• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۹:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
«فرهیختگان» گزارش می‌دهد؛ ادامه بلاتکلیفی مدافع چپ کورتریک برای ماندن در پرسپولیس

قول نادری به یحیی و پرونده باز استقلال!

مصدومیت مدافع چپ قرمزها کشیدگی عضله است یا پارگی؟

دیروز درخصوص نادری، خبر جدیدی به‌دست خبرنگار «فرهیختگان» رسیده که اگر صحت داشته باشد می‌تواند چالش جدیدی برای مدیران پرسپولیس ایجاد کند.

به گزارش «فرهیختگان»، یحیی گل‌محمدی در فصل نقل‌وانتقالات به‌دنبال ترمیم نقاط ضعف تیمش بود و تلاش کرد در پست مدافعان کناری، بازیکن جدید بگیرد. از نظر سرمربی سرخ‌ها نفرات موجود در فصل نوزدهم نتوانستند به آن شکلی که باید از کناره‌ها به تیم در فاز هجومی کمک کنند و یکی از ناراحتی‌های او عدم‌توانایی این بازیکنان در ارسال از جناحین بود که منجر شد بازیکنان سرزن نتوانند به آن شکلی که باید در گل‌های زده عصای دست کادرفنی باشند.

گزینه‌های یحیی برای دفاع چپ و راست سعید آقایی و دانیال اسماعیلی‌فر بودند که از بین این 2 نفر یکی که در جناح چپ بازی می‌کرد جذب تیم شد و مدافع راست ذوب‌آهن با اینکه به گل‌محمدی قول داده بود که فصل بیستم را با پیراهن سرخ سپری کند اما به‌خاطر تعلل مدیران پرسپولیس و البته خزانه خالی این باشگاه سر از سپاهان درآورد.

البته یحیی همچنان این امید را دارد که با افزایش سهمیه جذب بازیکن لیگ برتری، بتواند یک مدافع راست تخصصی هم جذب کند و سیامک نعمتی را به‌جای اصلی‌اش از زمین انتقال بدهد تا مهدی شیری به یک بازیکن رزرو برای سرخ‌ها تبدیل شود. البته برای جناح چپ اوضاع کمی متفاوت است و کادرفنی پرسپولیس روی توانایی محمد نادری حساب ویژه‌ای باز کرده‌اند و منتظرند که این بازیکن بعد از توافق نهایی با مدیران باشگاه و البته فرار از بند مصدومیت بتواند رقابتی جذاب با آقایی داشته باشد و جناح چپ پرسپولیس را به نقطه قوت تیم تبدیل کنند.

اما با اینکه نادری این روزها در تهران به‌سر می‌برد و زیر نظر کادرپزشکی مشغول سپری کردن دوران نقاهت است، هنوز اتفاق جدیدی درجهت توافق با این بازیکن و گرفتن رضایتنامه دائمی‌اش از کورتریک بلژیک رخ نداده تا حرف و حدیث‌ها درخصوص ادامه همکاری این مدافع چپ‌پا با پرسپولیس در فصل جدید رقابت‌های فوتبالی بیش از پیش شود.

 مصدومیت نادری شدید است!

مصدومیت‌های بیش از حد محمد نادری در طول فصل گذشته و از دست دادن بازی‌های زیاد در طول فصل یکی از دلایل مهم یحیی برای جذب یک مدافع چپ بود. نادری بعد از مدت‌ها مصدومیت در بازی مقابل استقلال دقایقی به زمین بازی رفت و باز هم با مصدومیت مجبور به ترک زمین شد تا زمزمه‌ها درخصوص احتمال جراحی ناحیه مصدوم این بازیکن آغاز شود.

هرچند پزشک سرخ‌ها مصدومیت نادری را کشیدگی عضله اعلام کرده است، اما یک مقام آگاه در باشگاه پرسپولیس به «فرهیختگان» گفت: «کادرپزشکی اطلاع دقیقی از مصدومیت این بازیکن اعلام نمی‌کند تا فشاری روی دوش او گذاشته نشود اما مصدومیت نادری تنها یک کشیدگی ساده و یا حتی کشیدگی شدید عضله نیست و او با پارگی عضله مواجه شده است.»

با توجه به اینکه سپری شدن دوران مصدومیت این بازیکن زیاد شده است، به‌نظر می‌آید که پارگی عضله صحت دارد و اگر این‌گونه باشد او زمان زیادی از تمرینات گروهی دور می‌شود و ممکن است حتی بازی‌های ابتدایی پرسپولیس در لیگ برتر بیستم را هم از دست بدهد. در این خصوص شنیده می‌شود که یکی از دلایل کم شدن مشتری‌های داخلی نادری همین مصدومیت او بوده که باعث شده تیم‌های خواهان دست‌به‌عصاتر به مذاکراتشان با او ادامه دهند و بی‌گدار به آب نزنند.

 یحیی سفت و سخت نادری را می‌خواهد

بعد از اینکه سعید آقایی، مدافع چپ فصل گذشته سپاهان با پیراهن سرخ عکس گرفت و قراردادش را نهایی کرد، نادری به خیال اینکه در تفکرات فصل آتی یحیی جایی ندارد از طریق مدیر برنامه‌هایش مذاکراتی را با تیم‌های خواهان خود آغاز کرد و حتی این مذاکرات او را در آستانه جدایی از پرسپولیس قرار داد، اما یحیی گل‌محمدی که علاقه ویژه‌ای به بازی نادری دارد پیش از اینکه ایران را به مقصد دوحه ترک کند با این بازیکن جلسه مفصلی را برگزار کرد و به سوءتفاهمات این بازیکن خاتمه داد. گل‌محمدی در این صحبت‌ها به نادری گفت با توجه به اینکه پرسپولیس باید در بازی‌های مختلفی از جمله لیگ قهرمانان آسیای فصل جاری، لیگ قهرمانان فصل آتی، لیگ برتر و جام حذفی به میدان برود و این موضوع فشردگی بازی‌ها را زیاد می‌کند، پرسپولیس نیاز دارد که در تمام پست‌ها از 2 بازیکن خوب و آماده بهره ببرد تا بتواند برای خستگی و مصدومیت‌های احتمالی بازیکنان برنامه‌ریزی کرده و جلوی ضربه خوردن تیم را بگیرد.

سرمربی سرخ‌ها همچنین به دوری محمد انصاری از میادین به‌دلیل پارگی رباط صلیبی اشاره کرد و حضور سعید آقایی را به‌دلیل ضعف فنی نادری ندانست و هدفش را ساختن پرسپولیسی قدرتمندتر اعلام کرد. بعد از این جلسه نادری به گل‌محمدی این قول را داد که به مذاکراتش با تیم‌های دیگر خاتمه داده و برای حضوری دوباره در پرسپولیس برنامه‌ریزی کند.

 اختلاف با باشگاه به‌خاطر مبلغ رضایتنامه

یکی از مواردی که درخصوص حضور نادری در فصل بیستم با لباس پرسپولیس در میادین به‌گوش می‌رسد، به دریافت رضایتنامه از باشگاه کورتریک بلژیک مربوط می‌شود. این باشگاه که در این روزها با تماس چند تیم ایرانی برای این بازیکن مواجه شده به آنها اعلام کرده که در مرحله اول باید با این بازیکن وارد مذاکره شده و به توافق کامل دست پیدا کنند و در ادامه برای دریافت رضایتنامه با این باشگاه وارد مذاکره شوند.

ظاهرا پرسپولیس درخصوص توافق با کورتریک یک‌قدم جلوتر است چراکه این باشگاه بلژیکی پیشنهاد اولیه خود برای صدور رضایتنامه دائمی نادری به پرسپولیس را اعلام کرده است. در این خصوص شنیده می‌شود که محمد نادری در فصول گذشته با مبلغ 60 هزار یورو و به‌صورت قرضی در اختیار پرسپولیس قرار گرفته است اما حالا که بحث رضایتنامه دائمی این بازیکن مطرح است، تیم بلژیکی قیمت را بالا برده و خواهان 100 هزار یورو از سرخ‌ها شده است.

مبلغی که ظاهرا با مخالفت شدید پرسپولیسی‌ها همراه شده و آنها با توجه به نوسانات قیمت ارز و سنگین بودن این مبلغ، این درخواست کورتریک را رد کرده‌اند. سرخ‌ها معتقدند که این بازیکن باید با مبلغی به‌مراتب پایین‌تر از 100 هزار یورو در اختیار پرسپولیس قرار بگیرد و دلیلش هم این است که کورتریک به این بازیکن نیاز ندارد و با توجه به قراردادی که خلاف قوانین فوتبال بلژیک با نادری بسته شده است و همچنین مبالغی که در 2 فصل گذشته از پرسپولیس بابت انتقال قرضی دریافت کرده‌اند، باید او را با مبلغی کمتر به این تیم واگذار کنند.

البته اخباری هم در این خصوص به‌گوش می‌رسد که چون کورتریک از این بازیکن به اندازه کافی درآمدزایی داشته است، قصد ندارد بابت رضایتنامه‌اش پولی دریافت کند که طبق پیگیری‌های «فرهیختگان» این موضوع صحت نداشته و تیم بعدی نادری حتما باید مبلغی را بابت رضایتنامه این بازیکن به تیم بلژیکی بپردازد.

 نادری تخفیف بدهد کار تمام است

حالا از باشگاه خبر می‌رسد که مشکل عدم‌تمدید قرارداد محمد نادری با پرسپولیس به مبلغی ارتباط دارد که این بازیکن از سرخ‌ها طلب کرده است و با توجه به مبلغ سنگین رضایتنامه این بازیکن، پرسپولیس توانایی پرداخت دستمزد بالا به این بازیکن را نخواهد داشت.

سرخ‌ها در مذاکرات خود 2 راه‌حل را پیش‌روی محمد نادری قرار داده‌اند. اول اینکه این بازیکن به‌صورت شخصی با کورتریک وارد مذاکره شده و با پایین آوردن مبلغ رضایتنامه و دریافت آن از تیم بلژیکی‌اش، مبلغ مورد نظرش را از پرسپولیسی‌ها دریافت کند و راه‌حل بعدی مدیران سرخ این است که او برای فصل بیستم به پرسپولیسی‌ها تخفیف بدهد تا آنها بتوانند پول رضایتنامه‌اش را به کورتریک بپردازند. البته به نادری قول داده‌اند که در قرارداد 2 ساله‌ای که با باشگاه منعقد می‌کند، برای فصل دوم حضورش با افزایش قابل توجه قراردادش مواجه می‌شود. هنوز نادری و مدیر برنامه‌هایش پاسخی به این خواسته سرخ‌ها نداده‌اند.

 مدیر پرسپولیسی: نادری با ما می‌ماند

برای اینکه از شرایط این بازیکن بیشتر اطلاعات به‌دست بیاوریم با رغبتی معاون باشگاه پرسپولیس تماس گرفتیم تا موضع باشگاه درخصوص ادامه همکاری با این بازیکن را بدانیم. وی به «فرهیختگان» گفت: «مشکلی درخصوص ادامه همکاری با نادری وجود ندارد و برای فصل بیستم با ما می‌ماند.»

البته با توجه به حضور معاون بین‌الملل باشگاه پرسپولیس در قطر و مشغولیت‌هایی که او در حاشیه لیگ قهرمانان آسیا دارد، فعلا مکاتبه جدیدی با کورتریک صورت نگرفته و برای مشخص شدن تکلیف این بازیکن باید چند روز بیشتر منتظر ماند.

 پرونده استقلال باز است

دیروز درخصوص نادری، خبر جدیدی به‌دست خبرنگار «فرهیختگان» رسیده که اگر صحت داشته باشد می‌تواند چالش جدیدی برای مدیران پرسپولیس ایجاد کند. نادری که پیش از قول و قرار با گل‌محمدی مذاکراتی را با استقلالی‌ها داشت، حالا دوباره با ارسال و دریافت سیگنال به این باشگاه مواجه شده و افراد مطلع بر این باورند که نمایش قابل قبول آقایی در لیگ قهرمانان آسیا و به‌خصوص در بازی دوم، نادری را برای ماندن در جمع سرخ‌ها مردد کرده است.  افراد مطلع در این زمینه اعتقاد دارند تلاش‌هایی می‌شود تا این بازیکن به استقلال لینک شود که البته در این بین آبی‌های پایتخت با یک مشکل مواجه هستند که مربوط می‌شود به انتخاب سرمربی آینده تیم‌شان و ممکن است توافق با هر بازیکنی بعد از انتخاب مربی جدید به مشکل بخورد.  همین موضوع مانعی شده برای قوی‌تر شدن مذاکرات مدیر برنامه‌های محمد نادری و باشگاه استقلال و البته قولی که این بازیکن به یحیی داده است تا حدودی او را در رودربایستی قرار داده و تصمیم را برایش سخت کرده است.

 * نویسنده: آرش محمدی، روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار