• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۴:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
گزارش «تی‌پورتال» از حضور مهاجم ایرانی در گریتسا

دلفی: در کرواسی می‌توانم بیشتر پیشرفت کنم

لیگ کرواسی برایم جذاب است و فکر می‌کنم در اینجا بتوانم توانایی‌هایم را نشان دهم. امیدوارم حضور در اینجا آغاز رسیدن به موفقیت‌های بیشتر باشد.

به گزارش «فرهیختگان»، یونس دلفی پس از دوران ناموفق در شارلروا راهی لیگ کرواسی شد تا فوتبالش را در تیم گریتسا دنبال کند. این تیم که به‌تازگی چهارمین دیدارش را در فصل جدید لیگ کرواسی هم با برد پشت‎سر گذاشته امیدوار است با کمک این مهاجم جوان ایرانی بتواند به موفقیت‌های بیشتری در این فصل برسد.

سایت «تی‌پورتال» کرواسی در گزارشی از حضور دلفی در تیم جدیدش می‌نویسد: «دلفی که توانایی بازی در تمامی پست‌های خط‌حمله را دارد، در تیم‌ملی زیر 23 سال ایران بازی کرده است. او که در بلژیک 6بار برای شارلروا به میدان رفته و یک‌گل و یک‌پاس گل، آمارش در این تیم بوده درباره حضور در لیگ کرواسی گفته است: «به کرواسی آمدم تا تمام توانایی‌هایم را نشان دهم و همه تلاشم را می‌کنم تا موفق باشم. سال گذشته زیاد در بلژیک بازی نکردم. دوران سختی برایم بود. مدتی هم مصدوم بودم و وقتی برگشتم مربی تیم هم تغییر کرده بود. با توجه به دو بازیکن خوبی که در پست من حضور داشتند، شانس زیادی برای بازی به من نمی‌رسید. لیگ کرواسی برایم جذاب است و فکر می‌کنم در اینجا بتوانم توانایی‌هایم را نشان دهم. امیدوارم حضور در اینجا آغاز رسیدن به موفقیت‌های بیشتر باشد. زمان زیادی برای بررسی و شناخت لیگ کرواسی نداشتم اما خیلی زود با شرایط اینجا آشنا خواهم شد.»

دلفی امیدوار است ماجراجویی‌اش در کرواسی متفاوت با تجربه‌اش در بلژیک باشد و بتواند خیلی زود به بازیکن بهتری تبدیل شود. او درباره شروع فوتبالش در ایران هم گفته است: «در 10 سالگی فوتبالم را در تیم استقلال خوزستان آغاز کردم. سال 2016 برایم بسیار مهم بود چون علاوه‌بر اینکه به تیم اصلی باشگاه رسیدم، به تیم‌ملی زیر 16 سال هم دعوت شدم. در سال اول حضورم در تیم بزرگسالان 6 بازی انجام دادم و در سال دوم طی 18 بازی 8 گل زدم و 4 پاس‌گل دادم. در پایان همان فصل هم به شارلروا رفتم.» سال 2017 برای او فوق‌العاده و طلایی بود. در آن سال او در جام‌جهانی زیر 17 سال به‌همراه تیم‌ملی ایران حضور داشت و یکی از بهترین بازیکنان کشورش در این مسابقات بود. آنها در یک‌چهارم نهایی حذف شدند اما خاطره بازی با آلمان که دلفی دوگل از 4 گل تیمش را در آن مسابقه به ثمر رساند، هنوز در یادش باقی‌مانده است.»

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار