• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۹:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۶
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
مالک باشگاه تراکتور در گفت‌وگو با «فرهیختگان»:

آبی‌ها 3 هزار هوادار به ورزشگاه بردند، آنجا کرونا نداشت؟

حاج‌صفی استقلال و پرسپولیس را دوست ندارد، در تبریز می‌ماند

زنوزی گفت: هواداران ما در فرودگاه به استقبال بازیکنان و کادرفنی رفته بودند و شرایط از کنترل خارج شده بود. من به سختی توانستم آنها را به ورزشگاه بنیان‌دیزل بکشانم تا جشن را در جای دیگری برگزار کنیم و برای مسافران حاضر در فرودگاه مشکلی پیش نیاید. بنابراین به سختی توانستیم هواداران را به سمت ورزشگاه بنیان‌دیزل ببریم و جشنی را برپا کنیم.

به گزارش «فرهیختگان»، «عباس عراقچی (معاون وزیر امور خارجه) باید برای انتقال رشید مظاهری به یک تیم تهرانی تماس بگیرد؟» این اظهارنظر جنجالی محمدرضا زنوزی، مالک تیم تراکتور بود که پس از قهرمانی سرخپوشان تبریزی در جام حذفی حالا بر قله محبوبیت نزد هواداران این تیم ایستاده است. ادعایی که البته با تکذیب عراقچی همراه بود و شایعاتی هم مطرح شد که این تماس نه از سوی عراقچی بلکه از سوی یک مقام مسئول در وزارت ورزش و جوانان بوده است. جشن قهرمانی تراکتور در ورزشگاه بنیان‌دیزل نیز حاشیه دیگری بود که تراکتوری‌ها پس از قهرمانی با آن دست و پنجه نرم کردند. هواداران استقلال و پرسپولیس اعتقاد داشتند زنوزی که با شروع لیگ مخالف بود و دلیل آن را احتمال شیوع ویروس کرونا می‌دانست، پس از قهرمانی تراکتور، جشنی برگزار کرده که احتمال شیوع ویروس در آن، بیش از زمین فوتبال بوده است. برای بررسی اتفاقاتی که پس از غلبه تراکتور بر استقلال و کسب سهمیه مستقیم رخ داد، با محمدرضا زنوزی تماس گرفتیم. صحبت‌های زنوزی با «فرهیختگان» را در ادامه می‌خوانید.

ابتدا می‌خواهیم درباره آن تماس معروف و مورد ادعای شما بپرسیم. می‌گفتند تماس برای انتقال مظاهری نه از سوی عراقچی بلکه از سوی وزارت ورزش و جوانان بوده است.

من در این‌باره نظری ندارم و نمی‌خواهم صحبت کنم. نمی‌خواهم بیش از این درباره ماجرا صحبت کنم اما شخص سلطانی‌فر و وزارت ورزش و جوانان با من تماسی نگرفته‌اند.

پس از قهرمانی تراکتور، جشنی را برپا کردید که مخالف آنچه قبل از شروع دوباره لیگ ادعا می‌کردید، بود. یعنی هواداران کاملا در کنار یکدیگر بودند و پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشده بود. در این‌باره صحبتی ندارید؟

اتفاقی که افتاد این بود که هواداران ما در فرودگاه به استقبال بازیکنان و کادرفنی رفته بودند و شرایط از کنترل خارج شده بود. من به سختی توانستم آنها را به ورزشگاه بنیان‌دیزل بکشانم تا جشن را در جای دیگری برگزار کنیم و برای مسافران حاضر در فرودگاه مشکلی پیش نیاید. بنابراین به سختی توانستیم هواداران را به سمت ورزشگاه بنیان‌دیزل ببریم و جشنی را برپا کنیم. ضمن آنکه مگر استقلالی‌ها 3000 نفر را به ورزشگاه امام‌رضا(ع) مشهد نبردند؟ چرا آنجا مشکلی پیش نیامد؟ آنجا احتمال شیوع ویروس کرونا وجود نداشت؟

احتمالش وجود داشت اما شاید می‌توانستید بهتر مدیریت کنید یا دست‌کم به حضور هواداران استقلال هم اعتراض کنید.

البته این موضوع صرفا درباره استقلال نبود. پرسپولیس هم در تهران موفق شده بود هوادارانش را وارد ورزشگاه کند. ما در مشهد اعتراض کردیم اما هیچ‌کس به آن توجهی نکرد. ما نگران این بودیم که داور بازی تاثیر بپذیرد و دیدید که از جانب تیم حریف چه فشاری به او آوردند که سوت‌هایش را تحت‌تاثیر قرار بدهند.

البته پیش از بازی برخی داوران نیز به قضاوت بنیادی‌فر اعتراض کردند.

بله اما مصاحبه من پیش از بازی باعث شد فشار از روی داور برداشته شود. به هر ترتیب ما کار را هوشمندانه پیش بردیم تا نتیجه بازی در زمین رقم بخورد و تیم شایسته‌تر قهرمان شود.

این روزها بحث‌های بسیاری درباره احتمال جدایی بازیکنان تراکتور مطرح شده است. چقدر این شایعات صحت دارند؟

ما سعی می‌کنیم نفرات فعلی‌مان را حفظ کنیم و به دنبال ترمیم نقاط ضعف و قوت خودمان برای لیگ بعدی و مسابقات آسیایی هستیم. طبق نظر مربی بازیکن‌های مدنظر را جذب خواهیم کرد.

می‌گویند احسان حاج‌صفی با استقلال تمام کرده و به این تیم خواهد پیوست. این موضوع صحت دارد؟

احسان بازیکن تیم تراکتور است و با ما قرارداد دارد. مذاکراتی با او انجام داده‌ایم تا در تبریز بماند. او استقلال و پرسپولیس را دوست ندارد و به تیم تراکتور تعهد دارد. به هرحال ما برای موفقیت در آسیا به تمام بازیکنان‌مان نیاز داریم و امیدواریم با جذب چند بازیکن، بتوانیم در لیگ قهرمانان آسیا هم مانند جام حذفی، موفق عمل کنیم.

در هفته‌های گذشته بحث‌هایی هم مطرح شده که شما قصد دارید تراکتور را به درآمدزایی برسانید. برای این اتفاق چه کرده‌اید؟

تراکتور تیمی است که هواداران میلیونی دارد و می‌توان آن را به خودکفایی رساند. جلساتی را در این راستا برگزار کرده‌ایم تا در چند ماه آینده، باشگاه را وارد بورس کنیم و سهام آن را عرضه کنیم. به هرحال ما تیمی هستیم که ادعای حرفه‌ای‌گری داریم و سعی کردیم با تمام توان، بازیکنان‌مان را از مشکلات دور کنیم. این خودکفایی نیز در همین راستاست و مطمئن باشید برنامه مفصل و مدونی برای حرفه‌ای‌تر شدن مدنظر ما قرار دارد. در آینده بیشتر پیرامون این موضوع صحبت خواهم کرد.

 * نویسنده: محمد آقایی‌فرد، روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار