• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۸:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
بشار رسن در گفت‌وگو با «فرهیختگان»:

ترابی و علیپور حق انتخاب داشتند/ شرایط را درک کردم چون پرسپولیس را دوست دارم

ستاره عراقی پرسپولیس گفت: ترابی و علیپور در این سال‌ها زحمات زیادی برای تیم کشیده‌اند و گل‌های حساسی هم به ثمر رسانده‌اند و در قهرمانی پرسپولیس نقش مهمی را ایفا کرده‌اند. آنها حق داشتند که برای آینده‌شان تصمیم بگیرند و انتخاب کنند

به گزارش «فرهیختگان»، مدت‌ها بود که بشار رسن سکوت کرده و دلش نمی‌خواست حرفی بزند که نتواند به آن عمل کند و قولی بدهد که زیرش بزند. او می‌دانست تمام سوال‌های خبرنگاران به اینجا ختم می‌شود که برنامه‌ات برای فصل چیست و با پرسپولیس چه می‌کنی. همین موضوع او را به گوشه‌ای کشاند که بیشتر به آینده‌اش فکر کند. از یک طرف بدقولی‌های مدیران پرسپولیس و مشکلات ارزی که در ایران وجود داشت و از سوی دیگر علاقه هواداران سرخ او را بر سر یک دوراهی رفتن یا ماندن قرار داده بود که البته خروجی تصمیماتش همانی شد که پرسپولیسی‌ها می‌خواستند و بشار یک فصل دیگر را هم با سرخ‌ها سپری می‌کند. فرصتی دست داد تا با این بازیکن دقایقی همکلام شویم. گفت‌وگوی «فرهیختگان» با ستاره عراقی پرسپولیس را در ادامه می‌خوانید.

بالاخره راضی شدی که تمدید کنی و این هواداران پرسپولیس را خیلی خوشحال کرد.

من هم خیلی خوشحالم که درنهایت شرایط طوری شد که بتوانم باز هم در پرسپولیس حضور داشته باشم و برای این تیم بازی کنم. هواداران پرسپولیس تاثیر خیلی زیادی روی این تصمیم من داشتند و وقتی شور و اشتیاق را برای تمدید قراردادم در چشمان آنها می‌دیدم، بیشتر برای تمدید قراردادم‌ انگیزه می‌گرفتم. شاید همه متوجه این شده باشند که اگر مسائل مالی برایم در اولویت بود می‌توانستم تصمیم دیگری بگیرم.

حتی هواداران پرسپولیس هم معتقد بودند بدقولی‌های زیاد مدیران باشگاه تو را دل‌زده کرده و باعث جدایی‌ات می‌شود. اما این‌طور نشد.

گفتم که شرایط مالی هیچ‌وقت برایم در اولویت نبوده، البته من هم خانواده دارم و باید برای آنها تلاش کنم. من پرسپولیس را دوست دارم و چون می‌بینم که باشگاه چه مشکلاتی دارد، تا حدی که می‌توانم مدیران را درک می‌کنم تا بتوانند در آرامش، شرایط را درست کنند. حالا هم که دیگر قراردادم تمدید شده و دوست ندارم درخصوص این مسائل حرفی بزنم.

بعد از جدایی بازیکنان مهمی مثل ترابی و علیپور، هواداران بیشتر به تعصب تو نسبت به پرسپولیس با خبر شدند.

نه، اصلا این‌طور نیست. ترابی و علیپور در این سال‌ها زحمات زیادی برای تیم کشیده‌اند و گل‌های حساسی هم به ثمر رسانده‌اند و در قهرمانی پرسپولیس نقش مهمی را ایفا کرده‌اند. آنها حق داشتند که برای آینده‌شان تصمیم بگیرند و انتخاب کنند که ادامه کارشان در کدام تیم رقم بخورد. البته قطعا من هم مثل هواداران دلم برای علی و مهدی تنگ می‌شود ولی برایشان در ادامه مسیر آرزوی موفقیت می‌کنم.

خیلی‌ها معتقدند که پرسپولیس روی مسیر افت قرار گرفته و نمی‌تواند موفقیت‌هایش را در فصل آتی تکرار کند.

اصلا این‌طور فکر نمی‌کنم و اگر به این موضوعی که می‌گویند اعتقاد داشتم، قطعا راضی نمی‌شدم در تیمی بازی کنم که به‌جز قهرمانی به چیز دیگری فکر کند. ما با کادرفنی‌مان برای اتفاقی جدید تلاش می‌کنیم و به چیزی جز قهرمانی پنجم فکر نمی‌کنیم. قطعا تیمی مثل پرسپولیس نباید به کمتر از قهرمانی راضی شود.

شرایط را در آسیا چطور می‌بینی؟ فکر می‌کنی شانسی برای صعود برایتان وجود دارد؟

خب قطعا کار سختی در پیش داریم. ما می‌توانستیم از 2 بازی اول امتیازات بیشتری را اندوخته کنیم اما دوری از هواداران باعث شد که نتوانیم از امکانات میزبانی استفاده کنیم. اما حالا 4 بازی دیگر را هم پیش رو داریم و امیدواریم که تا روز شروع رقابت‌ها به مرز خوبی از آمادگی برسیم و نتایجی بگیریم که مجوز صعود از گروه را به‌دست بیاوریم. یکی از اهداف من برای ماندن در پرسپولیس قهرمانی در آسیاست. این تیم پتانسیل قهرمانی دارد و من دوست دارم این کار نیمه تمام را با پیراهن قرمز تمام کنم.

حضور نفرات جدید را در تیم چطور می‌بینی؟ آنها می‌توانند جای خالی نفرات جدا شده را پر کنند؟

قطعا این نفرات بازیکنان خوبی هستند که کادرفنی ما رویشان نظر داشته و از باشگاه خواسته که برای جذب‌شان اقدام کنند. مربیان پرسپولیس و بازیکنانش فکرهای بزرگ و اهداف بالایی را در سر می‌پرورانند و هر بازیکنی که به این تیم اضافه می‌شود قطعا در این پازل می‌تواند نقشی را ایفا کند و امیدوارم بتوانیم در کنار هم برای این اهداف بزرگ قدم برداریم.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار