• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۹:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
«فرهیختگان» گزارش می‌دهد؛ نامجومطلق گزینه اول و مشروط، مربیان استقلالی در نوبت

بعد از استراماچونی، نوری هم منتفی شد

در ادامه و طی روزهای بعد هرچه که از زمان جلسه فوق سپری می‌شد شرایط برای بازگشت نوری به تهران سخت‌تر شده و درنهایت هم خبرنگار «فرهیختگان» کسب اطلاع کرد که سرمربیگری او در استقلال منتفی است.

به گزارش«فرهیختگان»، بعد از ناکامی در مذاکره برای بازگرداندن استراماچونی سرمربی سابق ایتالیایی استقلال مدیران و مسئولان این باشگاه به سرعت مذاکرات با الکساندر نوری سرمربی دورگه ایرانی آلمانی را که سابقه هدایت تیم‌های مطرحی در بوندس‌لیگا مثل وردربرمن و هرتابرلین آلمان را دارد، آغاز کردند تا بلکه بعد از منتفی شدن حضور سرمربی ایتالیایی حداقل یک نام در حد و اندازه‌های استراماچونی سرمربیگری استقلال را عهده‌دار شده و برای فصل آینده روی نیمکت هدایت این تیم بنشیند.

از همان شبی که باشگاه استقلال در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد بازگشت استراماچونی به ایران کاملا منتفی شده مذاکرات با نوری نیز آغاز شد تا جایی که نماینده این سرمربی برای مذاکرات حضوری با مسئولان باشگاه استقلال به سرعت وارد تهران شد. این درحالی بود که بعد از صحبت‌های اولیه بین طرفین و قبل از آغاز مذاکرات حضوری، الکس در یک استوری در پیج شخصی خود در اینستاگرام و بعد از مدت‌ها به زبان فارسی برای علاقه‌مندانش آرزوی موفقیت کرد و درنهایت این ویدئو را که در شهر برلین ضبط می‌کرد با جمله به امید دیدار به پایان رساند تا این شائبه تقویت شود که او این پیام را بعد از تمایل باشگاه استقلال برای به خدمت گرفتن وی و برای اینکه حسن‌نیتش را نشان بدهد به زبان فارسی منتشر کرده است.

هرچند همان زمانی که باشگاه استقلال همچنان با اسم استراماچونی بازی می‌کرد برای اولین بار نام نوری مطرح شد هواداران تیم ایرانی در پیج این سرمربی دورگه صحبت‌های ناپسندی را علیه وی مطرح کردند، اما الکساندر نوری در گفت‌وگوی خود با «فرهیختگان» با ذکر این جمله که «به احساس هواداران استقلال احترام می‌گذارم» درواقع به نوعی پیش‌زمینه‌های مذاکره با این باشگاه ایرانی را فراهم کرد، اما طبق آن چیزی که در ادامه گزارش می‌آید به نظر می‌رسد این مذاکرات ختم به خیر نشده و به بن‌بست رسیده باشد.

 تکرار تاریخ

نماینده الکساندر نوری به محض ورود به تهران در جلسه‌ای در هتل آزادی با نمایندگان باشگاه استقلال شرکت کرد تا مذاکرات به صورت رسمی برای سپردن سکان هدایت آبی‌پوشان به نوری آغاز شود. برهمین اساس طبق ادعای رسانه‌ها و نزدیکان به باشگاه، امید اصلی استقلالی‌ها برای فصل بیستم به این سرمربی دورگه بود و جالب اینکه این امیدواری تا همین چند روز پیش نیز ادامه‌دار بوده و با وجود اینکه نوری صراحتا اعلام کرده بود با شرایطی که باشگاه ایرانی دارد نمی‌تواند این همکاری را آغاز کند، اما مسئولان استقلال نه‌تنها امید خود را حفظ کرده بلکه در رسانه‌ها نیز به صورت غیرعلنی این امید را نزد هواداران هم زنده نگه داشتند تا در کوران رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا و در آنجایی که کادر فنی این تیم و بازیکنانش بیشتر از هر زمان دیگری به آرامش نیاز داشتند، این بار از طریق نام الکساندر نوری به نوعی فضای ذهنی اردونشینان استقلال در دوحه قطر به‌هم بریزد و جالب اینکه انگار در این زمینه و تنها طی حدود یک ماه تاریخ برای این باشگاه تکرار شد و همان‌طور که با آوردن نام استراماچونی به نوعی جام حذفی از این تیم گرفته شد حالا بدون درس گرفتن از این ماجرا این بار با رسمی کردن مذاکرات با نوری قدم دیگری برای به‌هم ریختن وضعیت روحی، روانی مربیان و بازیکنان تیم آن هم در کوران لیگ قهرمانان برداشته شد!

 ۱۴ به یک

نکته قابل توجه در مذاکرات بین باشگاه استقلال و نماینده نوری حضور پرشمار و پرتعداد استقلالی‌ها در جلسه فوق در هتل آزادی بود. درحالی که طبق اصول و قواعد مذاکرات این‌چنینی حداکثر تا ۴ نفر از عوامل باشگاه ازجمله مدیرعامل، معاون نقل‌وانتقالات و نهایتا مدیر اقتصادی یا نماینده اسپانسر در جلسه حضور پیدا می‌کنند اما در جلسه مذاکره با نماینده نوری حدود ۱۴ نفر از مسئولان رسمی و غیررسمی باشگاه در مذاکرات حضور پیدا کردند و همین آشفته بازار و برهم خوردن قواعد اولیه برای مذاکره به نوعی برخی بی‌نظمی‌ها را ایجاد کرد و تقریبا مشکلاتی را هم به‌وجود آورد.

نکته قابل‌توجه اینکه به جز سعادتمند و نوروزی معاون اقتصادی باشگاه چند تن از اعضای مرتبط با باشگاه استقلال به همراه آرش برهانی که در فصل نقل‌وانتقالات به‌عنوان مشاور غیررسمی مدیرعامل وی را کمک می‌کرد در این جلسه حاضر شدند.

 نوری منتفی شد

در ادامه و طی روزهای بعد هرچه که از زمان جلسه فوق سپری می‌شد شرایط برای بازگشت نوری به تهران سخت‌تر شده و درنهایت هم خبرنگار «فرهیختگان» کسب اطلاع کرد که سرمربیگری او در استقلال منتفی است، البته از همان ابتدا هم با وجود آنکه طرفین در بسیاری از مسائل به توافق رسیده بودند اما برخی مساله‌های بنیادی مثل دستمزد ریالی یا ارزی و نحوه و زمان پرداخت همچنان در مذاکرات لاینحل مانده و درنهایت هم برخی اشکالات فنی و در کل فراهم نبودن زمینه‌های حرفه‌ای در باشگاه استقلال این کار را تا جایی پیش برد که درنهایت سبب شد تا نوری به درخواست استقلالی‌ها پاسخ منفی بدهد.

با این حال تا همین یکی دو روز اخیر برخی مسئولان استقلال در جلسات خودمانی و در صحبت با بعضی خبرنگاران از امیدواری زیادی برای آمدن نوری به تهران صحبت می‌کنند و این درحالی است که به نظر می‌رسد فقط یک طرف ماجرا یعنی باشگاه استقلال با این انتقال موافق است و در طرف دیگر، سرمربی دورگه به نظر ظاهرا تمایلی برای حضور در تهران نشان نداده است.

 سپاهان شایعه بود

طی همین مدت درحالی که استقلالی‌ها درحال مذاکره با نوری بودند این‌طور خبر رسید که نوری از چند باشگاه متمول دیگر ازجمله تراکتور و سپاهان نیز پیشنهاد همکاری دریافت کرده و در صورتی که پاسخ او به استقلال منفی باشد مذاکرات رسمی این باشگاه‌ها با سرمربی سابق هرتابرلین و دستیار کلینزمن آغاز خواهد شد. با این حال و بعد از انتخاب علیرضا منصوریان به‌عنوان سرمربی تراکتور و از سوی دیگر محرم نویدکیا به‌عنوان هدایتگر تیم اصفهانی این موضوع تا حد زیادی رنگ باخته و مشخص شد این اتفاق شایعه‌ای بیش نبوده هرچند بعد از ناکامی در آسیا یک بار دیگر نام الکساندر نوری برای نیمکت سپاهان مطرح شد اما طی صحبت‌های برخی مسئولان این باشگاه با خبرنگار «فرهیختگان» یک بار دیگر آنها تاکید کردند که چنین موضوعی صحت ندارد و فقط به‌عنوان شایعه مطرح شده است.

 نامجو مدعی اصلی

بعد از اینکه استقلال موفق شد الاهلی را شکست داده و به جمع ۱۶ تیم برتر آسیا برسد برخی اخبار حکایت از آن داشت که مذاکرات برای باقی ماندن مجید نامجومطلق به‌عنوان سرمربی در فصل ادامه داشته و گزینه اصلی سرمربیگری این تیم در فصل بیستم لیگ برتر است. ظاهرا مدیران باشگاه به این نتیجه رسیدند که اگر استقلال به یک موفقیت نسبی در لیگ قهرمانان آسیا در دوره جاری دست پیدا کند نامجومطلق را به‌عنوان سرمربی ابقا کنند و در غیر این صورت مذاکرات با سایر گزینه‌های ایرانی پیش خواهد رفت و این درحالی است که گفته می‌شود برخی مربیان استقلالی که در لیگ برتر صاحب تیم هستند بندی در قراردادشان دارند که در صورت دریافت پیشنهاد از استقلال بتوانند به این تیم ملحق شوند.

 * نویسنده :  محمدرضا حاجی‌عبدالرزاق،روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار