• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۲
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
رشفورد مهاجم منچستریونایتد در گفت‌وگو با 90min:

فصل بعد مدعی قهرمانی لیگ هستیم

ما خود را خارج از کورس قهرمانی نمی‌دانیم و اطمینان دارم که می‌توانیم یکی از مدعیان باشیم. در بخشی از فصل قبل نشان دادیم که توان رقابت با تیم‌های مدعی را داریم. در فصل آینده نیز می‌توانیم با عملکرد خوب‌مان بعضی افراد را که به ما اعتقاد ندارند، شگفت‌زده کنیم.

به گزارش «فرهیختگان»، مارکوس رشفورد، مهاجم منچستریونایتد سالی عالی را پشت سر گذاشت. او در فصل قبل توانست با به‌ثمر رساندن 22 گل در رقابت‌های مختلف برای یونایتد بهترین عملکرد دوران فوتبالش را ارائه دهد. همچنین بابت فعالیت‌های خیرخواهانه‌اش جایزه ویژه اتحادیه فوتبال انگلیس و همچنین دکتری افتخاری دانشگاه منچستر را دریافت کرد تا سال فوق‌العاده‌اش را تکمیل کند. مهاجم ملی‌پوش یونایتد فصلی هیجان‌انگیز را پیش‌رو دارد، چراکه از یک‌سو با شیاطین سرخ به‌دنبال حضور در کورس قهرمانی و پایان چندین‌سال ناکامی تیم در فتح لیگ برتر خواهد بود و از سوی دیگر برای حضوری قدرتمند به‌همراه انگلیس در یورو 2020 که البته سال آینده برگزار می‌شود، آماده می‌شود. او در گفت‌وگو با سایت 90min درباره فصل پیش‌رو اهداف آینده‌اش با یونایتد و همچنین الگوهای کودکی‌اش صحبت کرده که در ادامه می‌خوانید.

با اتفاقاتی که در فصل پیش رخ داد و تعویق مسابقات، فاصله بین دو فصل تنها 7 هفته است. چگونه این چالش را مدیریت کردید؟

پس از چند روز استراحت دوباره تمرینات را آغاز کردیم و باید به‌سرعت برای فصل جدید آماده شویم. این فاصله کم نمی‌تواند برای ما مشکل‌ساز باشد، به‌خوبی شرایط کنونی را درک می‌کنیم و می‌دانیم که در چه اوضاعی هستیم. جهان سال عجیب و دیوانه‌واری را پشت سر گذاشته است و باید تا جایی که می‌توانیم شرایط را به حد نرمال و مطلوب خودمان برگردانیم. بهترین کار این است که تا حد ممکن اوضاع را به دوران قبل از شیوع کرونا برگردانیم.

منچستریونایتد فصل قبل در رده سوم قرار گرفت. برای سال آینده چه اهدافی دارید؟

ما خود را خارج از کورس قهرمانی نمی‌دانیم و اطمینان دارم که می‌توانیم یکی از مدعیان باشیم. در بخشی از فصل قبل نشان دادیم که توان رقابت با تیم‌های مدعی را داریم. در فصل آینده نیز می‌توانیم با عملکرد خوب‌مان بعضی افراد را که به ما اعتقاد ندارند، شگفت‌زده کنیم. عملکردی که در فصل قبل ارائه دادیم حالا با اعتمادبه‌نفس بیشتری برای دور جدید بازی‌ها آماده می‌شویم. برای ارائه بهترین نمایش خود آماده‌ایم و تلاش می‌کنیم تا بازهم بهتر شویم و در سطح بالاتری قرار بگیریم. سال گذشته بازی‌های زیادی را بردیم و در بسیاری از مسابقات در سطح قابل قبولی بودیم، اما درنهایت نتوانستیم به قهرمانی برسیم. در سه تورنمنت مختلف به نیمه‌نهایی رسیدیم، اما هر سه بازی را باختیم و آن‌طور که باید خوب بازی نکردیم. حالا هدف اصلی ما برای فصل جدید این است که مطمئن شویم این نیمه‌نهایی‌ها درنهایت با فتح جام همراه خواهد بود.

در دوران کودکی کدام بازیکنان الگوی ورزشی‌ات بودند؟

ستاره‌های مورد علاقه من اسکولز، گیگز، رونی و فن‌نیستلروی بودند. همچنین بازی‌های تیری آنری و رونالدینیو را بارها تماشا می‌کردم تا نکات جدیدی از آنها یاد بگیرم. حتی زمانی که در 6 یا هفت سالگی به آکادمی یونایتد رفتم با تماشای فیلم بازی‌های آنها سعی می‌کردم بازی خودم را بهتر کنم.

آیا بازی‌های اوله‌گنار سولشر، مربی کنونی‌ات را هم تماشا می‌کردی؟

متاسفانه آنقدر که می‌‌خواستم نتوانستم بازی‌ها او را به‌صورت زنده تماشا کنم و اکثرا کلیپ‌هایی از عملکرد او در زمین را تماشا کرده‌ام. در آکادمی یونایتد اهمیت زیادی به رسم و رسوم باشگاه می‌دهند و ما همیشه بازی‌های قدیمی را تماشا می‌کردیم تا با تاریخ باشگاه آشنا شویم و بدانیم پا جای ‌پای چه بازیکنانی می‌گذاریم.

از بین این بازیکنان نام کدام یک را در کودکی پشت پیراهنت می‌نوشتی؟

همه می‌دانستند که چقدر عاشق یونایتد هستم، به‌همین دلیل درتمامی مناسبت‌ها مثل تولدم یا کریسمس برایم پیراهن تیم با اسم بازیکنان مختلف را هدیه می‌آوردند. به‌همین دلیل تعداد زیادی لباس با اسامی مختلف داشتم. وین رونی بازیکن محبوب من بود. البته اگر بخواهم صادقانه بگویم در بیشتر مواقع نام خودم را پشت پیراهن می‌نوشتم.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار