• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۳
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
گزارش روزنامه کروات از حضور مهاجم جوان ایرانی در لیگ این کشور

دلفی: آرزویم بازی در لیگ قهرمانان است

دلفی پس از گلزنی برابر ایسترا با اعتماد به‌نفس بیشتری برای سایر دیدارها خود را آماده می‌کند و می‌گوید: «وقتی از لیگ کرواسی پیشنهاد دریافت کردم، می‌دانستم که می‌توانم توانایی‌هایم را در اینجا نشان دهم و به بازیکن بهتری تبدیل شوم.

به گزارش «فرهیختگان»، انتقال قرضی یونس دلفی به لیگ کرواسی می‌تواند برای این مهاجم جوان ایرانی قدمی مثبت باشد، چراکه در طول دوران حضورش در شارلروا کمتر فرصت بازی در این تیم بلژیکی را پیدا کرد و حالا این شانس را دارد تا در تیم گریتسا توانایی‌هایش را بیشتر نشان دهد. دلفی که به‌تازگی انتقالش به این باشگاه قطعی شده است، در دیدار هفته پنجم تیمش برابر ایستریا در دقایق پایانی به میدان رفت و گل تساوی این تیم را به ثمر رساند تا توجه رسانه‌های این کشور را به خود جلب کند.

روزنامه «جوتارنجی» در گزارشی از حضور این بازیکن ایرانی در لیگ این کشور می‌نویسد: «یونس دلفی که چند روز دیگر 20 ساله می‌شود، فصل پیش در هیچ‌کدام از دیدارهای رسمی شارلروا به میدان نرفت، اما شروعی رویایی در لیگ کرواسی داشت و حالا امیدوار است در گریتسا بتواند موفق باشد. دامبراسکاس، سرمربی تیم در 11 دقیقه پایانی دیدار تیمش برابر ایسترا تصمیم گرفت او را به زمین بفرستد تا شاید بتواند از شکست در این دیدار رهایی یابد. دلفی 10 دقیقه بعد اعتمادبه‌نفس خود را نشان داد و موفق شد بازی را به تساوی 2 – 2 بکشاند و شروعی خوب در تیم جدیدش داشته باشد. او که توانایی بازی در پست‌های مختلف در خط حمله را دارد، با 184 سانتیمتر قد، فیزیک مناسبی دارد و با ترکیبی از سرعت و تکنیک، یکی از بازیکنان ارزشمند تیم‌ملی زیر 17 سال ایران در جام‌جهانی بوده است. حدود سه‌سال قبل او به‌همراه تیم‌ملی کشورش در جام‌جهانی جوانان در هند حضور داشت و در دیدار خاطره‌انگیز این تیم برابر آلمان که با برتری 4 بر صفر ایران همراه بود، نقش مهمی داشت. دلفی دو گل نخست تیمش را زد و پاس گل سوم را داد تا وقتی در دقیقه 66 تعویض شد، مورد تشویق هواداران حاضر در ورزشگاه قرار گیرد. رسانه‌های ایرانی خیلی زود از او به‌عنوان یکی از استعدادهایی که می‌تواند جای خالی علی دایی، مهاجم بزرگ این تیم در سال‌های قبل را پر کند، یاد کردند و معتقد بودند او به‌زودی به ستاره‌ای بزرگ تبدیل خواهد شد.

تیم‌های اروپایی زیادی به‌دنبال خرید دلفی بودند و درنهایت در تابستان 2018 راهی شارلروا بلژیک شد؛ باشگاهی که شهرت چندانی در اروپا نداشت. او در نخستین سال حضورش در این باشگاه 6 بازی برای تیمش انجام داد و یک گل و یک پاس گل حاصل عملکرد او در این بازی‌ها بود. پس از آن مشکلات این پدیده جوان آغاز شد و چند مصدومیت و همچنین حضور کریم بلحسین روی نیمکت تیم باعث شد تا نیمکت‌نشین شود و کمتر مورد استفاده قرار گیرد. این مربی حتی او را در ترکیب تیمش قرار نمی‌داد تا درنهایت تصمیم به ترک باشگاه بگیرد. در تابستان امسال او اصرار به ترک باشگاه داشت و گریتسا هم به‌سرعت برای به‌خدمت گرفتن او دست‌به‌کار شد تا به‌صورت قرضی به این تیم کروات برود.

دلفی پس از حضور در این باشگاه گفت: «پیشنهادات زیادی به‌خصوص از تیم‌های ایرانی داشتم، اما نمی‌خواستم در آسیا بازی کنم و هدفم ماندن در فوتبال اروپا بود، چراکه بازیکنان بزرگ زیادی در اینجا حضور دارند.» کریس رونالدو الگوی دلفی در فوتبال است و به‌همین دلیل علاقه زیادی به شماره7 دارد، اما این پیراهن در تیم گریتسا دراختیار جیلوان حامد عراقی بود و به همین دلیل شماره 79 را انتخاب کرد. او درباره اینکه چرا چنین شماره‌ای را انتخاب کرده، می‌گوید: «من متولد سال 2000 میلادی هستم که به تاریخ شمسی 1379 می‌شود و به همین دلیل شماره 79 را انتخاب کردم.» در ایران تقویم مخصوصی مورد استفاده قرار می‌گیرد که ابتدای سال آنها روز 21 مارس است و با تقویم میلادی متفاوت است.

دلفی پس از گلزنی برابر ایسترا با اعتماد به‌نفس بیشتری برای سایر دیدارها خود را آماده می‌کند و می‌گوید: «وقتی از لیگ کرواسی پیشنهاد دریافت کردم، می‌دانستم که می‌توانم توانایی‌هایم را در اینجا نشان دهم و به بازیکن بهتری تبدیل شوم. خوشحالم که با گلزنی کارم را در تیم جدیدم آغاز کردم. خیلی خوشحالم که چنین آغازی در تیمم داشتم و بیشتر از آن به این دلیل خوشحالم که توانستم تیم را باوجود اینکه 10 نفره شده بودیم از شکست نجات دهم و یک امتیاز از این دیدار کسب کنیم. برخورد مردم اینجا با من بسیار خوب است و به گرمی از من استقبال کردند. هرکس مرا در خیابان می‌بیند به من سلام می‌کند. همچنین نخستین جلسه گفت‌وگو با سرمربی تیم هم تاثیر زیادی روی من گذاشت. مشخص است که روی من حساب زیادی باز کرده و این موضوع به من اعتمادبه‌نفس زیادی می‌دهد. فکر می‌کنم با گلزنی در این دیدار توانستم جواب اعتماد او را بدهم. انگیزه‌های زیادی در این فصل داریم و می‌‌خواهیم با کسب نتایج خوب راهی لیگ قهرمانان اروپا شویم و یکی از آرزوهایم بازی در این تورنمنت است.» دلفی پیش از این هم با گفتن این جمله که می‌‌خواهد تبدیل به بهترین بازیکن دنیا شود ثابت کرده بود انگیزه زیادی برای موفقیت در آینده دارد و می‌تواند به بازیکن بزرگی تبدیل شود.»

* نویسنده: سیامک خاجی، روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار