• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۴:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
استاندار گیلان:

درخواست مردم گیلان از دانشگاه آزاد ایجاد رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی در این استان است

ارسلان زارع گفت: ایجاد رشته های پزشکی و پیراپزشکی در استان، یکی از خواسته های مردم از دانشگاه آزاد اسلامی است.

به گزارش «فرهیختگان»، به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در سفر یکروزه به استان گیلان، صبح امروز با دکتر ارسلان زارع استاندار گیلان دیدار و گفت‌وگو کرد.

دکتر ارسلان زارع استاندار گیلان در این نشست ضمن خیرمقدم به رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: استان گیلان به سبب پیشینه درخشان علمی، فرهنگی و سیاسی در سالیان گذشته در عرصه های مختلف پیشرفت کشور تأثیرگذار بوده است. گیلانی ها قبل و بعد از اسلام در گسترش مذهب شیعه توسط علویان و دیلمیان نقش‌آفرین بوده‌اند.

وی با اشاره به فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی در استان گیلان، اظهار داشت: یکی از اولین مراکز آموزش عالی که در گیلان شعبه ایجاد کرد، دانشگاه آزاد اسلامی بود و اکنون از شرق تا غرب استان واحدهای فعال دارد. این دانشگاه در گسترش تحصیلات تکمیلی، چاپ مقالات ISI، انجام پژوهش های فناورانه، توسعه استان و... تأثیرگذار بوده است.

دکتر زارع ادامه داد: با وجود فعالیت های مثبت و تأثیرگذار دانشگاه آزاد اسلامی در استان، انتظار استانداری گیلان فراتر از اقداماتی است که تاکنون انجام شده است. دکتر طهرانچی پیش از این جلسه به موضوع دانشگاه نسل سوم و چهارم پرداخت که از این طریق دانشگاه آزاد اسلامی می تواند سهم بیشتری در تولید، اشتغال، ثروت‌آفرینی و رفاه مردم گیلان داشته باشد و متناسب با اسناد بالادستی و انتظارات و دغدغه های مردم عمل کند.

استاندار گیلان با بیان اینکه ایجاد رشته های پزشکی و پیراپزشکی در استان، یکی از خواسته های مردم از دانشگاه آزاد اسلامی است، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با استفاده از ظرفیت منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی و ارتباطاتی که با کشورهای همسایه شمالی داریم، می تواند در توسعه رشته های علوم پزشکی جهش داشته باشد. این موضوع برای مردم گیلان ارزشمند خواهد بود و استانداری، مسئولان محلی، هیأت مدیره منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی، دانشگاه علوم پزشکی، دانشگاه گیلان و نخبگان، با دانشگاه آزاد اسلامی همراهی و همکاری کامل خواهیم داشت تا این موضوع تحقق یابد.

دکتر زارع در پایان خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در دوران شیوع ویروس کرونا، ترم آموزشی خود را به صورت سختگیرانه‌تر برگزار کرد و کیفیت آموزش در این دوران افتی نداشت. خوشبختانه حرکتی که در دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شده، چشم‌انداز خوبی را نشان می دهد و ما نیز انتظار داریم که دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان در تولید و اشتغال، نقش و سهم بیشتری داشته باشد.

گفتنی است دکتر مجید مشکینی مشاور ریاست و نماینده تام‌الاختیار رئیس دانشگاه در هیأت‌های امنای استانی و آقای سیروس صابری مشاور رئیس دانشگاه و رئیس مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی نیز دکتر طهرانچی را در این سفر همراهی می کنند.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار