغییری در ترکیب تیمش ایجاد نکرد. او که پیش‌بینی می‌کرد بازی در وقت قانونی به پایان نرسد و به زمان تلف شده کشیده شود سعی کرد تیمش را با همان آرایش ابتدای بازی در زمین حفظ کند و اولین تغییر خود را چند دقیقه بعد از شروع نیمه اول وقت‌های تلف شده انجام داد. سرلک و رمضانی نفراتی بودند که به جای نوراللهی و عبدی به زمین بازی آمدند و دقایقی پس از آن مهدی شیری جانشین بشار رسن شد.

 اخراج پهلوان

پرسپولیسی‌ها که خستگی کاملا در عملکردشان در وقت‌های اضافی مشهود بود در آخرین دقایق وقت اول با اخراج احسان پهلوان، 10 نفره شدند تا کارشان سخت‌تر شود. لحظاتی بعد هم ضربه بازیکنان حریف توسط لک مهار شد تا وقت اول اضافی هم با تساوی خاتمه یابد. پرسپولیس 10 نفره در شروع وقت دوم کمی تهاجمی بازی کرد اما کم‌کم به عقب رفت و سعی کرد بازی را مدیریت کند و کار را به پنالتی بکشاند. اتفاقی که درنهایت رخ داد.

 ده نفره تا فینال

کنعانی‌زادگان در ضیافت پنالتی‌ها اولین ضربه پرسپولیس را به گل تبدیل کرد و عبدالله مادو هم خلاف جهت لک موفق به گلزنی شد. دومین پنالتی قرمزها به نعمتی رسید که او هم موفق به گلزنی شد و ضربه مارتینز هم به گل تبدیل شد تا کار همچنان مساوی پیش برود. سرلک زننده سومین پنالتی پرسپولیس بود که خلاف جهت جونز دروازه النصر را باز کرد، عبدالرحمان هم برای حریف موفق به گلزنی شد. ضربه چهارم قرمزها را خلیل‌زاده به گل تبدیل کرد و لک هم موفق به مهار ضربه مایکون شد. شجاعی هم زننده پنالتی آخر بود و گلزنی کرد تا قرمزها با سختکوشی موفق به صعود به فینال آسیا شوند.

 

اخبار مرتبط:

 
 

بشار رسن بهترین بازیکن پرسپولیس-النصر شد

 

 

 

ورود مجلس به موضوع محرومیت ۶ ماهه مهاجم پرسپولیس

 
 
 
نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار