• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۲:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۴
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
برای اولین‌بار منتشر شد

نامه جانکاه حاج قاسم خطاب به یارهمیشگی‌اش

حسین عزیزم! سعی کن پیوسته تر و تازه بودن جهادی را در هر حالتی در خودت حفظ کنی، اجازه نده روزمرگی روزانه و دنیا یاد دوستان شهیدت را از یادت ببرد. یاد حسین اسدی، یاد حسین نصرالهی، یاد احمد سلیمانی، یاد حسین بادپا، یاد که را بگویم و چند نفر را بجویم؟ چرا که فراموشی آنها حتما فراموشی خداوند سبحان، است.

به گزارش «فرهیختگان»، «نمی‌توانم از حسین پورجعفری نام نبرم که خیرخواهانه و برادرانه مرا مثل فرزندی کمک می‌کرد و مثل برادرانم دوستش داشتم. از خانواده ایشان و همه برادران رزمنده و مجاهدم که به زحمت انداختمشان عذرخواهی می‌کنم.» این کلمات آخرین جملات وصیتنامه حاج قاسم است. جملات پایانی وصیتنامه به صراحت از دو یار جهادی حاج قاسم یاد می‌کند. یکی شهید پورجعفری که در کنار حاج قاسم به شهادت رسید و دیگر سردارقاآنی فرمانده کنونی سپاه قدس!

سردار شهید حسین پورجعفری عضو سپاه قدس و از جانبازان هشت سال دفاع مقدس، بیش از ۴۰ سال تا پای شهادت همراه و همراز سردار سلیمانی گام برداشت و سرانجام نیز در کنار فرمانده خود بامداد جمعه ۱۳ دی ماه ۱۳۹۸ در حمله تروریستی آمریکا در فرودگاه بغداد به شهادت رسید.

سپهبد شهید «حاج قاسم سلیمانی» 3 سال قبل از شهادت خود، نامه ای به شهید پورجعفری می نویسد. این نامه‌‎ که اخیرا منتشر شده نه تنها عمق علاقه این دو شهید سرافراز به یکدیگر را نشان می‌دهد که خود گویای روزهای سختی است که حاج قاسم در فراغ یاران شهید خود داشته است. حاج قاسم که در کنار پیروزی‌های زیاد در میدان‌ها، آسمانی شدن دوستان خود را نظاره می‌کرد نمی‌توانست لحظه‌ای را بدون فکر به آنها سپری کند. آنچنان که هر گاه میخواهد استراحت کند صفی از شهدا را در مقابل خود نظاره می‌کند و اشتیاق شهادت در او شعله می‌کشد. شهیدسلیمانی در همین نامه خطاب به حاج حسین پورجعفری فراموشی شهدا را به مثابه فراموشی خداوند سبحان می‌داند.