• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۵
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
روایت «فرهیختگان» از اتفاقات فینال جام حذفی در ورزشگاه و فرودگاه؛ دادوهوار آقای ساکت از زمین تا سکوها!

سعادتمند قهر کرد، مدیر و وزیر با یک پرواز برگشتند

ماجرای فرودگاه از زبان یک استقلالی؛ کتک‌کاری به‌خاطر توهین ناموسی

گذشته از سفر مدیران استقلال و شفاف‌سازی از برخی اخبار و شایعات و آنچه در مشهد گذشت، سفر بازیکنان استقلال از مشهد هم پایان خوبی نداشت که درنهایت با درگیری عده‌ای از بازیکنان این تیم با هواداران به پایان رسید.

به گزارش «فرهیختگان»، فینال جام حذفی با حواشی زیادی همراه بود. اتفاقات عجیبی در ورزشگاه امام رضای مشهد رقم خورد و ماجراهای عجیب‌تری هم در فرودگاه رخ داد که جنجال‌های زیادی را به‌دنبال داشت و فیلم‌های متعددی هم در فضای مجازی منتشر شد. برای اطلاع از ماجراهای فینال بد نیست با این گزارش همراه باشید.

 بی‌نظمی عجیب در ورزشگاه

بازی فینال در ورزشگاه امام رضا درحالی برگزار شد که هیچ هماهنگی و سروسامانی برای هرچه بهتر شدن این مسابقه صورت نگرفته است تا جایی که حدود دو هزار تماشاگر از نزدیک با ورود به ورزشگاه آن‌هم در روزهای کرونایی که بازی‌ها بدون تماشاگر برگزار می‌شود، این دیدار را تماشا کردند و جالب اینکه حتی مسئولان سازمان لیگ درخصوص ورود تماشاگران و برخی ناهماهنگی‌های دیگر این‌طور اظهارنظر می‌کردند که بسیاری از موارد از دست آنها نیز خارج بوده و در برخی تصمیم‌گیری‌ها آنها را بازی نداده‌اند! در واقع ورزشگاه هیچ نظم و سامانی نداشت و جالب اینکه به‌جز وزیر و معاونان و نمایندگان مجلس که از قبل مشخص شده بود باید در پاویون ورزشگاه مستقر شوند، برای سایرین ازجمله مقامات دو تیم هیچ جایگاه دیگری درنظر گرفته نشده بود و همین اتفاقات مشکلات عدیده‌ای را ایجاد کرد.

 سعادتمند قهر کرد

در این بین برای مسئولان و مدیران دو تیم هیچ جایگاهی درنظر گرفته نشد و عوامل برگزاری مسابقه فقط به یک کارت دعوت و بلیت مسابقه بسنده کردند، اما در عمل هیچ جایگاه خاصی را برای مسئولان و مدعوین درنظر نگرفته بودند و جالب اینکه موقع مراجعت آنها به ورزشگاه به مدیران استقلال این‌طور عنوان شد که باید در بین تماشاگران مستقر شوند. در ادامه این اتفاقات و زمانی که احمد سعادتمند، مدیرعامل استقلال این بی‌احترامی را دید، از همراهانش درخواست کرد ورزشگاه را ترک کنند و به حالت قهر این خواسته را عملی کرد، اما درنهایت یکی از عوامل یگان‌ویژه درحالی که سعادتمند در خروجی ورزشگاه قرار داشت جلوی او را گرفت و از وی خواهش کرد تا به‌همراه معاونان استقلال در جایگاه خبرنگاران مستقر شده و بازی را از آنجا تماشا کنند. در این میان هادی طباطبایی و یکی دو پیشکسوت استقلال دیگر همراه مدیریت و معاونان این باشگاه در جایگاه شیشه‌ای خبرنگاران حضور یافتند تا برای آغاز بازی آماده شوند. درخصوص تراکتوری‌ها نیز همین وضعیت وجود داشت و درنهایت مسئولان و مدیران این تیم نیز بین تماشاگران خود استقرار پیدا کرده و بازی را از نزدیک تماشا کردند.

 داد و فریادهای آقای ساکت

زمانی که ساکت الهامی، سرمربی تراکتور از بازی اخراج و مجبور شد از روی سکوها بازی را تماشا کند به یک انتقال آرام از نیمکت تا سکوی تماشاگران بسنده نکرد و به گواه شاهدان، با افرادی که در سر راه بودند از عوامل نیروی انتظامی و یگان‌ویژه تا هواداران تراکتور نیز درگیر شد و خود را به جایگاه درنظر گرفته شده روی سکوها رساند! اتفاقاتی عجیب‌وغریب که بیشتر زشتی فوتبال را نمایان می‌کرد و درنهایت هم بعد از قهرمانی تراکتور، الهامی به‌سمت همه عوامل مسابقه رفت و دستش را به‌سمت خدا گرفته تا به‌نوعی به آنها بفهماند خدا پشت قهرمانی تراکتور بوده است.

 چرا سعادتمند به هتل نرفت؟

برخی اخبار حکایت از آن داشت که کادر مدیریتی استقلال با این تیم و در یک پرواز درحالی که پرواز آبی‌ها چارتر بود به‌خاطر برخی اختلافات راهی سفر مشهد نشده‌اند. همان‌طور که پیش‌تر نوشتم شاید این موضوع خواسته قلبی طرفین بود اما تیم مدیریتی استقلال به‌خاطر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اینکه این تیم باید چند روز دیگر در ادامه رقابت‌های مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در قطر به میدان برود، آبی‌ها را در پرواز تیم همراهی نکردند و ترجیح دادند در یک پرواز جداگانه دیگر که ظهر روز پنجشنبه عازم مشهد می‌شد تهران را به مقصد این شهر ترک کنند.

نکته دیگر اینکه پرواز مدیران استقلال ساعت 11:45 ظهر روز بازی انجام شد و آنها به‌محض رسیدن به مشهد برای زیارت به حرم امام رضا(ع) رفته و بعد از صرف ناهار فورا خود را به ورزشگاه رساندند که اتفاقا زمان رسیدن مدیر و معاونان استقلال به ورزشگاه با ورود اتوبوس این تیم همزمان شد تا در عمل فرصتی برای سعادتمند و معاونانش برای رفتن به هتل باقی نماند. درنهایت هم سعادتمند و سایر اعضای هیات‌مدیره و معاونان استقلال در پایان شب پنجشنبه با یک پرواز جداگانه دیگر مشهد را به‌سمت تهران ترک کردند.

 سعادتمند و وزیر با هم برگشتند

این مسابقه یک میهمان ویژه هم داشت؛ مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش که برای اهدای جام قهرمانی خود را به مشهد رسانده بود تا این بازی را از نزدیک تماشا کند. جایگاه درنظر گرفته شده برای وزیر پاویون ورزشگاه امام رضا بود و این درحالی بود که با ورود سعادتمند به ورزشگاه از وی خواسته شد تا در کنار وزیر بازی را تماشا کند، اما درنهایت مدیرعامل استقلال به‌خاطر معاونانش از این موضوع صرف‌نظر کرده و ترجیح داد تا به‌صورت دسته‌جمعی با سایر مدیران و معاونان استقلال از جایگاه خبرنگاران این بازی را تماشا کند. نکته قابل توجه اینکه وزیر ورزش و مدیرعامل استقلال در پرواز برگشت با یکدیگر همسفر بودند و ابتدا در فرودگاه و سپس در هواپیما در چندین نوبت با یکدیگر رودررو شده و با هم به صحبت پرداختند. ظاهرا مباحث مربوط به سفر ایتالیا و جنجال ایجاد شده درخصوص اظهارات سعادتمند درباره کادرفنی استقلال و سایر موارد مرتبط از موارد مطرح شده بین مدیرعامل و وزیر ورزش بود که باید نسبت به خروجی اتفاقات روزهای آینده در این خصوص منتظر ماند.

 در فرودگاه چه گذشت؟

گذشته از سفر مدیران استقلال و شفاف‌سازی از برخی اخبار و شایعات و آنچه در مشهد گذشت، سفر بازیکنان استقلال از مشهد هم پایان خوبی نداشت که درنهایت با درگیری عده‌ای از بازیکنان این تیم با هواداران به پایان رسید. یکی از اعضای استقلال در این خصوص به «فرهیختگان» گفت: «وقتی که تیم از محوطه فرودگاه قصد خروج داشت عده‌ای از هواداران با فحش و بد و بیراه به استقبال‌مان آمده و هرچه از دهان‌شان درآمد نثارمان کردند. در این میان بسیاری از بچه‌ها سعی کردند این موارد را نشنیده بگیرند و مسیر خود ادامه دهند، اما برای سایرین بسیاری از این حرف‌ها گران تمام شده و وقتی که پای فحش‌های ناموسی این عده به میان آمد بازیکنانی مثل اسماعیلی و چشمی طاقت از کف داده و به‌سمت آنها حمله‌ور شدند. مطمئنم هواداران واقعی استقلال در بین آنها نبودند چون این دسته از هواداران هیچ موقع بی‌احترامی نمی‌کنند. این درحالی است که ما هم از اینکه قهرمانی به‌دست نیامد مثل خود هواداران ناراحت بودیم ولی توقع نداشتیم بعد از یک فصل سخت و فشرده و درحالی که یک هفته پیش پرسپولیس را در دربی برده بودیم اینچنین از ما استقبال شود. نمی‌خواهم کار برخی بازیکنان را تایید کنم و آنها باید بیشتر خویشتنداری می‌کردند اما فریاد‌های توام با توهین‌های ناموسی و برخی اتفاقات باعث شد تا بازیکنان ما نتوانند خود را کنترل کنند و درنهایت آن اتفاقات زشت در فرودگاه رقم خورد.»

 

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha