• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۵:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
از سوی دکتر جهان‌بین

دستورالعمل استقبال از نودانشجویان دانشگاه آزاد ابلاغ شد

سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی، دستورالعمل استقبال از نودانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی سال تحصیلی 1400-1399 را ابلاغ کرد.

به گزارش «فرهیختگان»، به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر فرزاد جهان‌بین سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، دستورالعمل استقبال از نودانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی سال تحصیلی 1400-1399 را به رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی در استان ها، رؤسای واحدها، مراکز آموزشی و معاونت آموزش های عمومی و مهارتی ابلاغ کرد.

براساس این دستورالعمل، باید ستاد استقبال از نودانشجویان زیر نظر شورای فرهنگی و به ریاست معاون فرهنگی و دانشجویی و با حضور نمایندگان بسیج اساتید، بسیج دانشجویی، تشکل های دانشجویی، کانون های فرهنگی و نشریات دانشجویی در تمامی واحدهای دانشگاهی به منظور برنامه ریزی برای نحوه استقبال از دانشجویان تشکیل شود.

مراسم استقبال از دانشجویان جدیدالورود، به همراه خانواده و با رعایت پروتکل های بهداشتی به صورت حضوری و در صورت عدم امکان به صورت مجازی برگزار می شود.

براساس این دستور العمل، زمان برگزاری مراسم استقبال از نودانشجویان، هفته آخر مهرماه و یا هفته اول آبان ماه با حضور نودانشجویان و خانواده آنها در نظر گرفته شود. همچنین فضاهایی جهت استقبال از دانشجویان با حفظ پروتکل های بهداشتی آماده و غبارروبی و عطر افشانی مساجد و مزار شهداء در واحدهای دانشگاهی به عنوان اقدام نمادین برای آغاز سال تحصیلی جدید انجام شود.

لازم است، در حاشیه مراسم استقبال از نودانشجویان، غرفه هایی تعبیه شود تا ضمن آشنایی دانشجویان با بخش های مختلف فرهنگی، زمینه ارتباط گیری و ثبت نام برای کانون ها، نشریات، بسیج دانشجویی و تشکل های دانشجویی فراهم شود.

در این دستورالعمل آمده است: با توجه به اهمیت پایش سلامت دانشجویان، این طرح در زمان مقتضی بعد از شروع سال تحصیلی با نظر اداره کل امور دانشجویی اجرا خواهد شد.

براساس بندهایی از این دستورالعمل، باید امکانات عمومی دانشگاه از جمله مسجد، کتابخانه، مرکز مشاوره، تربیت بدنی، سلف سرویس، خوابگاه و ... در سامانه ثبت نام درج شود.

به منظور تعامل و ارتباط مستمر دانشگاه با خانواده دانشجویان، کارگاه ها و جلسات آنلاین مشاوره خانواده و دانشگاه، بنا به ضرورت از سوی واحدهای دانشگاهی برگزار شود.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار