• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
گزارش «فرهیختگان» از آخرین برنامه‌های پرسپولیس برای حفظ 2 ستاره تاثیرگذار

رسن تفاهمنامه امضا نکرده، علیپور 10 میلیارد می‌خواهد

طبق شنیده‌ها علیپور از پرسپولیسی‌ها برای تمدید مبلغی حدود 10 میلیارد تومان خواسته که اگر به دلار تبدیل شود مبلغی در حدود 400 تا 500 هزار دلار می‌شود.

به گزارش «فرهیختگان»، پرسپولیسی‌ها سه‌شنبه را برخلاف دوشنبه که تنها اخبار بد و نگران کننده از باشگاه به بیرون مخابره می‌شد، با خبرهای نسبتا خوب آغاز کردند و با جذب 3 بازیکن از لیست یحیی توانستند تا حدودی نگرانی‌های موجود را در بین هواداران باشگاه کاهش دهند و حالا این امید می‌رود که طی روزهای آینده اخبار امیدوارکننده‌تری از این باشگاه شنیده شود.

هرچند به نظر می‌آمد که این خریدها هواداران عصبی پرسپولیس را که صبح سه‌شنبه به در باشگاه لشکرکشی کرده بودند، آرام می‌کند اما باز هم شاهد آن بودیم که مهم‌ترین خواسته آنها حفظ اسکلت اصلی تیم و تمدید قرارداد با ستاره‌ها است و حتی معتقدند که برای حفظ ترابی و بازگرداندن او به تیم نیز باید هرکاری که از دست مدیران بر می‌آید انجام دهند و خواسته‌های مالی این بازیکن را برآورده کنند.

با کم شدن شانس ماندن ترابی، در بین بازیکنانی که در اولویت هواداران برای تمدید قرارداد هستند می‌توان به بشار رسن، وحید امیری و علی علیپور اشاره کرد که البته طی چند روز گذشته هیچ خبری از نفر آخر نبوده و شنیده می‌شود که بهترین گلزن سرخ‌ها در لیگ برتر سودای حضور در پرتغال را در سر می‌پروراند. حالا به نظر می‌آید چند روز آینده برای سرخ‌ها بسیار حیاتی خواهد بود و یحیی امیدوار است که طی این روزها تکلیف تیمش نهایی شود و او بتواند با خیالی راحت تیمش را برای بازی‌های آسیایی آماده کند.

 تفاهمنامه‌ای امضا نشده است

بعد از اینکه هواداران مقابل در باشگاه حضور پیدا کردند تا به مدیریت رسول‌پناه در باشگاه اعتراض کنند، سرپرست این روزهای باشگاه پرسپولیس با حضور مقابل هواداران سعی کرد تا با ارائه توضیحاتی آنها را آرام کند. یکی از مواردی که از سرپرست باشگاه پرسپولیس سوال شد درخصوص وضعیت بشار رسن و تمدید قرارداد با این بازیکن بود که صحبت‌های رسول‌پناه تا حدودی خیال هواداران را راحت کرد. او به هواداران معترض اعلام کرد با بشار رسن به توافق رسیده‌اند و بعد از تسویه مطالبات، او قراردادش را با سرخ‌ها تمدید می‌کند. سرپرست سرخ‌ها حتی اعلام کرد که با بشار تفاهمنامه‌ای که به‌نوعی پیش‌قرارداد این بازیکن است هم امضا شده است و جای هیچ نگرانی‌ای وجود ندارد.

پیگیری‌های خبرنگار «فرهیختگان» اما نشان می‌دهد بشار در روزی که به همراه مدیر برنامه‌اش در باشگاه حاضر شد و با رغبتی و رسول‌پناه جلسه‌ای برگزار کرد، هیچ تفاهمنامه‌ای را امضا نکرده و تنها به‌صورت شفاهی خواسته‌هایش را عنوان کرده است. این موضوع بلافاصله هواداران سرخ را به یاد دوران مدیریت ایرج عرب می‌اندازد که برای آرام کردن هواداران قرارداد صوری با این بازیکن به امضا رساند و درنهایت هم این قرارداد پاره شد!

 رسن به‌دنبال 35 درصد قراردادش

مدیران پرسپولیس در این مدت بسیار تلاش کردند تا به هواداران پرسپولیس این‌گونه القا کنند که در زمان مدیریت آنها در باشگاه 90 درصد از قرارداد این بازیکن پرداخت شده و اگر این بازیکن طلبی از پرسپولیس دارد بابت فصل گذشته است و ارتباطی به دوران مدیریت آنها ندارد اما جالب است بدانید که رسن نظر دیگری دارد و او بر این باور است که وقتی اولین دریافتی‌اش را در دوران انصاری‌فرد تحویل گرفت اعلام شد که این مبلغ بابت طلب فصل هجدهم و 6 درصد از قرارداد فصل نوزدهم است و حالا مدیران سرخ تلاش می‌کنند که صورت مساله را عوض کرده و ادعا کنند که با وجود شرایط نابسامان ارز در کشور، 90 درصد از قرارداد این بازیکن را پرداخت کرده‌اند.

درخصوص مطالبات این بازیکن شنیده می‌شود که او درمجموع فصول گذشته 35درصد دیگر از کل مبالغ قراردادش را دریافت نکرده و این روزها به‌دنبال آن است تا ابتدا با او تسویه حساب مالی صورت بگیرد و در ادامه قرارداد جدیدش را امضا کند.

 پرداخت پیش‌پرداخت مثل خریدهای جدید!

با اینکه بشار رسن در روزی که به باشگاه رفت تا با مدیران پرسپولیس برای تمدید قرارداد مذاکره کند تنها خواسته‌اش تسویه قراردادهای گذشته‌اش بود، اما برخی از اخبار در این یکی دو روز گذشته باعث شده که او تغییراتی در نظرش ایجاد شود و برای اینکه پای قرارداد جدید را امضا کند خواسته‌های دیگری نیز داشته باشد. ظاهرا رسن و مدیر برنامه‌اش با اطلاع از این موضوع که برخی بازیکنان تازه جذب شده تا قبل از دریافت پیش‌پرداخت راضی به امضای قرارداد با سرخ‌ها نشده‌اند، قصد دارند برای تمدید قرارداد، بخشی از مبلغ قرارداد را به‌صورت نقدی دریافت کنند. بشار معتقد است که اگر باشگاه می‌تواند برای خریدهای جدید پیش‌پرداخت بپردازد، اگر برای او هم ارزش قائل باشند باید بتوانند بخشی از مبلغ قرارداد این بازیکن را هم به‌عنوان پیش‌پرداخت تهیه کنند. البته ظاهرا این بازیکن شرطی برای اینکه این پیش‌پرداخت چقدر باشد در نظر نگرفته و این موضوع می‌تواند برای مدیران پرسپولیس خبر خوبی باشد.

 اختلاف مالی؛ فقط 30 هزار دلار!

با توجه به ملی پوش بودن بشار رسن و درخشش او در بازی‌های آسیایی، پیشنهادهای خوبی از کشورهای متمول حوزه خلیج فارس و عربستان به‌دست این بازیکن رسیده بود و همین موضوع باعث شد تا حتی خوشبین‌ترین هوادار پرسپولیس هم فکرش را نکند که شرایط برای نگه داشتن رسن تا این اندازه مسجل شود. البته در این بین کمک‌های مدیر برنامه این بازیکن به باشگاه برای تمدید قرارداد را نباید نادیده گرفت.

در مورد مبلغ توافقی رسن با سرخ‌ها برای فصل آینده گفته می‌شود که پیشنهاد این بازیکن برای تمدید یک ساله مبلغ 500 هزار دلار بود که توسط مدیران سرخ رد شد. شنیده می‌شود که رسول‌پناه به بشار پیشنهاد افزایش 10 درصدی قراردادش را داده است که این موضوع اختلاف 30 هزار دلاری را میان طرفین ایجاد کرده است. البته ظاهرا بشار مشکل چندانی با این تخفیف 30 هزار دلاری ندارد.
 رسن تا شنبه تمدید نمی‌کند

هرچند در این یکی دو روز گذشته برخی از رسانه‌ها، صفحه‌ها و کانال‌های هواداری اخباری درخصوص تمدید قرارداد بشار رسن طی دیروز و امروز می‌دادند اما اینها تنها گمانه زنی بوده و بعید است که تا شنبه جلسه‌ای با رسن و تمدید قرارداد با این بازیکن انجام شود. ظاهرا این بازیکن به مدیربرنامه‌هایش اعلام کرده که تنها درصورت عملی شدن تمام وعد‌ه‌هایی که رسول‌پناه به او داده، حاضر است قرارداد جدیدی را به امضا برساند و حاضر نیست که مثل قبل با وعده و وعید کارش را ادامه دهد.

طبق شنیده‌ها قطعا تا شنبه پرسپولیسی‌ها نمی‌توانند مطالبات این بازیکن را تهیه کنند و به همین جهت قطعا تا اولین روز هفته آینده قرارداد این بازیکن تمدید نمی‌شود. البته بد نیست بدانید که اگر قرار باشد باز هم مدیران سرخ در پرداخت مطالبات رسن بدقولی کنند، این بازیکن عطای حضور در پرسپولیس را به لقایش می‌بخشد و به یکی از پیشنهادهای خود از کشورهای حوزه خلیج‌فارس پاسخ مثبت می‌دهد.

با توجه به فشاری که از سوی هواداران به مدیران باشگاه وارد شده، رسول‌پناه و همکارانش قصد دارند هر طور شده پول این بازیکن را تهیه کرده و تمدید قراردادش را انجام دهند تا بیش از این مورد هجوم هواداران سرخ قرار نگیرند.

البته گل‌محمدی هم به مدیران تیمش اعلام کرده که برای برگزاری تمرینات با تمامی بازیکنان هر چه سریع‌تر تمدید قرارداد با رسن و سایر بازیکنان انجام شود تا آنها با تمام توان خودشان را برای حضور در بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا آماده کنند.

 پرسپولیس مو دید و علیپور پیچش مو!

از زمان مدیریت ایرج عرب در پرسپولیس تلاش‌ها برای تمدید قرارداد با علی علیپور آغاز شد تا این بازیکن که یک روز در تیم راه‌آهن توپ می‌زد و به‌واسطه حمید استیلی پای به باشگاه بزرگ پرسپولیس گذاشت، در زمره نفراتی قرار بگیرد که سرخ‌ها برای درآمدزایی روی او حساب باز کنند.

اما اصرارهای باشگاه برای تمدید قرارداد این بازیکن راه به جایی نبرد و مهاجم سرخ‌ها راضی نشد تا سال‌های حضورش در پرسپولیس را بیشتر کند. از همان روزها این شائبه ایجاد شد این بازیکن که رویای اروپا را در سر می‌پروراند، می‌خواهد در پایان قراردادش با پرسپولیس، بدون اینکه مزاحمتی برایش ایجاد شود برای آینده‌اش تصمیم بگیرد و جدای از اینکه در این شرایط می‌تواند به‌صورت مستقل تصمیم بگیرد از لحاظ مالی هم شرایط بهتری را تجربه کند.

حالا با پایان لیگ نوزدهم همان اتفاقی افتاد که خیلی‌ها آن را پیش‌بینی می‌کردند و این بازیکن که شرایطی مثل امروز را پیش‌بینی می‌کرد، حالا در مذاکراتش با سرخ‌ها دست بالا را دارد.

 آقای گل به دلار پول می‌خواهد!

وضعیت نابسامان ارز در کشور کار را به‌جایی رسانده که حتی بازیکنان معمولی لیگ برتر حاضرند در لیگ‌هایی سطح پایینی مثل هند به میدان بروند اما دستمزدشان را به‌صورت دلار دریافت کنند و البته افرادی که موارد مالی برایشان در اولویت است تصمیم چندان غیرمنطقی هم نمی‌گیرند چراکه حتی اگر یک بازیکن قراردادی 200 هزار دلاری با تیمی منعقد کند بدون دردسر مبلغی در حدود 5 میلیارد برای یک فصل دریافت کرده است و قطعا این مبالغ در لیگ برتر به این سادگی‌ها به بازیکنی پرداخت نمی‌شود.

حالا علی علیپور هم که ظاهرا چند پیشنهاد از کشور پرتغال و کشورهای حوزه خلیج‌فارس در دست دارد با یک محاسبه ساده متوجه شده که اختلاف مالی پرسپولیس با تیم‌های خواهانش خیلی زیاد است و سود را در کوچ از فوتبال ایران دیده است.

البته این بازیکن وقتی با اصرار سرخ‌ها برای ماندن مواجه شده به آنها مبلغی را برای یک فصل پیشنهاد کرده که ظاهرا این مبلغ در تبدیل دلار به ریال به‌دست آمده است. طبق شنیده‌ها علیپور از پرسپولیسی‌ها برای تمدید مبلغی حدود 10 میلیارد تومان خواسته که اگر به دلار تبدیل شود مبلغی در حدود 400 تا 500 هزار دلار می‌شود! این موضوع در شرایطی رخ داده که قرارداد فصل گذشته علیپور با پرسپولیس یک میلیارد و 600 میلیون تومان بوده است.

 اختلاف پرسپولیس و علیپور زیاد است

شاید یکی از سخت‌ترین کارهایی که مدیران پرسپولیس در روزهای نقل و انتقالاتی باشگاه در پیش دارند تمدید قرارداد با علی علیپور باشد. با توجه به اینکه پیشنهاد این بازیکن بسیار هنگفت بوده، مدیران پرسپولیس خیلی زود با رقم درخواستی مهاجم تیم‌شان مخالفت کردند و این مخالفت باعث شده که آقای گل پرسپولیس تا دیروز از دسترس خارج شده و پاسخی به تماس مدیران باشگاه ندهد. هرچند درنهایت وی عصر دیروز به باشگاه رفت تا مذاکره کند.

ظاهرا پرسپولیسی‌ها برای تمدید قرارداد دو ساله این بازیکن مبلغی در حدود 6 میلیارد تومان درنظر گرفته‌اند که همین موضوع باعث شده اختلاف میان طرفین خیلی زیاد باشد و امیدها برای اینکه این بازیکن را فصل بعد هم با پیراهن سرخ ببینیم کمتر از همیشه باشد.

مدیران سرخ از این می‌ترسند که با افزایش چند برابری مبلغ قرارداد چند بازیکن مثل ترابی و علیپور، فضای تیم غیرقابل کنترل شود و حاشیه به تیم قهرمان 4 دوره لیگ برتر ورود کند. به‌نظر می‌آید نهایتا تا دو سه روز آینده تکلیف پرسپولیس مدل جدید مشخص شده و تمام این علامت سوال‌ها با پاسخی مشخص روبه‌رو می‌شوند.

 * نویسنده : آرش محمدی،  روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار