• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
«فرهیختگان» بررسی کرد؛ سرخابی‌ها تا قبل از حکم نهایی فیفا مشکل ثبت قرارداد ندارند

بوی بسته‌شدن پنجره‌ها می‌آید!

به‌نظر می‌آید سرخابی‌ها به‌دنبال این هستند که تا قبل از موعد مقرر فیفا و پیش از بسته شدن پنجره‌های نقل‌وانتقالاتی شان، قرارداد نفرات جدید را ثبت کنند تا مشکلات کمتری گریبان شان را بگیرد.

به گزارش «فرهیختگان»،یکی از مشکلاتی که این روزها گریبان تیم‌های مطرح کشورمان را گرفته و آنها را تا مرز نابودی پیش برده، بدهی‌های ارزی به بازیکنان و مربیان خارجی است. پرسپولیس هنوز با پرونده برانکو دست به گریبان است و به‌زودی باید برای پرونده بودیمیر و کالدرون آماده شود و از سوی دیگر گران شدن بازیکنان داخلی آنها را با یک چالش جدی روبه‌رو کرده است. استقلالی‌ها هم در طرف مقابل وضع بدتری را تجربه می‌کنند؛ آنها در شرایط فعلی با محرومیت از سه پنجره نقل‌وانتقالاتی بابت عدم پرداخت به‌موقع پول بویان مواجه هستند که حالا شنیده می‌شود با این بازیکن تسویه‌حساب شده و محرومیت آبی‌ها از پنجره‌های نقل‌وانتقالاتی بخشیده می‌شود، اما آنها با پرونده‌های بدتری مثل وینفرد شفر و البته از همه مهم‌تر استراماچونی روبه‌رو خواهند شد که می‌تواند این باشگاه را تا مرز نابودی پیش ببرد.

 21 شهریور آخرین مهلت پرسپولیس

فیفا در آخرین نامه‌اش به پرسپولیس تهدید کرد که اگر ظرف مدت یک‌ماه بدهی برانکو پرداخت نشود، این باشگاه به‌صورت اتوماتیک از سه پنجره نقل‌وانتقالاتی محروم می‌شود. حالا سرخ‌ها طبق اعلام یکی از مسئولان باشگاه تا 21 شهریور فرصت دارند با سرمربی اسبق خود تسویه و رسیدهای این پرداخت‌ها را به فیفا ارسال کنند تا کابوس پنجره‌های بسته دوباره تکرار نشود. اما در شرایطی که حدود هشت روز تا پایان مهلت فیفا زمان باقی مانده، شنیده می‌شود پرسپولیسی‌ها تنها توانسته‌اند نیمی از طلب برانکو را جور کنند و به‌طرز عجیبی درحال جذب بازیکنان جدید هستند که می‌تواند حاوی یک پیام باشد.

یکی از مدیران باشگاه در گفت‌وگو با «فرهیختگان» در این خصوص گفت: «هنوز منابع لازم برای پرداخت کامل بدهی برانکو تامین نشده و درتلاشیم تا مهلت مقرر این پول را تهیه کنیم. البته در شرایط فعلی مشکلی برای ثبت قراردادهایمان نداریم و قطعا بازیکنان جدید را به‌زودی ثبت می‌کنیم تا اگر خدای ناکرده به هر دلیلی در تاریخ مقرر نتوانستیم طلب برانکو را به‌طور کامل بپردازیم، مشکلی برای تیم در بازی‌های لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا ایجاد نشود.»

مدیران سرخ تلاش زیادی دارند که قرارداد بازیکنان فعلی تیم را دو ساله کنند و این موضوع نمی‌تواند به بسته شدن سه پنجره نقل‌وانتقالاتی این تیم بی‌ارتباط باشد!

 استقلال تا هفته دیگر فرصت گرفت

استقلالی‌ها که چندروز است با شرایط سخت توانسته‌اند پول بویان را بپردازند و در انتظار بخشیده شدن محرومان نقل‎وانتقالاتی‎شان هستند، حالا این بیم را دارند که با اولین اقدام شفر، با محرومیت‌های شدیدتری از سوی فیفا مواجه شوند.

شنیده می‌شود مدیران آبی برای پرداخت پول شفر از این مربی یک فرصت چند روزه خواسته و اعلام کرده‌اند تلاش می‌کنند تا پایان هفته آینده این پول را به‌حساب او واریز کنند؛ اما مشخص نیست که مدیران استقلال واقعا می‌توانند در این زمان کوتاه 600 هزار یورو را به‌حساب سرمربی آلمانی اسبق خود واریز کنند یا بازهم برای گرفتن مهلتی جدید با او وارد مذاکره می‌شوند. ضمن اینکه آبی‌ها هنوز برای بستن تیم فصل آینده اقدام نکرده‌اند و طبعا ورود به بازار نقل‌وانتقالات به بودجه‌ای مشخص نیاز دارد.

 قانون چه می‌گوید؟

اینکه آیا استقلال و پرسپولیس می‌توانند در این شرایط قرارداد بازیکنان جدید خود را ثبت کنند و جرایم آینده خطری برای این تیم‌ها ایجاد نمی‌کند، موضوعی بود که با فریبرز محمودزاده، رئیس کمیته نقل‌وانتقالات فدراسیون فوتبال مطرح کردیم. او به این سوال «فرهیختگان» این‌گونه پاسخ داد: «اگر باشگاهی پیش از حکم نهایی فیفا درخصوص بسته شدن پنجره نقل‌وانتقالاتی‌اش اقدام به ثبت قرارداد بازیکنان جدید کند، مشکلی برای استفاده از این بازیکنان در بازی‌های آینده‌اش ندارد و تنها از تاریخی که فیفا یک باشگاه را از پنجره نقل‌وانتقالات محروم کند، آن باشگاه حق ثبت قرارداد ندارد.»

با این اوصاف به‌نظر می‌آید سرخابی‌ها به‌دنبال این هستند که تا قبل از موعد مقرر فیفا و پیش از بسته شدن پنجره‌های نقل‌وانتقالاتی‎شان، قرارداد نفرات جدید را ثبت کنند تا مشکلات کمتری گریبان‎شان را بگیرد.

*  نویسنده: آرش محمدی، روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار