• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
ستاره ایرانی ریوآوه رسما به تیم قهرمان پرتغال پیوست

از شاهین تا اژد‌هــا

شاهین بوشهر نخستین تیمی بود که طارمی در رده بزرگسالان در آن بازی کرد و توانست توانایی‌هایش را نشان دهد. او حالا به جمع اژدها‌یان (لقب تیم پورتو) پیوسته است و می‌تواند به یکی از مهم‌ترین لژیونر‌های تاریخ فوتبال ایران تبدیل شود.

به گزارش «فرهیختگان»، انتقال مهدی طارمی به تیم سرشناس پورتو سرانجام عصر دوشنبه نهایی شد و این مهاجم ایرانی با قراردادی چهارساله به مدافع عنوان قهرمانی لیگ پرتغال پیوست. طارمی حالا برای نخستین‎بار این شانس را خواهد داشت تا حضور در لیگ قهرمانان اروپا را تجربه کند. او پس از امضای قرارداد با این باشگاه پرافتخار پرتغالی گفت که حضور در این تورنمنت مهم فوتبالی یکی از مهم‌ترین انگیزه‌‌های او برای پیوستن به پورتو بوده است. طارمی جانشین مهاجمان بزرگی چون رادامل فالکائو، هالک، ماریو ژاردل و هلدر پوستیگا در این باشگاه می‌شود و حالا یکی از دشوارترین چالش‌‌های زندگی فوتبالی‌اش را پیش‎رو دارد.

از شاهین تا اژد‌ها

شاهین بوشهر نخستین تیمی بود که طارمی در رده بزرگسالان در آن بازی کرد و توانست توانایی‌هایش را نشان دهد. او حالا به جمع اژدها‌یان (لقب تیم پورتو) پیوسته است و می‌تواند به یکی از مهم‌ترین لژیونر‌های تاریخ فوتبال ایران تبدیل شود. روزنامه لیبره پرتغال در گزارشی از این انتقال می‌نویسد: «مهاجم تیم ملی ایران که در ابتدای فصل گذشته به لیگ پرتغال آمده بود حالا به پورتو پیوسته است. این تیم خبر خرید طارمی را رسما اعلام کرد تا این مهاجم که فصل پیش با پیراهن ریوآوه توانست عنوان آقای گلی مشترک را در کنار پیتزی و وینیسیوس، دو بازیکن بنفیکا با 18 گل کسب کند از فصل آینده با پیراهن پورتو به میدان برود. طارمی با توصیه کارلوس کی‌روش، سرمربی سابق تیم ملی ایران راهی لیگ پرتغال و ریوآوه شد. او با ماندن در تیم سابق خود، الغرافه قطر می‌توانست درآمد بیشتری داشته باشد اما ترجیح داد برای پیشرفت فوتبالش به ریو