• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
دایر، هافبک تاتنهام در گفت‌وگو با مجلهGQ:

هنوز با شکست در فینال اروپا کنار نیامده‌ایم

شکست در فینال یک ضربه روحی و احساسی به من و کل تیم بود. با شروع فصل جدید مشخص بود که هنوز همه بازیکنان با این شکست کنار نیامده‌اند و آماده شروع رقابت جدیدی نیستند.

به گزارش «فرهیختگان»، اریک دایر به‌همراه تاتنهام فصلی پرفراز و نشیب را سپری کرد. آنها پس از نایب‌قهرمانی اروپا با پوچتینو، شروعی ضعیف در فصل قبل داشتند و درنهایت ژوزه مورینیو هدایت تیم را برعهده گرفت. اسپرز فصل را در رتبه ششمی به پایان رساند و راهی لیگ اروپا شد. در فصل جدید آنها نخستین بازی خود را در خانه به اورتون واگذار کردند تا بازهم تردیدها درباره احتمال موفقیت آنها در ادامه مسابقات افزایش یابد. هافبک انگلیسی تاتنهام در مصاحبه با مجله انگلیسی GQ درباره فصل جدید، مستند آمازون درباره این باشگاه و همچنین این پرسش همیشگی که آیا سرانجام تاتنهام می‌تواند فاتح یک جام معتبر شود، صحبت کرده که در ادامه می‌خوانید.

فصلی جدید درحالی آغاز شده که فاصله کمی برای استراحت بین دو فصل داشتید. این موضوع چقدر در عملکرد تیم‌تان تاثیرگذار است؟

امسال همه‌چیز به‌سرعت سپری شد و پس از دوران قرنطینه اوضاع کاملا به‌هم ریخته و نامشخص است. فکر می‌کنم این اتفاقات حداقل طی چند سال آینده روی برنامه بازی‌ها تاثیر می‌گذارد.

در مستندی که آمازون درباره باشگاه تاتنهام ساخته شاهد اتفاقات جالبی هستیم. همه بازیکنان و حتی خود مورینیو از طریق دنیای مجازی مشغول تمرین هستند. آیا دقیقا این اتفاق افتاده بود؟

تغییرات خیلی سریع رخ داد. ما یکشنبه بازی کردیم و تمرینات خود را برای دیدارهای بعدی آغاز کردیم اما ناگهان اعلام شد بازی‌ها لغو شده و باید به قرنطینه برویم. اینجا بود که تمرینات مجازی شروع شد. یکی از مربیان بدنساز هرروز صبح از دوشنبه تا جمعه همه تیم را تمرین می‌داد تا از شرایط آمادگی دور نشوند. تمرینات بسیار سختی هم بود و فکر می‌کنم در آن دوران بسیار آماده بودیم. دوران قرنطینه به‌نوعی برای ما حکم تمرینات پیش‌فصل را داشت و به‌نظرم تاثیر زیادی در رتبه‌ای که در پایان فصل کسب کردیم، گذاشت.

این مستند تصاویری عالی از پشت‌صحنه فوتبال دارد و بسیار جالب است. با این حال آن را در فصلی ضبط کرده‌اند که شما موفقیتی کسب نکرده‌اید. چقدر تماشای آن برای شما به‌عنوان یک هوادار تاتنهام دشوار است؟

درحقیقت من هنوز آن را تماشا نکرده‌ام. دوست ندارم خودم را در آن دوران ببینم. البته شاید 20 سال بعد تماشای این فیلم جذابیت زیادی داشته باشد اما درمجموع این فصلی جذاب برای ما نبود و به همین دلیل علاقه زیادی به تماشای آن ندارم.

فیلم با صحنه جدایی پوچتینو از تیم آغاز می‌شود. واکنش شما بعد از شنیدن خبر برکناری او چه بود؟

واقعا شوکه شدیم. ما می‌دانستیم که اوضاع اصلا خوب پیش نمی‌رود و خیلی چیزها سر جایش قرار ندارد. اگر بخواهیم منصفانه قضاوت کنیم باید بگوییم که درست نبود تمام بار روی دوش سرمربی بیفتد و او مقصر ناکامی‌های تیم معرفی شود. خود ما به‌عنوان بازیکن عملکرد خوبی در آن برهه نداشتیم و نتوانستیم به موفقیت تیم کمک کنیم. ما 5 فصل تلاش کردیم و حاصل آن رسیدن به فینال لیگ قهرمانان بود. در آن دیدار می‌خواستیم حاصل زحمات این مدت را بگیریم اما شکست در فینال یک ضربه روحی و احساسی به من و کل تیم بود. با شروع فصل جدید مشخص بود که هنوز همه بازیکنان با این شکست کنار نیامده‌اند و آماده شروع رقابت جدیدی نیستند.

هدف واقع‌بینانه شما برای این فصل چیست؟

بدون‌شک با حضور مورینیو روی نیمکت تیم، همیشه و در همه تورنمنت‌ها تنها برای پیروزی و کسب موفقیت به میدان می‌رویم. ما از فصل قبل درس‌های زیادی گرفتیم و حالا تنها به‌دنبال برتری در تمام مسابقات هستیم. همه‌چیز از نو آغاز شده و این فرصت را داریم که بهتر از قبل عمل کرده و تیم را به موفقیت برسانیم.

 

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار