• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
گنجی تأکید کرد

جذب بیشتر دانشجویان غیرایرانی در دانشگاه آزاد اسلامی نجف‌آباد

قائم مقام معاونت بین الملل و اموردانشجویان غیر ایرانی دانشگاه آزاد اسلامی بر جذب بیشتر دانشجویان غیرایرانی در دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد تأکید کرد.

به گزارش «فرهیختگان»، به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد نجف آباد، دکتر عباس گنجی قائم مقام معاونت بین الملل و اموردانشجویان غیر ایرانی دانشگاه آزاداسلامی و دکترسروش رزمی مدیرکل جذب و هدایت دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی از امکانات آموزشی، پژوهشی و رفاهی دانشگاه آزاداسلامی واحد نجف آباد بازدید کردند.

دکتر گنجی در این بازدید با اشاره به اینکه شناخت دانشگاه در حوزه بین الملل بسیار حائز اهمیت است، گفت: داوطلبان کشورهای مختلف جهت انتخاب دانشگاه باید از امکانات علمی، فرهنگی و ... مطلع باشند تا بتوانند به درستی دانشگاه محل تحصیل خود را انتخاب کنند، این امر باعث جذب بیشتر دانشجویان غیر ایرانی در واحدها خواهد شد.

وی با اشاره به زیرساختها، امکانات علمی، پژوهشی و رفاهی مناسب دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد و با تأکید بر تلاش برای جذب بیشتردانشجویان غیر ایرانی، گفت: این واحد دانشگاهی باید دانشجویان بیشتری را از کشورهای دیگر جذب کند و در این زمینه بنا بر جذب حداکثری دانشجو با رعایت چارچوب ها و مقررات است.

دکترگنجی در ادامه گفت: کشور ما اسلامی است و باید به گونه ای حرکت کنیم که اسلامیت خود را معرفی کنیم و دانشجویان غیر ایرانی با شئونات اسلامی آشنا شوند.

وی ارتباط با فارغ التحصیلان را یکی از مسائل مهم در دانشگاه دانست و اظهار داشت: باید ارتباط با نخبگان و فارغ التحصیلان را در شرایط مختلف حفظ کنیم و از آنها به عنوان کارگزار نیز استفاده کنیم.

در ادامه دکتر رزمی به پتانسیل بالای دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد برای انجام فعالیت های بین المللی و امکان افزایش آن تا چند برابر اشاره کرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد با وجود تنوع رشته ها در مقطع تحصیلات تکمیلی، با تبلیغات مناسب و استفاده از کارگزاریها، ظرفیت بسیار مناسبی برای جذب دانشجویان غیر ایرانی در مقطع تحصیلات تکمیلی دارد که با استفاده صحیح از این ظرفیت ها تلاش در این خصوص به سرعت به ثمرخواهد نشست.

دکتر رزمی به فعالیت مناسب در سه حوزه جذب، مباحث کنسولی و برنامه های فرهنگی و اجتماعی اشاره کرد وافزود: در تلاشیم دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد در لیست وزارت علوم عراق قرار بگیرد و برخی محدودیت های فعلی برداشته شود.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار