• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۷
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
گرت بیل در گفت‌وگو با اسکای‌اسپورتز: عاشق تاتنهام هستم

در رئال خوشحال نبودم

بسیار خوشحالم که دوباره به تاتنهام برگشتم چراکه با تمام وجودم عاشق تاتنهام هستم. من خاطرات بسیار خوبی از این باشگاه دارم و حالا بسیار خوشحالم که دوباره می‌توانم پیراهن این تیم را به تن کنم. اعتمادبه‌نفس و انرژی بسیار زیادی برای حضور دوباره در ترکیب تیمم دارم.

به گزارش«فرهیختگان»، بازگشت گرت بیل به تاتنهام یکی از پرسروصداترین انتقال‌های فوتبال اروپا در روزهای کرونایی و خالی از جابه‌جایی‌های بزرگ تابستان امسال بود. ستاره رئال‌مادرید که مدت‌ها بود کمتر در ترکیب این تیم اسپانیایی به میدان می‌رفت بالاخره تصمیم گرفت این باشگاه را ترک کند و با انتقالی قرضی به تیم سابقش برگشت. حالا هواداران اسپرز منتظرند دوباره شاهد درخشش این مهاجم ولزی در ترکیب تیم خود باشند و البته برای تماشای بازی‌های او باید چند هفته صبر کنند تا مصدومیتش برطرف شود. بیل در گفت‌وگویی با «اسکای‌اسپورتز» درباره بازگشت به تاتنهام و شرایطش در ماه‌های آخر حضور در رئال‌مادرید صحبت کرده که در ادامه می‌‌خوانید.

پس از 7 سال دوباره به تانهام برگشتی. چه حسی داری؟

بسیار خوشحالم که دوباره به اینجا برگشتم چراکه با تمام وجودم عاشق تاتنهام هستم. من خاطرات بسیار خوبی از این باشگاه دارم و حالا بسیار خوشحالم که دوباره می‌توانم پیراهن این تیم را به تن کنم. اعتمادبه‌نفس و انرژی بسیار زیادی برای حضور دوباره در ترکیب تیمم دارم.

تو در رئال جام‌های زیادی کسب کردی. چه شد که تصمیم گرفتی رئال‌مادرید را ترک کنی؟

فکر می‌کنم دیگر زمان تغییر فرا رسیده بود و می‌خواستم در فضای جدیدی به فوتبالم ادامه دهم. تاتنهام برای من ارزش زیادی دارد و از اینکه دوباره به این تیم برگشته‌ام حس خوبی دارم. احساس می‌کنم باشگاه در مسیر درستی قرار دارد و دوست داشتم بخشی از تیمی باشم که برای موفقیت و کسب جام تلاش می‌کند. همیشه دوست دارم از فوتبال لذت ببرم اما در مادرید همان‌گونه که همه می‌دیدند این شرایط مهیا نبود و کمی اوضاع پیچیده شده بود. وقتی شما خوشحال نیستید سخت است که بتوانید در بهترین فرم آمادگی باشید و عملکرد قابل‌قبولی ارائه کنید.

گفته می‌شود مورینیو ممکن است پس از خرید تو و رگیلون از رئال‌مادرید با سیستم جدیدی تیمش را بچیند. خودت ترجیح می‌دهی در چه پستی بازی کنی؟

برایم خیلی فرقی ندارد و در هر بخشی از خط حمله باشم برایم خوب است. البته اگر در سمت راست باشم راحت‌تر هستم چون بیشتر دوران فوتبالم را در این سمت بازی کرده‌ام. همچنین پشت‌سر مهاجم و در سمت چپ هم بازی‌های زیادی انجام داده‌ام و مشکلی برای حضور در این پست‌ها ندارم.

فکر می‌کنی بتوانی دوران درخشانت در تاتنهام را در این فصل تکرار کنی؟

من دیگر آن بازیکن 20ساله نیستم که مدام طول زمین را باسرعت می‌ر‌فت و برمی‌گشت. هرچه سن یک بازیکن بالاتر می‌رود متوجه می‌شود که باید توانش را مدیریت و انرژی خود را برای کل طول بازی ذخیره کند. به‌تدریج نکات جدیدی در بازی یاد می‌گیرید که در این سن‌وسال به دردتان می‌خورد. وقتی جوان هستید می‌خواهید همه را تحت‌تاثیر قرار دهید و همیشه با صددرصد توان خود بازی می‌کنید اما در سنین بالاتر این امکان وجود ندارد. دیگر باید انرژی و توان خود را مدیریت کنید و در طول بازی برنامه‌ریزی داشته باشید تا بهترین عملکرد را ارائه کنید.

از اینکه هواداران نمی‌توانند در ورزشگاه شاهد نخستین بازی تو در بازگشت به تاتنهام باشند چه حسی داری؟

واقعا ناراحت‌کننده است که در این اوضاع آنها نمی‌توانند به ورزشگاه بیایند و بازگشت من به تیم‌شان را ببینند. فکر می‌کنم اگر در شرایط عادی بود استقبال خوبی از من می‌شد و آنها منتظر چنین روزی بودند.

تو سال‌ها در رئال بازی کردی اما به‌نظر می‌رسد نتوانستی در قلب هواداران این تیم جا داشته باشی و آنها از جدایی تو ناراحت نیستند.

من کلا انسان آرام و ساکتی هستم و خیلی رابطه خوبی با رسانه‌ها و دوربین‌ها ندارم. شاید به همین دلیل بود که آنها رابطه خوبی با من برقرار نکردند و ارتباط بین ما خیلی صمیمی نبود.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار