• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۲:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۰
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
روش نوین تسویه‌حساب باشگاه با کارگزار قبلی

سهام استقلال به‌جای مطالبات

طبق شنیده‌های «فرهیختگان» قرار است شرکت آریا برتر طبق توافق با استقلال بعد از اینکه سهام استقلال در فرابورس عرضه شد، به‌اندازه مطالباتش یعنی حدود همین 10میلیارد تومان از سهام باشگاه برخوردار شود تا به این ترتیب با باشگاه استقلال تسویه‌حساب کرده باشد.

به گزارش «فرهیختگان»، از زمانی که احمد سعادتمند به باشگاه استقلال اضافه شده از لحاظ اقتصادی گام‌های موثر و مناسبی را برداشته است تا باشگاه در آینده به خودکفایی برسد و منابع پایدار مالی و اعتباری برای این باشگاه ایجاد شود. گرفتن سند تک‌برگ برای کمپ حجازی، ایجاد زیرساخت به‌منظور ساخت کمپ‌های مختلف در برخی استان‌های کشور، امضای قرارداد با برندهای مختلف و تامین و تهیه امکانات مناسب برای تمرینات تیم و سایر اقدامات در همین زمینه دیگر، ازجمله موضوعاتی است که تیم مدیریتی جدید استقلال از زمانی که روی کار آمده سعی کرده است تا به‌واسطه آنها استقلال را از لحاظ اقتصادی خودکفا کند. هرچند بدهی‌های سنگین داخلی و خارجی و تامین اعتبار به‌منظور تهیه منابع مالی برای حفظ ساختار تیمی و پرداخت قرارداد بازیکنان که به موازات اقدامات اقتصادی درحال انجام است، باعث شده این اقدامات با تاخیر مواجه شود یا تا الان نمود عینی پیدا نکند.

در همین راستا یکی از عواملی که درهمان روزهای نخست که احمد سعادتمند به این باشگاه آمده بود بیشترین ممانعت برای تحقق مسائل و اقدامات اقتصادی و مالی باشگاه استقلال را باتاخیر مواجه کرد و جلوی پیشرفت آنها را گرفت. موضوع چالش با کارگزار قبلی در اجرای تعهداتش بود که درنهایت باعث شد استقلالی‌ها قرارداد خود را به‌صورت یک‌طرفه با این کارگزاری فسخ و با کارگزار جدید قرارداد دیگر را امضا کند. در ادامه حتی کار به شکایت کارگزار قبلی که طبق شنیده‌ها منتسب به یکی از اعضای هیات‌مدیره باشگاه استقلال است از این باشگاه به مراجع قضایی کشید تا جایی که حکم جلب احمد سعادتمند نیز صادر و مدیرعامل استقلال مجبور شد برای پاسخ به مقامات قضایی راهی دادسرا شود. با این‌حال در ادامه و با مذاکرات و رایزنی‌های صورت گرفته بین مسئولان استقلال و کارگزاری سابق این باشگاه و البته دخالت وزارت ورزش، قرارداد طرفین اقاله و مقرر شد بعد از کارشناسی‌های صورت گرفته رقم دقیق پرداختی‌های آریا برتر مشخص و در قالب بدهی استقلال به این کارگزار پرداخت شود.

این درحالی است که تا امروز چنین اتفاقی رقم نخورده و فقط شکایت این کارگزار از استقلال پس گرفته شده است و جالب اینکه طی روزهای گذشته اصلا هیچ‌صحبتی در این خصوص یعنی پرداخت بدهی حدود ۱۰ میلیاردی از طرف باشگاه استقلال به آریا برتر انجام نشده و شرایط به‌گونه‌ای است که انگار اصلا آبی‌پوشان چنین بدهی را در تقویم خود برای تسویه‌حساب و پرداخت ثبت نکرده‌اند!

با این‌حال خبری هم از شکایت دوباره نخواهد بود، چراکه طبق شنیده‌های «فرهیختگان» قرار است شرکت آریا برتر طبق توافق با استقلال بعد از اینکه سهام استقلال در فرابورس عرضه شد، به‌اندازه مطالباتش یعنی حدود همین 10میلیارد تومان از سهام باشگاه برخوردار شود تا به این ترتیب با باشگاه استقلال تسویه‌حساب کرده باشد.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار