• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۱:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

تحریم علیه پخش مسابقات لیگ قهرمانان

سخنگوی فدراسیون فوتبال گفت: امیدواریم آژانس میلیون‌ها بیننده عاشق ایرانی را از تماشا و شنیدن گزارش مسابقات نمایندگان کشورمان از طریق شبکه‌های سه و ورزش و همچنین شبکه‌های رادیویی محروم نسازد.

به گزارش «فرهیختگان»، روز گذشته سایت فدراسیون فوتبال با انتشار خبری اعلام کرد که کنفدراسیون فوتبال آسیا و آژانس تجاری کنفدراسیون با ارسال نامه‌ای به ترتیب به فدراسیون فوتبال و سازمان صداوسیما عنوان کرده به دلیل تحریم‌های بین‌المللی ضمن لغو یک‌طرفه قرارداد حقوق پخش تلویزیونی آژانس تجاری کنفدراسیون فوتبال آسیا با سازمان صداوسیما، از دراختیار گذاشتن سیگنال پخش زنده مرحله گروهی متمرکز لیگ قهرمانان آسیا معذور است.

بر این اساس، دبیرکل فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران طی نامه‌ای به دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد که فدراسیون فوتبال با تاکید بر رعایت کلیه قوانین و مقررات در تمامی رویدادهای بین‌المللی _حتی در شرایط شیوع ویروس کرونا_با اعزام نمایندگان خود به‌منظور حضور شایسته در لیگ قهرمانان آسیا اقدام کرده و بر این اساس انتظار دارد کنفدراسیون فوتبال آسیا بستر لازم برای پخش زنده مسابقات را از طریق صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران معمول دارد تا خللی در این باره رخ ندهد و میلیون‌ها هوادار و مخاطب علاقه‌مند به فوتبال در ایران بتوانند بدون استرس مسابقات را از طریق تلویزیون کشورمان و بدون نیاز به شبکه‌های جایگزین نظاره کنند. بدیهی است، صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران هم آمادگی لازم را برای همکاری در چارچوب توافقات قانونی خود با آژانس تجاری کنفدراسیون در بحث پخش لیگ قهرمانان داشته و دارد.

امیرمهدی علوی، سخنگوی فدراسیون فوتبال نیز در این خصوص عنوان کرد: «فوتبال ایران از نظر تماشاگران حاضر در ورزشگاه و بیننده تلویزیونی در صدر مخاطبان کشورهای قاره کهن قرار دارد. این موضوع در کلیه آمارهای منتشره کنفدراسیون هم دیده می‌شود و روزهای تاریخی دور و نزدیک خود موید و گویای همه چیز است. بلافاصله پس از اعلام خبری که امروز(دیروز) منتشر شد، ده‌ها تماس و واکنش را دریافت کردیم که جملگی نگرانی مردم و هواداران میلیونی فوتبال را از این تصمیم نشان می‌داد. به همین دلیل دبیرکل فدراسیون فوتبال در نامه‌ای به دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا این موضوع را منتقل کرده و بر حل مشکل به‌وجود آمده تاکید کردند. علاوه‌بر این ۴ باشگاه پرسپولیس، استقلال، سپاهان و شهرخودرو نمایندگان کشورمان در مسابقات هم خواستار تسریع در حل این مشکل شدند. فدراسیون فوتبال در این باره نشست‌های متعدد را برگزار کرد و جلسه مفصلی هم با حضور مسئولان محترم وزارت ورزش و جوانان، سرپرست و دبیرکل فدراسیون فوتبال و مسئولان محترم ارشد رسانه ملی برگزار شد که جملگی بر تداوم همکاری با آژانس تجاری کنفدراسیون فوتبال آسیا در چارچوب قبلی تاکید داشتند و امیدواریم آژانس میلیون‌ها بیننده عاشق ایرانی را از تماشا و شنیدن گزارش مسابقات نمایندگان کشورمان از طریق شبکه‌های سه و ورزش و همچنین شبکه‌های رادیویی محروم نسازد.»

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار