• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۹:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۳
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
گزارش «فرهیختگان» از اوضاع وخیم حقوقی پرسپولیس؛ اداره پرونده‌های مهم با یک کارمند

بعد از برانکو نوبت کالدرون است

مربی آرژانتینی هم جای وعده پول نقد می‌خواهد

دقیقا همان اتفاقی که مدیران پرسپولیس در پرونده برانکو رقم زدند و عصبانیت این مربی محبوب بین سرخ‌ها را به‌همراه داشت، در موضوع کالدرون هم رخ داده و شنیده می‌شود این مربی آرژانتینی از رفتارهای دوگانه مدیران پرسپولیس متعجب شده و ابراز ناراحتی کرده است.

به گزارش «فرهیختگان»، پرسپولیس این روزها در فیفا تحت‌فشار پرونده برانکو قرار دارد و باتوجه به شرایطی که برای حضور در دوران نقل‌وانتقالات و حضور در رقابت‌های آسیایی داشت، باز هم نتوانست در بازه یک‌ماهه تعیین‌شده ازسوی فیفا بدهی‌اش را به پروفسور بپردازد تا شمارش معکوس برای بسته شدن پنجره نقل‌وانتقالاتی این باشگاه آغاز شود.

هرچند مدیران باشگاه در 2 بازه زمانی گذشته که فیفا به سرخ‌ها برای پرداخت بدهی‌هایش به برانکو فرصت داد هم مدعی بودند که می‌توانند پیش از پایان مهلت فیفا، با سرمربی اسبق خود تسویه‌حساب کنند، اما درنهایت این اتفاق نیفتاد و حالا آنها مدعی هستند که اگر یک‌ماه دیگر از برانکو فرصت بگیرند، می‌توانند با منابع مالی مشخص‌شده این پرونده را مختومه کنند.

البته با پایان این پرونده، کار سرخ‌ها برای پرونده‌های دیگر آغاز می‌شود و آنها باید پیگیر شکایت‌های مطرح‌شده ازسوی بودیمیر و کالدرون باشند که این روزها به دادگاه CAS  برده شده و به‌نظر نمی‌رسد تغییر خاصی در اصل این احکام ایجاد شود و این بدان معناست که در شرایط نابسامان ارزی، سرخ‌ها باز هم باید به‌دنبال راه‌حل‌هایی برای بستن این پرونده‌ها در فیفا باشند.

 توافق با کالدرون؟ فقط با پول نقد!

چندی پیش مدیران پرسپولیس که به‌خاطر اصرار برانکو به دریافت تمام و کمال حق و حقوقش دل خوشی از این پیرمرد کروات ندارند، با تعریف و تمجید از گابریل کالدرون و علاقه‌اش به پرسپولیس اعلام کردند که این مربی آرژانتینی حاضر شده پای میز مذاکره با سرخ‌ها بنشیند و برای دریافت مطالباتش با آنها به توافق برسد، اما با گذشت چندهفته از این ادعا هنوز هیچ خبری از مذاکرات با کالدرون نشده است.

طبق شنیده‌ها از یکی از نزدیکان این مربی آرژانتینی در تهران، ابتدا پرسپولیسی‌ها پیشنهاد مذاکره و حل‌وفصل مشکلات‌شان خارج از فیفا را به کالدرون داده‌اند که موردتوجه او قرار گرفته است. اما با گذشت مدتی طولانی خبری از ادامه مذاکرات نشده و پرسپولیسی‌ها تماس جدیدی با این مرد آرژانتینی برای برگزاری نشست نگرفته‌اند. ظاهرا به پرسپولیسی‌ها اعلام شده که اگر می‌خواهند توافق واقعی داشته باشند و به‌دنبال زمان خریدن نیستند، باید با پول نقد وارد مذاکره با کالدرون شوند، چراکه باتوجه به سابقه برخورد مدیران با برانکو، مربی آرژانتینی هم حاضر نمی‌شود با وعده ‌و وعید پرونده را در فیفا مختومه کند.

 بردن پرونده به CAS   و ناراحتی مرد آرژانتینی

دقیقا همان اتفاقی که مدیران پرسپولیس در پرونده برانکو رقم زدند و عصبانیت این مربی محبوب بین سرخ‌ها را به‌همراه داشت، در موضوع کالدرون هم رخ داده و شنیده می‌شود این مربی آرژانتینی از رفتارهای دوگانه مدیران پرسپولیس متعجب شده و ابراز ناراحتی کرده است. ظاهرا کالدرون اعلام کرده که مشخص نیست وقتی مدیران پرسپولیس همه‌جا حرف از توافق با او می‌زنند و معتقدند این موضوع باید مثل بحث درون‌خانواده‌ای، در محیطی دوستانه حل‌وفصل شود، پس چطور پرونده را به دادگاه عالی ورزش برده‌اند و پیش از پایان مهلت نهایی که فیفا برایشان درنظر می‌گرفت، برای توافق اقدام نکرده‌اند!

 پرسپولیس چقدر زمان دارد؟

حالا برای هواداران پرسپولیس این دل‌نگرانی وجود دارد که در این اوضاع‌واحوال بی‌پولی که در پرداخت حدود 800 هزار یورو برانکو باشگاه آچمز مانده است، اضافه شدن 475 هزار یوروی بودیمیر و 750 هزار دلار کالدرون و دستیارانش چه بلایی بر سر تیم محبوب‌شان می‌آورد.

طبق شنیده‌ها از کارشناسان حقوقی کشور، زمان رسیدگی پرونده‌ها در دادگاه عالی ورزش حداقل 6 ماه است و اگر در حداقل زمان به پرونده‌های پرسپولیس در دادگاه CAS رسیدگی شود، سرخ‌ها در پرونده بودیمیر که در مردادماه اعلام‌وصول شده، حداقل 4 ماه و در پرونده کالدرون و دستیارانش حدود 6 ماه فرصت دارند. اما آیا این مدت‌زمان برای پرداخت این بدهی‌های هنگفت کافی است؟

لازم به‌ذکر است که بعد از اعلام رای ازسوی دادگاه CAS سرخ‌ها می‌توانند اعتراض خود را به دادگاه سوئیس نیز ببرند که البته باتوجه به هزینه دادرسی بالایی که به آن تعلق می‌گیرد، هر مدیری حاضر به انجام این کار نمی‌شود.

 چه کسی پرونده‌های پرسپولیس را مدیریت می‌کند؟

نکته جالب درخصوص پرسپولیس و پرونده‌هایش به بخش حقوقی باشگاه پرسپولیس مربوط می‌شود که بعد از مشکلاتی که برای مهدی خواجه‌وند، معاون حقوقی باشگاه ایجاد شد، بخش حقوقی سرخ‌ها بدون معاونت  اداره می‌شود و این موضوع در این برهه از زمان که سرخ‌ها باید موارد مختلفی ازجمله پرونده برانکو، پرونده‌هایCAS  و همچنین اقداماتی که باید درخصوص شکایت از استوکس انجام بدهند، بسیار عجیب و غیرقابل‌باور است.

بد نیست بدانید این روزها موارد حقوقی باشگاه توسط فردی مدیریت می‌شود که در زمان حضور خواجه‌وند در معاونت حقوقی به‌عنوان کارمند به باشگاه اضافه شد و این فرد که ازسوی مدیران باشگاه در قرنطینه به‌سر می‌برد و حق ارتباط گرفتن با هیچ فردی را خارج از باشگاه ندارد، از تجربه زیادی درخصوص پرونده‌های حقوقی در ورزش برخوردار نیست و این تصمیم مدیران باشگاه برای سپردن پرونده‌های سنگین به این کارمند، می‌تواند عواقب بدی برای سرخ‌ها به‌همراه داشته باشد.

 * نویسنده: آرش محمدی، روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار