• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
شب درخشان لژیونرها در لیگ‌های اروپایی

دبل گوچی و آزمون در شب دراماتیک جهانبخش

در ادامه رقابت‌های لیگ روسیه هم زنیت سن‌پترزبورگ با درخشش سردار آزمون توانست 6 بر صفر اوفا را شکست دهد. سردار در این دیدار 2 گل زد و یک پنالتی هم برای تیمش گرفت تا ستاره بازی لقب بگیرد.

به گزارش«فرهیختگان»، برایتون عصر دیروز در یکی از دراماتیک‌ترین دیدارهای سال‌های اخیر فوتبال انگلیس و درحالی که شایسته حداقل یک امتیاز برابر منچستریونایتد بود درنهایت با پنالتی دقیقه 100 حریف، بازی را واگذار کرد تا در این دیدار خانگی دست خالی بماند. شاگردان گراهام پاتر در این دیدار دو بار بازی را به تساوی کشاندند و سه بار نیز توپ را به تیر دروازه حریف کوبیدند تا با پنالتی که پس از سوت پایان بازی و توسط VAR تایید شد 3بر2 بازنده میدان باشند. علیرضا جهانبخش در این مسابقه از دقیقه 75 وارد زمین شد و پاس‌گل دوم تیمش را هم داد.

سایت برایتون در بخشی از گزارش خود از این بازی آورده است: «جهانبخش پس از ورود به زمین در یک صحنه همکاری خوبی با لامپتی داشت و درنهایت تروسارد می‌توانست دروازه دخه‌آ را باز کند اما ضربه او به تیر دروازه برخورد کرد. شاید پاتر در همین صحنه سرانجام فهمیده بود که روز تیمش نیست و آنها بدشانس هستند. در وقت‌های تلف شده ارسال جهانبخش را مارچ به گل تساوی تبدیل کرد اما این پایان کار نبود و درنهایت پنالتی فرناندز برد را برای یونایتد رقم زد.» سایت هواسکورد هم در پایان این دیدار به جهانبخش نمره 9/6 را داد که برای یک بازیکن تعویضی نمره خوبی محسوب می‌شود.

در ادامه رقابت‌های لیگ روسیه هم زنیت سن‌پترزبورگ با درخشش سردار آزمون توانست 6 بر صفر اوفا را شکست دهد اما این بازی برای مهاجم ایرانی زنیت پایان خوبی نداشت و او در دقیقه 79 پس از یک مصدومیت شدید با برنکارد از زمین خارج شد. سردار در این دیدار 2 گل زد و یک پنالتی هم برای تیمش گرفت تا ستاره بازی لقب بگیرد.

سایت «نوااسپورت» روسیه در مورد آسیب‌دیدگی او نوشت: «آزمون و مالکوم، دو بازیکن زنیت در این دیدار بودند که به دلیل مصدومیت زمین را ترک کردند. مصدومیت مالکوم احتمالا یک گرفتگی عضله است و چندان جدی نیست، اما در مورد آزمون اوضاع کمی بدتر است. او مشکوک به پارگی تاندون آشیل است و البته تشخیص قطعی را پزشکان پس از انجام آزمایش‌ها اعلام خواهند کرد.» در صورتی که حدس کارشناس این سایت درست باشد، آزمون احتمالا مدت زیادی دور از میادین خواهد بود.

رضا قوچان‌نژاد نیز در هفته سوم لیگ هلند در ترکیب اصلی زوله برابر اسپارتا روتردام به میدان رفت و در جریان برتری 4 بر صفر تیمش دو گل نخست زوله را به ثمر رساند. گوچی در دقایق 5+45 از روی نقطه پنالتی و 47 برای تیمش گلزنی کرد و در فاصله 16 دقیقه مانده به پایان بازی هم تعویض شد.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار