• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۳
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
هرنان کرسپو، مهاجم سابق تیم ملی آرژانتین در گفت‌وگو با «لیبرو»:

مسی به‌جای پدرش یک مدیربرنامه کاربلد لازم دارد

به‌عقیده من خورخه (پدر مسی) بهتر است به وظایف پدری خود بپردازد و در چنین موقعیت‌هایی بازیکن نیاز به یک مدیربرنامه حرفه‌ای و کاربلد دارد تا بتواند اوضاع را مدیریت کند.

به گزارش «فرهیختگان»، هرنان کرسپو در آغاز از قرن جدید میلادی یکی از ستاره‌های آرژانتینی فوتبال اروپا بود. کرسپو در دوران فوتبالش بازی در تیم‌هایی چون لاتزیو، اینترمیلان، چلسی و میلان را تجربه کرد و حاصل 12 سال حضورش در تیم ملی آرژانتین نیز 64 بازی و 35 گل بود. او حالا و در 45 سالگی هدایت تیم «دفنسا جاستیکا» در لیگ برتر آرژانتین را برعهده دارد. کرسپو در گفت‌وگویی با برنامه «لیبرو» درباره شرایط تیمش و آینده این باشگاه و همچنین اتفاقاتی که در چندهفته اخیر درباره جدایی احتمالی لئو مسی از بارسلونا رخ داده، صحبت کرده است که در ادامه می‌خوانید.

نظرتان درباره درخواست جدایی مسی از بارسا چیست و فکر می‌کنید چرا این اتفاق درنهایت رخ نداد؟

به‌عقیده من خورخه (پدر مسی) بهتر است به وظایف پدری خود بپردازد و در چنین موقعیت‌هایی بازیکن نیاز به یک مدیربرنامه حرفه‌ای و کاربلد دارد تا بتواند اوضاع را مدیریت کند. مسلما روابط پدر و پسر مثل رابطه یک ایجنت و بازیکن نیست و نمی‌توان انتظار داشت که او بتواند مدیریت مناسبی در مواقع لزوم داشته باشد. باید به این موضوع به‌عنوان یک مشکل حرفه‌ای و کاری نگاه کرد، نه یک مساله خانوادگی. در مشکلاتی که برای یک خانواده رخ می‌دهد ممکن است گاهی اوقات تصمیمات احساسی گرفته شود.

پس فکر می‌کنید پدر مسی نتوانست به‌خوبی از عهده کارش برآید؟

نمی‌خواهم شایستگی او را زیر سوال ببرم، اما خورخه تجربه زیادی در این حرفه ندارد و در شرایط مختلف ممکن است نتواند تصمیمات درستی بگیرد. تمدید قرارداد مسی با بارسا واقعا نیازی به یک فرد کاربلد ندارد و مساله پیچیده‌ای نیست، اما این موضوع شرایط ویژه‌ای داشت. واقعا نمی‌دانم او چندبار برای بحث بر سر یک قرارداد پای میز مذاکره نشسته است، چون یک ایجینت حرفه‌ای نیست و تخصصی در این رابطه ندارد. یک فرد باتجربه به‌خوبی می‌توانست تمام این قضایا را مدیریت کند و قضیه فقط مذاکره یا امضای چند کاغذ نیست.

پس اگر شما جای مسی بودید، فرد دیگری را انتخاب می‌کردید؟

ما درباره یک باشگاه بزرگ، قراردادها، مسائل اقتصادی، اعداد و ارقام و بازیکنی مثل مسی صحبت می‌کنیم و تمام این مسائل بسیار بزرگ هستند. فکر می‌کنم نیاز بود یک فرد حرفه‌ای و کاربلد این کار را انجام دهد.

شرایط تیم‌تان چگونه است؟ پس از شیوع کرونا حالا باید برای حضور در رقابت‌های لیبرتادورس آماده شوید. فکر می‌کنید بتوانید در این مسابقات موفق شوید؟

اوضاع پس از این اپیدمی برای ما سخت شده که باعث می‌شود نتوانیم روند خوب خود را حفظ کنیم. مجبور شدیم مطابق آنچه به ما گفته می‌شد، رفتار کنیم و باید برای حفظ سلامت خود این شرایط را قبول می‌کردیم. حالا خوشحالیم که دوباره تمرینات تیم را آغاز کرده‌ایم و امیدواریم بتوانیم در رقابت‌های قاره‌ای موفق باشیم.

ظاهرا باید بدون دیدار تدارکاتی مسابقات را آغاز کنید. درست است؟

به ما 6 هفته فرصت داده شده تمرینات خود را انجام دهیم و اجازه انجام بازی دوستانه را هم نداریم. به‌هرحال باید با شرایط کنار بیاییم و نمی‌توانیم اعتراضی داشته باشیم. این واقعیتی است که این روزها وجود دارد و باید فعلا براساس پروتکل‌ها و دستورالعمل‌ها رفتار کنیم.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار