• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۳
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 1
  • 0
امیر سلطانی:

چرا بازیکن قراردادش را فسخ و دوباره امضا می‌کند؟

سازمان بازرسی باید روی قراردادهای جدید لیگ برتر نظارت کند

سازمان بازرسی باید از الان نظارت و بررسی‌های خود را آغاز کند و بعد که این اتفاقات افتاد و چندماه هم سپری شد دنبالش نباشند که چه کسی مقصر بالارفتن قیمت‌ها بوده و چه کسی این پیشنهادها را داده و چه کسی یا کسانی آنها را امضا کرده و پشت این قراردادها چه افرادی بوده‌اند.

به گزارش «فرهیختگان»، امیر سلطانی، معاون پیشین باشگاه استقلال طی یادداشتی در روزنامه «فرهیختگان» نوشت: درحالی فصل نقل‌وانتقالات برای آغاز فصل بیستم رقابت‌های لیگ برتر همچنان ادامه دارد که بالارفتن بی‌رویه قیمت بازیکنان و مربیان داخلی در این بازار رخ‌داده است و برای پیوستن آنها به تیم‌های مختلف، برجسته‌ترین موضوع در این بین به شمار می‌رود و در این خصوص نگرانی‌هایی ایجاد شده است. درواقع بازیکنی که تا دیروز زیر یک‌میلیارد تومان رقم قراردادش بود امروز این رقم به بالای ۵ میلیارد رسیده و صحبت از تمدید قرارداد و بالارفتن قیمت ستارگان تیم‌ها تا ۱۵ میلیارد تومان است. به‌طور مثال شنیده می‌شود بازیکن یک تیم مطرح لیگ برتری که حتی با این تیم قرارداد داشت حدود ۱۵ میلیارد روی قراردادش گذاشته و قرارداد خود را تمدید کرده است.

در این خصوص شرایط نگران‌کننده است و جالب اینکه در فدراسیون فوتبال و باشگاه‌ها نیز هیچ‌کس پاسخگوی وضعیت فوق نیست و این روال همچنان ادامه دارد و این درحالی است که سازمان بازرسی کل کشور باید الان نماینده‌ای برای رسیدگی به این وضعیت تعیین کرده و روی قراردادهایی که بسته می‌شود نظارت کند، به‌خصوص روی تیم‌هایی که وزارت ورزش مجمع آنها را تشکیل می‌دهد باید این نظارت بیشتر هم باشد.

بنابراین سازمان بازرسی باید از الان نظارت و بررسی‌های خود را آغاز کند و بعد که این اتفاقات افتاد و چندماه هم سپری شد دنبالش نباشند که چه کسی مقصر بالارفتن قیمت‌ها بوده و چه کسی این پیشنهادها را داده و چه کسی یا کسانی آنها را امضا کرده و پشت این قراردادها چه افرادی بوده‌اند.

سازمان بازرسی الان باید ورود کرده تا مشخص شود بازیکنان برخی تیم‌ها روی چه حساب و کتاب و شاخص فنی و با پیشنهاد کدام مربی و اعضای کادرفنی در سبد خرید تیم‌ها قرار می‌گیرند. ازسوی دیگر رقم قرارداد، نحوه بستن قرارداد و آپشن‌هایی که گنجانده می‌شود به‌نوعی هزینه‌های بیت‌المال را بیشتر می‌کنند. معتقدم نماینده سازمان بازرسی کل کشور می‌تواند این موضوع را جمع کرده و به آن رسیدگی کند. مطمئن باشید اگر این روال ادامه داشته باشد در آینده‌ای نزدیک فاجعه به بار خواهد آورد اینکه این ارقام تا این حد بی‌رویه و بی‌بند و بار بالا برود برای جامعه خوشایند نیست و حتما آحاد هواداران هم واکنش منفی به آن نشان خواهند داد. نکته جالب اینکه برخی بازیکنانی که قرارداد دارند این قرارداد را یک‌طرفه فسخ کرده و دوباره قرارداد می‌بندند اما آیا کسی از خود سوال کرده که چرا این اتفاق می‌افتد و چه لزومی دارد که بازیکنان دوباره قرارداد می‌بندند، جز اینکه میلیاردها تومان روی قراردادشان گذاشته و آن را تمدید می‌کنند!

 

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار