• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
امباپه، ستاره پاری‌سن ژرمن در گفت‌وگو با تله‌فوت:

برای قهرمانی اروپا بازیکنان جدید می‌خواهیم

خرید‌های مناسب مهم‌ترین ‌بخش کار است. باید بازیکنان جدیدی به ترکیب تیم اضافه شوند تا با قدرت بیشتری فصل جدید را دنبال کنیم و بهتر از سال قبل ظاهر شویم.

به گزارش «فرهیختگان»، پاری‌سن‎ژرمن در فصل گذشته بالاخره توانست به فینال لیگ قهرمانان اروپا راه یابد، اما مقابل بایرن‎مونیخ ناکام ماند تا همچنان در حسرت فتح این رقابت‌‌ها باقی بماند. کیلیان امباپه، ستاره فرانسوی این تیم معتقد است پاریسی‌‌ها هنوز به خرید چند ستاره دیگر نیاز دارند تا بتوانند رویای قهرمانی در اروپا را محقق کنند. مصاحبه او با شبکه تلویزیونی تله‌فوت را در ادامه می‌خوانید.

وضعیت آسیب‌دیدگی‌ات چگونه است؟ 

کمی بهتر شده اما هنوز درد دارم. مدت‌‌ها از آن گذشته اما به‌دلیل فشاری که روی پایم آوردم بهبودی آن کمی طول کشید. می‌خواستم در لیگ قهرمانان بازی کنم و تلاش کردم با وجود مصدومیت به بازی‌‌ها برسم.

فکر می‌کنی به بازی سه‌شنبه (امشب) برابر کرواسی برسی؟ 

البته، من همیشه برای حضور در میدان آماده‌ام اما بازی کردنم بستگی به تصمیم سرمربی دارد. بازی برای تیم ملی فرانسه همیشه برایم مهم بوده است اما اگر در این مسابقه به میدان نروم هم با آمادگی بهتری برای دیدار‌های پاری‌سن‎ژرمن حاضر خواهم شد.

شکست در فینال لیگ قهرمانان را چگونه تحلیل می‌کنی؟ 

متاسفانه زندگی همین است و این ناکامی‌‌ها هم جزئی از آن است. وقتی شما با تیم ملی قهرمان جام‎جهانی می‌شوید و به باشگاه خود برمی‌گردید باید آن موفقیت را فراموش کرده و برای فتح جام با تیم خود تلاش کنید. اینجا هم ما در لیگ قهرمانان باختیم و البته باید آن را پشت‎سر گذاشته و به موفقیت در فصل جدید فکر کنیم. این ناکامی، ناامیدی بزرگی برای همه تیم بود اما به هرحال دیگر باید فراموشش کنیم.

حسرتی از این بازی برای تو باقی مانده است؟ 

البته، چندین فرصت خوب نصیب من و سایر بازیکنان شد اما نتوانستیم از آنها استفاده کنیم. در چنین بازی‌‌هایی مسلما فرصت گلزنی زیادی نصیب شما نمی‌شود و باید از کمترین موقعیت‌‌ها استفاده کنید. گذشته از اینها باید مثبت فکر کنیم. بسیاری از تیم‌‌ها پس از شکست در فینال، سال بعد قهرمان شده‌اند و ما هم می‌توانیم چنین کاری انجام دهیم. خرید‌های مناسب مهم‌ترین ‌بخش کار است. باید بازیکنان جدیدی به ترکیب تیم اضافه شوند تا با قدرت بیشتری فصل جدید را دنبال کنیم و بهتر از سال قبل ظاهر شویم.

فکر می‌کنی پاری‎سن‎ژرمن بالاخره بتواند این طلسم را بشکند و قهرمان اروپا شود؟ 

مسلما بله، اگر به خودمان ایمان نداشته باشیم هیچ‎کس روی ما حساب نمی‌کند. تیم خوبی در اختیار داریم که بازیکنان توانمندی در آن حضور دارند. کوچک‎ترین جزئیات در لیگ قهرمانان مهم است و با یک اشتباه ممکن است تمام زحمات تیم به باد برود. ما باختیم اما همچنان برای موفقیت تلاش خواهیم کرد.

در نخستین بازی تیم ملی فرانسه در لیگ ملت‌‌های اروپا گل زدی و برنده شدید.

خوشحالم پس از مدت‌‌ها دوباره بازی‌‌های ملی آغاز شد و توانستیم فرصت بازی با پیراهن این تیم را پیدا کنیم. شروع خوبی در این تورنمنت داشتیم و توانستیم با برد آغاز کنیم. شرایط تیم بسیار خوب است و آماده برتری در دیدار سه‌شنبه‎شب هستیم. 

حالا در تیم ملی نقش مهم‌تری نسبت به قبل داری.

مدت‌‌ها از نخستین بازی‌ام برای تیم ملی می‌گذرد. حالا شناخت بیشتری از هم‌تیمی‌هایم پیدا کرده‌ام و هماهنگی بهتری با آنها دارم. مسلما در آینده این روند ادامه خواهد داشت و می‌توانیم با کمک هم به موفقیت‌‌های بیشتری هم برسیم.

بازی با سیستم 2-5-3 در تیم ملی چگونه است؟ 

خیلی خوب. ما فوتبالی تهاجمی ارائه می‌کنیم و در این سیستم آزادی عمل بیشتری دارم. این تاکتیک باعث می‌شود تیم نمایش بهتری داشته باشد و بتوانیم توانایی‌هایمان را بهتر نشان دهیم. فعلا که به‌خوبی جواب داده و همه از موفقیت تیم خوشحال هستند. قبلا بسیاری می‌گفتند که سیستم 1-3-2-4 در تیم ملی جواب نمی‌دهد اما با همین شیوه قهرمان جهان شدیم. باید به تیم و سرمربی زمان بدهیم تا ایده‌‌ها در زمین پیاده شود و نتیجه لازم را کسب کنیم. اگر این تغییر تاکتیک جواب نداد آن‎وقت باید به‌دنبال راه‌حل دیگری باشیم.

آیا فرانسه با نفرات جدید قوی‌تر شده است؟ 

زمان این را نشان خواهد داد. در تورنمنت بزرگ بعدی که شرکت کنیم، مشخص می‌شود که آیا بازیکنانی که به‎تازگی به تیم ملی دعوت شده‌اند توانایی لازم را داشته‌اند یا نه. ما بازیکنان زیادی داریم که می‌توانند پیراهن تیم ملی فرانسه را به تن کنند و حتی بعضی از آنها به تیم ملی دعوت نشده‌اند. باید بگویم خیلی خوش‎شانس هستیم که چنین استعداد‌هایی در کشور داریم و باید تلاش کنیم تا از همه آنها به بهترین نحو استفاده کنیم.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار