• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
فرناندز در گفت‌وگو با آبولا:

انتقاد مورینیو؟ شاید از پنالتی متنفر است!

من از صحبت‌های مورینیو برداشت بدی نداشتم. من پنالتی‌زن خوبی هستم و کل داستان همین است. به نظرم حرف‌هایش جنبه مثبت داشت و البته فکر می‌کنم از پنالتی هم متنفر است.

به گزارش «فرهیختگان»، برونو فرناندز خیلی زود به ستاره منچستریونایتد تبدیل شده و حالا بسیاری او را با خرید اریک کانتونا توسط سر الکس فرگوسن مقایسه می‌کنند. هافبک پرتغالی اسپورتینگ لیسبون در نیم‌فصل راهی اولدترافورد شد و از همان روزهای نخست اثرگذاری‌اش در ترکیب تیم را نشان داد. تیم سولشر با درخشش او اوج گرفت و درنهایت توانست در سکوی سوم لیگ برتر انگلیس ایستاده و سهمیه لیگ قهرمانان فصل بعد را کسب کند. فرناندز در گفت‌وگو با روزنامه آبولا درباره فوتبال پرتغال و حضورش در منچستریونایتد صحبت‌هایی داشته که در ادامه می‌خوانید.

پروسه جدایی از اسپورتینگ چگونه بود؟ تو قرار بود در ابتدای فصل از این تیم جدا شوی اما درنهایت در ژانویه این اتفاق رخ داد.

اگر بخواهم صادقانه صحبت کنم باید بگویم وقتی انتقال من در تابستان قبلی منتفی شد کمی ناراحت شدم چون دوست داشتم به لیگ برتر بروم و می‌دانستم که آماده این جهش و پیشرفت هستم. البته این ناراحتی تنها برای یک روز بود و فردای آن ما برای حضور در سوپرجام پرتغال آماده می‌شدیم و البته درنهایت متاسفانه به بنفیکا باختیم.

یعنی به این سرعت این موضوع را فراموش کردی؟

من اشتیاق زیادی نست به فوتبال دارم و مهم‌ترین چیز برای من حضور در زمین مسابقه و موفقیت به همراه تیمم است. در هر تیمی باشم خوشحالم و تلاش می‌کنم بهترین عملکردم را داشته باشم. معتقدم هر اتفاقی در زمان مناسبش رخ می‌دهد و در آن زمان تمرکزم روی موفقیت اسپورتینگ بود. در ژانویه که دوباره مذاکرات آغاز شد می‌توانستم برای جدایی اصرار کنم اما مدام به خودم می‌گفتم من این کار را انجام نخواهم داد.

واقعا؟

بله. به نظرم اگر کاری قرار باشد اتفاق بیفتد درنهایت رخ می‌دهد. اینکه بخواهم دائم به آن فکر کنم مرا مریض می‌کند. هیچ‌گاه مجبور به ترک اسپورتینگ نشدم و همیشه از بودن در این تیم خوشحال بودم. من خواستار جدایی از این تیم نبودم اما دوست داشتم راهی لیگ برتر شوم و بازی در اینجا را تجربه کنم.

ژوزه مورینیو به‌تازگی درباره پنالتی‌های زیادی که به ثمر رساندی صحبت و به‌نوعی از آن انتقاد کرده بود.

درحقیقت من از صحبت‌های او برداشت بدی نداشتم. من پنالتی‌زن خوبی هستم و کل داستان همین است. به نظرم حرف‌هایش جنبه مثبت داشت و البته فکر می‌کنم از پنالتی هم متنفر است. این اتفاق تنها مربوط به دوران حضورم در منچستریونایتد نیست و از پیش از آن هم در گل‌کردن پنالتی‌ها مهارت داشتم. خیلی‌ها درباره این موضوع صحبت می‌کنند اما اگر نگاهی به آمار داشته باشید می‌بینید که تنها کوین دی‌بروینه بین هافبک‌های لیگ برتری آمار بهتر