• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۸:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۲
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
نمایندگان در گفت‌وگو با «فرهیختگان» بیان کردند: مجلس چگونه می‌تواند حامی بازار سرمایه باشد؟

حقوقی‌های بورس زیر ذره‌بین بهارستان

بعد از ورود پرحجم سرمایه‌های مردمی به سمت بورس، بازار ناگهان با ریزش مواجه شد به‌طوری که برای روزهای متوالی بورس قرمز بود و قریب به اتفاق نمادها سقوط بی‌سابقه‌ای را تجربه کردند. با توجه به همین شرایط «فرهیختگان» در شماره امروز خود به سراغ نمایندگان مجلس رفت تا تدبیر و راهکار آنها برای مواجهه با شرایط یادشده را جویا شود.

به گزارش «فرهیختگان»، بعد از آنکه شاخص بورس صعودی شد و حتی سطوحی چون دو میلیون واحد را هم پشت‌سر گذاشت، حجم انبوهی از سرمایه‌های مردمی به سمت این بازار سرازیر شد، به امید آنکه این بازار جبران‌کننده ارزش ازدست‌رفته دارایی‌هایشان در سال‌های اخیر باشد و از این مسیر بتوانند یا درآمد مناسبی کسب کنند یا حداقل از کاهش ارزش سرمایه خود جلوگیری کنند. بعد از این ورود پرحجم اما بازار ناگهان با ریزش مواجه شد به‌طوری که برای روزهای متوالی بورس قرمز بود و قریب به اتفاق نمادها سقوط بی‌سابقه‌ای را تجربه کردند. در اثر این اتفاق همه آنهایی که روزی صف خرید تشکیل داده بودند، فروشنده شدند تا از کاهش بیشتر سرمایه خود جلوگیری کنند، اتفاقی که خود باعث تداوم سقوط شاخص شده و وضعیت قرمز را تداوم بخشید.

با توجه به همین شرایط «فرهیختگان» در شماره امروز خود به سراغ نمایندگان مجلس رفت تا تدبیر و راهکار آنها برای مواجهه با شرایط یادشده را جویا شود.

 

محسن علیزاده، نماینده ناظر در شورای عالی بورس:

عملکرد حقوقی‌ها را به‌دقت ارزیابی و گزارش می‌کنیم

امروز ما به‌عنوان مجلس هم دیگر دستگاه‌های نظارتی این وظیفه را دارند تا به ماندن سرمایه‌ها کمک کنند. ما به‌دنبال این هستیم که در بازار سرمایه شفافیت کامل حاصل شود و اینکه می‌گوییم عملکرد حقوقی‌ها را ارزیابی می‌کنیم، به‌همین دلیل است. (لینک)

 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

به‌دنبال اصلاح اشتباه دولت و کاهش دامنه نوسانات بورس هستیم

یکی از اشتباهات دولت این بود که اجازه داد دامنه نوسان سهام افزایش پیدا کند، درحالی‌که اگر اجازه داده می‌شد این نوسانات در حد دو یا سه‌درصد باقی بماند، این وضعیت هم در بورس ایجاد نمی‌شد، لذا در درجه اول دولت باید این ایراد را برطرف کند و اگر این اقدام را انجام ندهد مجلس، خود اقدام خواهد کرد. (لینک)

 

عضو هیات‌رئیسه مجلس به «فرهیختگان» خبر داد

جلسه علنی با حضور وزیر اقتصاد و مدیران بورس به دستور قالیباف برگزار می‌شود

موسوی‌لارگانی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پاسخ به این سوال که درحال حاضر شائبه دخالت دولت در بورس وجود دارد، مشخصا مجلس چه وظیفه و راهکاری برای آن دارد، گفت: «قالیباف رسما وزرا و مدیران مربوطه را دعوت کرده تا به‌زودی در جلسه غیرعلنی برگزار شده و نظرات آنها در مجلس بیان شود.» (لینک)

 

خبر مرتبط:

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار