• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۹:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
شاگردان گل‌محمدی با غلبه بر السد به یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان رسیدند

بوی پرسپولیس برانکو

تیم فوتبال پرسپولیس با برتری مقابل السد به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد.

به گزارش «فرهیختگان»، در ادامه مسابقات مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا شب گذشته پرسپولیس که به‌عنوان صدرنشین گروه به این مرحله صعود کرد به مصاف تیمی رفت که در سال‌های اخیر بارها مقابلش قرار گرفته بود. السد قطر که پیش از این با ژاوی در مرکز میدان مقابل قرمزها بازی می‌کرد این‌بار به‌عنوان سرمربی مقابل پرسپولیس قرار گرفت و امیدوار بود تیمش را به یک‌چهارم نهایی برساند.

گل‌محمدی برای این بازی به ترکیب تیم برنده در بازی قبلی دست نزد و لک، کنعانی‌زادگان، خلیل‌زاده، نعمتی، آقایی، نوراللهی، سرلک، رسن، پهلوان، امیری و آل‌کثیر از ابتدا به میدان رفتند. در ترکیب نماینده قدرتمند قطر هم نفرات سرشناسی مثل پدرو میگوئل، عبدالکریم حسن، نام تائه‌هی، سانتی کازورلا، اکرم عفیف و بغداد بونجاح قرار گرفتند.

همان‌طور که قابل پیش‌بینی بود، السد در نیمه اول مالکیت بیشتری داشت و قرمزها سعی کردند ابتدا گل نخورند و روی ضدحملات به‌دنبال گلزنی باشند. عملکرد خوب لک و مدافعان پرسپولیس هم باعث شد دروازه قرمزها در این نیمه بسته بماند و معدود موقعیت‌های دو تیم هم به جایی نرسید تا بازی با تساوی در نیمه اول خاتمه یابد.

بازی در نیمه دوم هم مانند نیمه اول با برتری السد در مالکیت توپ شروع شد، بااین‌حال جدی‌ترین موقعیت بازی در دقیقه 61 رخ داد و ضربه آل‌کثیر به تیر دروازه السد برخورد کرد. دقایقی بعد همین بازیکن دوباره تیر دروازه السد را به لرزه درآورد تا قرمزها همچنان در مسیر گلزنی بدشانس باشند. البته در این دقایق صحنه‌ای مشکوک به پنالتی هم در محوطه جریمه پرسپولیس رخ داد که داور اعتقادی به پنالتی نداشت. پرسپولیس که بعد از دو بار به لرزه درآوردن تیرک انگیزه بیشتری گرفت، یک بازی هجومی را انجام داد و در دقیقه 89 به آنچه می‌خواست رسید. آل‌کثیر کرنر ارسالی توسط عالیشاه را با ضربه سر به گل تبدیل کرد تا قرمزها در آستانه یک پیروزی بزرگ قرار بگیرند. لحظاتی بعد البته نعمتی با تصمیم داور با کارت قرمز مستقیم اخراج شد تا 5 دقیقه وقت اضافی با التهاب برای قرمزها دنبال شود اما درحالی‌که داور بیش از 6 دقیقه وقت اضافی گرفت، موقعیت جدی برای قطری‌ها خلق نشد و پرسپولیس درنهایت با یک گل تیم ژاوی را شکست داد و به جمع چهار تیم پایانی مرحله غرب آسیا راه یافت. امروز با قرعه‌کشی تکلیف رقیب قرمزها در مرحله یک‌چهارم نهایی مشخص خواهد شد.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار