• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
دکتر طهرانچی در دیدار استاندار کرمانشاه:

دانشگاه آزاد در استان‌های مرزی ارتقاء نقش آموزش در توسعه، بهره‌وری و رشد اقتصادی را پیگیری می‌کند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این دانشگاه در استان‌های مرزی ارتقای نقش آموزش در توسعه، بهره‌وری و رشد اقتصادی را پیگیری می‌کند.

به گزارش «فرهیختگان»، به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی پس از سفر به استان کردستان، صبح امروز در دومین روز سفر استانی با حضور در استان کرمانشاه، با مهندس هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه دیدار و گفت‌وگو کرد.

دکتر طهرانچی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی یک ظرفیت ملی و اجتماعی است، اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی سرمایه مردمی برای توسعه مناطق است و این سرمایه باید به خوبی به کار گرفته شده و متناسب با نیازهای مردم تغییر جهت دهد.

وی با قدردانی از حمایت‌های استانداری کرمانشاه از دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: آنچه برای خدمت به توسعه استان کرمانشاه به کار می‌گیریم، تنها دانشگاه آزاد اسلامی استان نیست، بلکه کل شبکه ملی دانشگاه در خدمت استان خواهد بود، به طوری که تاکنون بیش از 200 دانشجوی کارشناسی ارشد و دکتری موضوع پایان‌نامه و رساله خود را پیرامون مسائل و چالش‌های استان کرمانشاه انتخاب کرده‌ و این عدد در حال افزایش است.

دکتر طهرانچی با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی به ویژه در استان‌های مرزی ارتقای نقش آموزش در توسعه، بهره‌وری و رشد اقتصادی را پیگیری می‌کند، گفت: برای تحقق این هدف از استانداری‌ها می‌خواهیم تا نیازهای خود را در حوزه آموزش به دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کنند تا با این تعامل و مشارکت بتوانیم بهره‌وری، فرهنگ و اشتغال استانها را به سهم خود ارتقاء دهیم، چرا که رسالت اصلی دانشگاه بکارگیری دانش برای توسعه شهرهاست.

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در بخش دیگری از سخنانش به راه‌اندازی سراهای نوآوری در رویکرد جدید دانشگاه اشاره کرد و افزود: برای مهارت آموزی به جوانان، بستر اشتغال تحت عنوان سراهای نوآوری در دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد شده تا بتوانیم دانشجویان را با محیط کار واقعی آشنا کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: دغدغه کنونی مردم، اقتصاد، معیشت و اشتغال جوانان است، بنابراین دانشگاه باید برای پاسخگویی به این نیازها، برنامه‌ریزی های لازم انجام دهد.

وی با بیان اینکه نگاه ما برای توسعه استان‌ها این‌گونه نیست که در تهران برای 31 استان الگوی توسعه بنویسیم، تصریح کرد: ستاد دانشگاه چارچوب‌های برنامه را تعیین می کند و براساس آن پروژه محوری و حل مسأله در استان، شهرستان و شهرها مدنظر قرار می گیرد.

به زودی کرمانشاه پژوهان در قالب گروه‌های تخصصی برای جهت‌گیری پژوهشی و حل مساله تقسیم بندی می شوند

وی در ادامه با اشاره به معضل حاشیه‌نشینی در استان کرمانشاه اظهار داشت: برای حل این معضل در سامانه پژوهشیار نظام موضوعات حاشیه‌نشینی احصاء شده و به دنبال این هستیم که به زودی کرمانشاه پژوهان را در قالب گروه‌های تخصصی دسته‌بندی کرده تا بتوانیم یک جهت‌گیری پژوهشی و حل مسأله درست داشته باشیم.

دکتر طهرانچی در پایان گفت: دانشگاه آزاد اسلامی آمادگی کامل دارد که حل مسأله را از محیط علمی و پژوهشی دانشگاه به کاربر برساند تا استانها بتوانند از آن استفاده کنند.

در ادامه این دیدار دکتر فرهاد گل محمدی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه گزارشی از وضعیت این دانشگاه ارائه و بر بکارگیری همه توان علمی، امکانات و تجهیزات این دانشگاه در راستای توسعه استان تأکید کرد.

استاندار کرمانشاه: دانشگاه آزاد اسلامی از اقدامات ماندگار کشور است/ دانشگاه آزاد اسلامی تاکنون بسیاری از مشکلات و گره های کشور را حل کرده است

مهندس هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه نیز در این دیدار گفت: دانشگاه آزاد اسلامی یکی از اقدامات ماندگار جمهوری اسلامی ایران است که تاریخ به نیکی از آن یاد خواهد کرد. این دانشگاه تاکنون بسیاری از مشکلات و گره های کشور را حل کرده است.

وی ضمن خیرمقدم به رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: خوشحالیم از زمانی که مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی را قبول کرده‌اید، با شخصیت علمی شما، آرامش در دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد شده و این دانشگاه در ریل توسعه، پیشرفت و کمک به کشور حرکت می‌کند.

مهندس بازوند در ادامه با اشاره به برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی در توسعه و پیشرفت منطقه‌ای گفت: دغدغه دانشگاه آزاد اسلامی برای کمک به توسعه استان‌ها، بسیار ارزشمند است و انتظار می رود همه مسئولان دانشگاهی چنین دیدگاهی داشته باشند، چرا که اگر دانشگاه به کمک توسعه و پیشرفت استان نیاید، توسعه پرهزینه و پراستهلاک خواهد شد.
استاندار کرمانشاه ادامه داد: چالش‌های استان‌ها گاهی سخت افزاری و برخی اوقات نرم افزاری است که دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند برای حل آنها ورود کند.

وی با بیان اینکه استان کرمانشاه، استان خاص و دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است، گفت: اشتغال و بیکاری یکی از چالش‌ها و معضلات استان است که در این راستا اسناد خوبی تهیه شده و یک نسخه از آن را در اختیار دانشگاه آزاد اسلامی قرار می دهیم تا برای رفع چالش‌ها به ما کمک کند.

استاندار کرمانشاه ظرفیت مناسب استان در حوزه گردشگری، توجه به آموزش‌های مهارتی، پرداختن به موضوعات آسیب شناسی اجتماعی و ظرفیت تجارت با کشور عراق را از ویژگی‌های استان کرمانشاه برشمرد و گفت: استانداری کرمانشاه، دانشگاه آزاد اسلامی را جدا از خود نمی‌داند و آن را یک ظرفیت بزرگ و پررنگ برای استان قلمداد می‌کنیم و هر کمکی که از دستمان برآید، برای این دانشگاه انجام خواهیم داد.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار