• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
ستار همدانی در گفت‌وگو با «فرهیختگان»: زنوزی انتخاب درستی برای تراکتور داشت

منصوریان می‌تواند با سکوهای تبریز ارتباط برقرار کند

با خصوصیاتی که از منصوریان سراغ دارم او به‌راحتی می‌تواند با هواداران خونگرم تبریزی که به نظر من جزء بهترین هواداران فوتبالی ایران هستند ارتباط برقرار کند

به گزارش «فرهیختگان»، این روزها اتفاقات تبریز تا حدود زیادی زیر ذره‌بین رسانه‌ها قرار گرفته و این موضوع با توجه به اینکه پرشورهای تبریزی باید فصل آینده در لیگ قهرمانان آسیا به‌عنوان سهمیه مستقیم حضور پیدا کنند می‌تواند طبیعی باشد. البته از طرفی انتخاب سرمربی این تیم پس از کش‌وقوس‌های فراوان، منتقدان زیادی پیدا کرد و حتی در بین هواداران تراکتور هم افراد بسیاری بودند که با این انتخاب زنوزی مشکل داشتند و بر این باور بودند که حضور علیرضا منصوریانی که در چند تیم گذشته‌اش نتوانسته توفیقی به‌دست بیاورد، نمی‌تواند برای تراکتور انتخاب دقیقی باشد و روند این تیم را روبه جلو حفظ کند. در این خصوص با یکی از مربیانی که اصالتی تبریزی دارد و سابقه حضور در این تیم و البته استقلال هم در کارنامه مربیگری‌اش دیده می‌شود تماس گرفتیم تا نظر او را درخصوص این انتخاب و آینده تراکتور جویا شویم. گفت‌وگوی «فرهیختگان» با ستار همدانی را در ادامه می‌خوانید.

انتخاب علیرضا منصوریان چندان برای هواداران تراکتور سورپرایز دلچسبی نبود. شما هم معتقدید که این انتخاب درستی برای این تیم تبریزی نبوده است؟

اتفاقا من کاملا برعکس شما احساس می‌کنم و معتقدم این انتخاب یکی از بهترین انتخاب‌هایی بود که مدیریت و مالک باشگاه می‌توانستند انجام دهند. حتی پیش از اینکه رسما علیرضا به‌عنوان سرمربی انتخاب و معرفی شود دوستان در تیم تراکتور به بنده لطف داشتند و مشورتی کوتاه با من انجام دادند و از این چند گزینه‌ای که به من اعلام شد، نظر من هم روی منصوریان بود و بر این باور بودم که در این شرایط او می‌تواند راه خوبی که تراکتور آغاز کرده را ادامه دهد.

البته هواداران تبریزی نشان داده‌اند که خیلی صبر و طاقت ندارند و این موضوع برای منصوریانی که معمولا نیم‌فصل دوم‌های بهتری دارد نمی‌تواند خبر خوشایندی باشد.

من بر این باورم که اتفاقات خوبی بعد از این اتفاق در تبریز می‌افتد. شما ببینید تبریز را نمی‌توانیم یک شهر معمولی قلمداد کنیم و آنجا یک شهر استراتژیک است و با خصوصیاتی که از منصوریان سراغ دارم او به‌راحتی می‌تواند با هواداران خونگرم تبریزی که به نظر من جزء بهترین هواداران فوتبالی ایران هستند ارتباط برقرار کند و این ارتباط خوب می‌تواند منجر به اتحاد بی‌نظیر سکوهای تبریز شود و همین موضوع کار را برای هر حریفی در تبریز سخت می‌کند.

اما مخالفان این انتخاب بر این باورند که حضور منصوریان باعث می‌شود روحیه قهرمانی که در تراکتور شکل گرفته دوباره رنگ ببازد.

کسانی که منصوریان را می‌شناسند خوب می‌دانند که او با تمام وجودش تیم را برای پیروزی به میدان می‌فرستد و روحیات قهرمانی‌طلبی تراکتور و منصوریان می‌تواند یک اتفاق ویژه را در این تیم رقم بزند.

البته نتیجه نگرفتن‌های منصوریان از بعد نفت تهران مزید برعلت شده تا خیلی‌ها به او اعتماد نداشته باشند.

این مسائل را نمی‌توان به‌عنوان منطق پذیرفت. شما از نتایج خوب نفت تهران در زمان سرمربیگری منصوریان صحبت می‌کنید، اما نمی‌گویید که او پیش از نفت تهران در پاس همدان هم خوب نتیجه نگرفته بود. پس این دلیل نمی‌شود که اگر یک مربی در یک تیم موفق نبود، در تیم بعدی‌اش هم موفق نباشد. منصوریان از نگاه من با آن شرایطی که در استقلال برایش وجود داشت نتایج بدی کسب نکرد و توانست نتایج خوبی بگیرد و اگر زمان بیشتری به او می‌دادند می‌توانست موفقیت‌های بیشتری با این تیم کسب کند. در مورد موفقیت یک مربی عوامل زیادی باید به‌درستی کار خود را انجام دهند که مهم‌ترین‌شان مدیران باشگاه هستند. با ظرفیت‌های مالک باشگاه، شهر تبریز و تراکتور، منصوریان می‌تواند موفقیت‌های زیادی را به‌دست بیاورد.

شما به‌عنوان یک فوتبالیست تبریزی که تجربیات خوبی هم در مربیگری دارید قرار است به تراکتور و منصوریان کمک کنید؟

تراکتور تیم شهر من است و در گذشته هم افتخار نشستن روی نیمکت این تیم را داشتم و به این موضوع افتخار هم می‌کنم. مادر، خواهر و خانواده من در این شهر زندگی می‌کنند و من عاشقانه تبریز را دوست دارم اما برای کمک به تراکتور پیشنهادی به من ارائه نشده و من مثل قبل دورادور خودم را سرباز این شهر و مردمانش می‌دانم و از راه دور برایش آرزوی موفقیت می‌کنم. ضمن اینکه به مدیران باشگاه هم پیشنهاد می‌کنم در انتخاب دستیاران منصوریان دخالتی نداشته باشند تا او بتواند با نفراتی که راحت است کارش را آغاز کند و به امیدخدا نتایج درخور شأنی هم کسب کند.

برای تراکتور منصوریان که قرار است در آسیا به میدان برود شانسی در این تورنمنت آسیایی قائل هستید؟

انتظارات از تیم منصوریان بسیار بالا است، به‌خصوص که حالا این تیم مزه قهرمانی در جام حذفی را هم چشیده و هواداران تبریزی دوست دارند که جام‌های بیشتری را در ویترین افتخار تیم محبوب‌شان نظاره‌گر باشند. تراکتور در سال‌های گذشته همیشه جزء یک تیم مدعی بوده و هواداران انتظار دارند که همچنان مدعی بماند. موضوع آسیا اما کمی متفاوت است و تیم‌هایی که تجربه بیشتری در این بازی‌ها دارند می‌توانند با برنامه‌ریزی بهتری در این رقابت‌ها حاضر شوند و نتایج بهتری هم کسب کنند. در کل امیدوارم در روزهای باقی‌مانده تا پایان فصل نقل‌وانتقالات نقاط ضعف این تیم پوشش داده شود و آنها بتوانند با نمایش‌های دلچسب، نتایج خوبی هم کسب کنند.

 * نویسنده: آرش محمدی، روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار