• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
استقلال- الوحده روی هوا!

محرومیت با تخفیف در انتظار اماراتی‌ها

مدیر پیشین بین‌الملل استقلال گفت: اعضای تیم الوحده اگر دیشب هم به قطر رفته باشند باید 24 ساعت در قرنطینه باشند و این یعنی نمی‌توانند در بازی امروز شرکت کنند. به‌همین دلیل قطعا محروم خواهند شد.

به گزارش «فرهیختگان»، اعضای تیم فوتبال استقلال تا شب گذشته نمی‌دانستند که امروز قرار است با الوحده امارات در لیگ قهرمانان آسیا بازی کنند یا خیر! این هم ازجمله اتفاقاتی است که تنها در مسابقاتی که تحت نظر AFC برگزار می‌شود، ممکن است رخ دهد. عجیب اینکه با وجود اینکه نماینده امارات نه کسی را به نشست خبری فرستاد و نه به جلسه پزشکی اما خبری از اعلام رسمی از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا مبنی‌بر برگزار نشدن بازی نشد.

براساس قوانین AFC نمایندگان هر دو باشگاه باید در جلسه هماهنگی قبل از مسابقه حضور داشته باشند، اما نمایندگان باشگاه استقلال درحالی به این جلسه رفتند که خبری از نمایندگان الوحده نبود. سرمربی این تیم در کنفرانس خبری نیز حضور نیافت و جالب اینکه حتی مسئولان AFC و برگزاری مسابقه هم اطلاعی از حضور یا عدم حضور الوحده نداشتند. با توجه به نامشخص بودن برگزاری این مسابقه در لیگ قهرمانان آسیا تا عصر دیروز، باشگاه استقلال با ارسال نامه‌ای اعتراضی به کنفدراسیون فوتبال آسیا خواستار تعیین‌تکلیف در این خصوص شد، چراکه همچنان اخباری درباره احتمال بازگشت این تیم به مسابقات به‌خاطر مباحث مالی، اسپانسر و احتمال محرومیت چندساله این تیم از حضور در این رقابت‌ها وجود داشت و به‌همین دلیل هم تا شب گذشته AFC حاضر نشده بود نام این تیم را از جدول مسابقات حذف کند.

نامجومطلق سرمربی استقلال در نشست خبری دیروز در این خصوص گفت: «قطعا این ‌انگیزه در ما وجود دارد که در لیگ قهرمانان آسیا بتوانیم با موفقیت بازی‌ها را پشت سر بگذاریم، ولی متاسفانه معلوم نیست اصلا ما بازی داریم یا نداریم. AFC باید تکلیف این موضوع را مشخص کند.» وریا غفوری، کاپیتان استقلال هم در نشست خبری دیروز به این مساله اعتراض کرد و گفت: «تنها ناراحتی ما این است که نمی‌دانیم برابر الوحده بازی می‌کنیم یا نه. به‌نظرم باید به‌صورت شفاف این موضوع اعلام شود که الوحده در لیگ قهرمانان شرکت می‌کند یا نه.»

حامد افضلی، مدیر پیشین بین‌الملل استقلال در این خصوص به «فرهیختگان» گفت: «این نخستین تجربه ‌ای‌اف‌سی در شرایط فعلی است و نمی‌دانند باید چه کنند و به‌همین دلیل می‌خواهند تا آخرین لحظه منتظر بمانند. این را هم باید درنظر گرفت که اعضای تیم الوحده اگر دیشب هم به قطر رفته باشند باید 24 ساعت در قرنطینه باشند و این یعنی نمی‌توانند در بازی امروز شرکت کنند. به‌همین دلیل قطعا محروم خواهند شد، ولی به این دلیل که نحوه برگزاری مسابقات تغییراتی داشته، احتمال دارد برایشان تخفیف قائل شوند.»

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار