• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
مهدی عبدی: فعلا قصد بازگشت از قطر را نداریم

فینالیست می‌شویم و برمی‌گردیم

برای ما که اهداف بالایی را دنبال می‌کنیم فرقی ندارد که حریف‌مان السد باشد یا تیم دیگری و تنها برای برد به میدان می‌رویم. می‌خواهیم یک‌بار دیگر شانس خود را برای قهرمانی در آسیا امتحان کنیم و تلاش می‌کنیم فینالیست به ایران برگردیم.

به گزارش«فرهیختگان»، پرسپولیسی‌ها پنجشنبه‌ای که گذشت را به این زودی‌ها فراموش نمی‌کنند. رقیب دیرینه آنها موفق شده بود از گروه سه‌تیمی مجوز حضور در مرحله حذفی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا را به دست بیاورد و سرخ‌ها اصلا دل‌شان نمی‌خواست که مقابل استقلال کم آورده باشند و نتایج درخشان الشارجه در 2 بازی قبل آنها را دچار استرس کرده بود که نتوانند در این بازی سرنوشت‌ساز پیروز از زمین خارج شوند.

ولی سرخ‌ها خیلی زود برتری خود را به حریف اماراتی‌شان تحمیل کردند و درست همان بلایی را سر این تیم پرهزینه و ثروتمند اماراتی آوردند که آنها در 2 بازی قبل سر الدحیل و التعاون آورده بودند و درنهایت توانستند با ارائه یک بازی یک‌طرفه علاوه‌بر پیروزی با 4 گل مقابل الشارجه، به‌عنوان تیم سرگروه به مرحله حذفی این رقابت‌ها پای بگذارند.

یکی از نفراتی که توانست در این بازی گلزنی کند مهاجمی جوان و با‌انگیزه بود که به گواه خیلی از کارشناسان در روزهایی که خط حمله سرخ آن صلابت لازم را نداشت، می‌توانست مهره‌ای تاثیر‌گذار برای یحیی و تیمش باشد. او معتقد است تیمش می‌تواند تا فینال پیش برود. گفت‌وگوی «فرهیختگان» با مهدی عبدی را در ادامه می‌خوانید.

هواداران پرسپولیس خیلی استرس داشتند که نتوانید از پس الشارجه بربیایید اما ظاهرا این بازی ساده‌تر از آن چیزی بود که تصور می‌شد.

قبل از هرچیز بسیار خوشحالم که توانستیم به قولی که به هواداران داده بودیم عمل کنیم و تیم را به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا برسانیم و امیدوارم که آنها از نمایش تیم راضی باشند اما درخصوص سادگی این بازی عقیده من این نیست. ما بعد از باخت برابر الدحیل که حق‌مان هم نبود تمام تمرکز خود را روی این بازی معطوف کرده بودیم و می‌دانستیم که برای صعود باید برنده بازی باشیم. خوشبختانه کادر فنی هم آنالیز خوب و دقیقی از تیم اماراتی داشتند و تک‌تک بازیکنان تیم می‌دانستند که چه وظایفی را در این بازی دارند. همه بازیکنان تیم هم‌قسم شده بودیم که الشارجه را با شکست بدرقه کنیم و خدا را شکر که این اتفاق افتاد.

شاید اگر مقابل الدحیل هم برای پیروزی پای به میدان می‌گذاشتید می‌توانستید نتیجه بهتری کسب کنید.

ما پرسپولیس هستیم و در همه بازی‌ها برای پیروزی به میدان می‌رویم و از هیچ نام و حریفی ترس نداریم. اما در بازی با الدحیل اتفاقاتی پیش از بازی و حین انجام بازی رخ داد که تمرکز بازیکنان را بر هم زد و همین موضوع باعث شد نتوانیم نتیجه لازم را کسب کنیم. اما دیگر نمی‌خواهیم به گذشته فکر کنیم و تمام فکر و ذکر خود را معطوف به بازی بعدی در مرحله حذفی کرده‌ایم.

انتقادی که از پرسپولیس در آسیا می‌شد این بود که مهاجمان این تیم زهر لازم را نداشتند. این را قبول داری؟

من اصلا چنین موضوعی را قبول ندارم. تمام نفراتی که سرمربی به آنها بازی می‌دهد جزء بازیکنان آماده تیم هستند و بازیکنان جدید هم همه ستاره‌های تیم خودشان بودند. فقط زمان کمی برای هماهنگی میان بازیکنان جدید با نفرات قبلی تیم وجود داشت که حالا خداراشکر با انجام 4 بازی خوب توانسته‌ایم به هماهنگی خوبی دست پیدا کنیم و قطعا در آینده برای هر حریفی خطرناک خواهیم بود.

بالاخره تو هم در آسیا به میدان رفتی و توانستی یکی از گل‌های تیمت را هم به ثمر برسانی.

از بابت گلزنی خیلی خوشحال هستم و خدا را شکر می‌کنم که به من کمک کرد تا شرمنده کادرفنی و هواداران تیم نشوم. اما این را بگویم که برای همه بازیکنان پرسپولیس موفقیت تیم در اولویت قرار دارد و برای ما تفاوتی ندارد که چه کسی در زمین حضور دارد و حتی افرادی که روی نیمکت حضور دارند هم برای موفقیت تیم دعا می‌کنند. کادر فنی قطعا بهترین انتخاب را برای چیدن ترکیب اصلی دارد و این را می‌توانیم از نتایج بازی‌های اخیر متوجه شویم.

گلزنی در آسیا از گلزنی در دربی شیرین‌تر بود؟

نمی‌توانیم حال و هوای این بازی‌ها را با هم مقایسه کنیم. دربی برای هواداران خیلی مهم است و قطعا گلزن آن بازی حس خیلی خاصی دارد اما من به‌عنوان کسی که طعم گلزنی در هر 2 بازی را چشیده‌ام می‌گویم که گلزنی در آسیا خیلی شیرین است و طعم دیگری دارد.

دیدار بعدی هم با السد قطر است که در این بازی‌ها میزبان هم هستند. می‌توانید از این مرحله عبور کنید؟

ما برای چند بازی به قطر نیامده‌ایم و از اول هم هدف‌مان این بوده که تا روز پایانی بازی‌ها در این کشور حضور داشته باشیم. هر تیمی که به مرحله حذفی این رقابت‌ها رسیده است قطعا قدرتمند بوده و جزء تیم‌های خوب آسیاست. السد هم تیمی است که نیازی به تعریف من ندارد و همه می‌دانند که چه نفرات پرقدرتی در اختیار دارد و حتی کادرفنی این تیم نیز برای همه شناخته‌شده هستند. اما برای ما که اهداف بالایی را دنبال می‌کنیم فرقی ندارد که حریف‌مان السد باشد یا تیم دیگری و تنها برای برد به میدان می‌رویم. می‌خواهیم یک‌بار دیگر شانس خود را برای قهرمانی در آسیا امتحان کنیم و تلاش می‌کنیم فینالیست به ایران برگردیم.

نگران اتفاقات تلخ دیدار با الدحیل نیستید؟

در بازی با الشارجه نشان دادیم که می‌توانیم آنقدر خوب باشیم که هیچ اتفاقی نتواند ما را از مسیر اصلی خارج کند. کادرفنی هم به ما تاکید داشته که تمرکزمان روی بازی خودمان باشد و درگیر جوسازی‌ها و حاشیه‌ها نشویم. امیدوارم که در پایان بازی یکشنبه پرسپولیس تیمی باشد که در جمع 4 تیم برتر غرب آسیا قرار می‌گیرد.

 * نویسنده :  آرش محمدی،  روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار