• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۵:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
واکنش مدیران پرسپولیس به احتمال جدایی گل‌محمدی و جنجال‌های پسادربی

6 میلیارد برای یک نیم‌فصل نداده‌ایم

یک مقام مسئول در باشگاه پرسپولیس به «فرهیختگان» گفت: بعضی‌ها فکر می‌کنند که ما 6 میلیارد هزینه رضایتنامه سرمربی‌مان کرده‌ایم تا او را تنها برای یک نیم‌فصل در اختیار داشته باشیم، در حالی که باشگاه برنامه‌ریزی طولانی مدتی روی این مربی پرسپولیسی دارد و می‌خواهیم با او افتخارات زیادی را به‌دست بیاوریم.

به گزارش «فرهیختگان»، تیم پرسپولیس فصل طولانی 99-98 را برای خودش تمام‌شده می‌بیند و درنهایت این سری از مسابقات فوتبال کشور برای سرخ‌ها یک قهرمانی لیگ برتر با طعم پوکر را به‌همراه داشت و این تیم نتوانست در نیمه‌نهایی جام حذفی از پس رقیب سنتی خود برآید و درنهایت در ضربات پنالتی بازی را واگذار کرد تا درنهایت دستاوردش از رقابت‌های این فصل بیش از یک‌جام نباشد.

اما هواداران سرخ که این روزها دیگر بسیار پرتوقع‌تر از قبل هم شده‌اند و اختلاف 14 امتیازی‌شان با تیم دوم جدول را برای خود ملاک قدرت بلامنازع تیم محبوب‌شان قلمداد می‌کنند، این باخت را برنتابیدند و جسته‌وگریخته به برخی تصمیمات سرمربی تیم انتقاداتی را وارد کرده‌اند و او را در حذف تیم‌شان از رقابت‌های جام حذفی بی‌تاثیر ندانسته‌اند و همین موضوع حاشیه‌هایی را در روزهای اخیر برای تیم قهرمان لیگ برتر ایجاد کرده است.

حالا پرسپولیسی که هوادارانش امیدوار بودند با تقویت در فصل نقل‌وانتقالات تابستانی بتواند امتیازات از دست‌رفته در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا را جبران کند و بار دیگر به مسابقات برگردد، در اوضاع بدی به‌سر می‌برد و پست‌ها، استوری‌ها و حواشی مجازی کادرفنی و بازیکنان هم بیشتر به این مشکلات دامن می‌زند تا این باور به‌وجود بیاید که روزهای خوب سرخ‌ها به‌پایان رسیده و آنها باید در سراشیبی افت قرار بگیرند.

 سورپرایز‌های یحیی و کام تلخ هواداران!

یحیی گل‌محمدی جسته‌وگریخته به اطرافیانش گفته بود که استقلالی‌ها را در دربی سورپرایز می‌کند و قصد دارد تغییراتی در ترکیب و نوع بازی تیمش ایجاد کند که باعث شود او و تیمش برگ برنده را از جیب خود بیرون بیاورند و دربی حذفی را از آن خود کنند، اما موضوعی که اتفاق افتاد این بود که سرمربی سرخ‌ها به‌جای اینکه تیم حریف و سرمربی جوانش را شگفت‌زده کند، هواداران تیمش را سورپرایز کرد و با تغییراتی که هیچ‌منطقی را پشت سر خود نمی‌دید، پرسپولیس را مثل یک تیم دست و پا بسته به زمین آزادی فرستاد تا خیلی زود و در دقیقه چهارم، درست در زمانی که سرخ‌ها نمی‌دانستند چه هدفی را در زمین دنبال می‌کنند و سردرگم بودند، گل اول بازی را دریافت کنند تا به‌نوعی مجیدی، یحیی را سورپرایز کرده باشد.

هنوز هم که هنوز است هواداران پرسپولیس بر این باورند که اگر کادرفنی در چینش ترکیب ابتدایی تیم تا این اندازه کج‌سلیقگی نداشت، پرسپولیس از همان ابتدا حاکم بر بازی می‌شد و آن گل دقایق آغازین را هم دریافت نمی‌کرد و خیلی راحت‌تر از آنچه تصورش را می‌کردند استقلال را از جام حذف می‌کرد.

گل‌محمدی در این بازی شجاع را به دفاع چپ برد، نادری را نیمکت‌نشین کرد، به کمال بازی نداد و سیامک را از ابتدا در ترکیب تیمش قرار داد تا عملا اداره میانه میدان را به احمد نوراللهی سپرده باشد. البته او خیلی زود متوجه اشتباه خود شد و از دقیقه 27 تغییرات را برای برگرداندن پرسپولیس به ترکیب اصلی‌اش آغاز کرد، اما این موضوع باعث شد آنها یک نیمه را با یک گل‌خورده از دست بدهند.

اشتباهات یحیی در دربی به همین تغییر سیستم و ترکیب ختم نشد و او در ادامه تعویض‌های عجیب‌وغریبی هم داشت که در اوقات وقت‌های اضافه بازی انجام شد. او وقتی مشخص شد بازی به احتمال زیاد به پنالتی کشیده می‌شود علی علیپور و بشار رسن را که قابلیت زدن ضربات پنالتی را دارند، از زمین مسابقه بیرون کشید و عالیشاه را به‌همراه مهدی عبدی به زمین فرستاد تا کسی متوجه نشود با چه منطقی این تغییرات صورت گرفته است.

سپردن پنالتی به اوساگونا که نشان داده بازی با پای خیلی خوبی ندارد و در این بازی هم اصلا روی فرم نبود، از آن کارهایی بود که یحیی انجام داد و هواداران پرسپولیس را غافلگیر کرد تا پرسپولیس روی سلسله اشتباهات آقای سرمربی بازی را به استقلال واگذار کند و برای فصل جدید مسابقات خودش را آماده کند.

در این بین صحبت‌های پایان بازی یحیی نه‌تنها دردی از پرسپولیس و هوادارانش کم نکرد، بلکه موضع سنگین هواداران این تیم را نیز به‌همراه داشت. او که قصد داشت این باخت را به عوامل بیرونی و داوری بازی ربط دهد، با واکنش منفی هواداران پرسپولیس مواجه شد و درنهایت تصمیم به سکوت گرفت. هواداران سرخ بر این باورند که دل‌شان نمی‌خواهد با ارتباط دادن شکست‌هایشان به این و آن خودشان را توجیه کنند و این موضوع در کانال‌های هواداری دست‌به‌دست می‌چرخید. در این بین سوال مهمی که از گل‌محمدی پرسیده می‌شد این بود که اگر تیمش درست مثل بازی با گل‌گهر توانایی حفظ نتیجه برتری را داشت و در چند دقیقه پایانی بازی دروازه‌اش باز نمی‌شد، باز هم اتفاقات بیرونی را عامل پیروزی می‌دانست؟!

 سپاهان و تمرکزی که از بین رفت!

اخباری دیگر قبل و بعد از دربی حسابی روی مغز هواداران و بازیکنان سرخ رژه رفت و در این بین تکذیبیه‌های باشگاه و یحیی گل‌محمدی نتوانست آنها را آرام کند و هنوز هم هواداران پرسپولیس بیم این را دارند که این شایعات به واقعیت تبدیل شود. حضور گل‌محمدی در سپاهان برای لیگ بیستم موضوعی بود که یک روز قبل دربی با سروصدای زیادی مطرح شد و البته خیلی زود این موضوع تکذیب شد. اما بعد دربی و اتفاقات مجازی نیز مزید بر علت شد تا این شایعه همچنان بر سر زبان‌ها باشد که یحیی با زردپوشان اصفهانی به‌توافق رسیده و می‌خواهد کارش را آنجا دنبال کند.

موضوعی که با جذب بازیکنانی که در لیست یحیی برای پرسپولیس بود، رنگ‌وبوی جدی‌تری به‌خود گرفت و حتی هواداران خوشبین سرخ را هم تحت‌تاثیر قرار داد. دانیال اسماعیلی‌فر که گفته می‌شد با سرخ‌ها تمام کرده، درنهایت با سپاهان عقد قرارداد کرد و حالا شنیده می‌شود که رضا اسدی هم با سپاهانی‌ها تمام کرده و این باشگاه برای تکمیل خریدهای درشت خود در نقل‌وانتقالات، یک مربی بزرگ نیز می‌خواهد.

 6 میلیارد برای نیم‌فصل؟

با اینکه مذاکراتی پیش و بعد از دربی با یحیی گل‌محمدی برای حضور در راس کادرفنی سپاهان صورت گرفته بود، اما شاید تنها یک اختلاف بزرگ می‌توانست این انتقال را صورت دهد. اما بیانیه حمایتی باشگاه از سرمربی تیم بعد از شکست در دربی و حذف از جام حذفی، بهانه‌ای به‌دست یحیی نداد تا بتواند به‌راحتی چمدان خود را ببندد و راهی اصفهان شود.

در این خصوص یک مقام مسئول در باشگاه به «فرهیختگان» گفت: «اینکه مذاکره‌ای صورت گرفته یا نه، اصلا مهم نیست و برای ما این اهمیت دارد که انتخاب سرمربی‌مان تیمی است که چهار دوره قهرمان ایران شده است. البته در این بین شیطنت‌هایی صورت گرفت که می‌دانیم این حاشیه‌سازی‌ها مثل گذشته با هوشیاری مدیران، کادرفنی و بازیکنان پرسپولیس خنثی شده و گریبان حاشیه‌سازان را می‌گیرد.»

او ادامه داد: «پیش از دربی بعضی‌ها با راه انداختن حاشیه حضور گل‌محمدی در اصفهان آب را گل‌آلود کردند تا بعد از دربی از این آب گل‌آلود ماهی بگیرند، اما خوشبختانه باشگاه هوشیار بود و به‌موقع از سرمربی خود حمایت کرد تا این تیر دشمنان پرسپولیس به‌سنگ بخورد. بعضی‌ها فکر می‌کنند که ما 6 میلیارد هزینه رضایتنامه سرمربی‌مان کرده‌ایم تا او را تنها برای یک نیم‌فصل در اختیار داشته باشیم، در حالی که باشگاه برنامه‌ریزی طولانی مدتی روی این مربی پرسپولیسی دارد و می‌خواهیم با او افتخارات زیادی را به‌دست بیاوریم.»

این مسئول پرسپولیسی در خاتمه خاطرنشان کرد: «طی روزهای آینده اخبار خوشی از باشگاه به گوش هواداران می‌رسد و خیال کادرفنی را هم تاحدودی راحت می‌کند تا برای بازی‌های آسیایی استارتی قدرتمندانه بزنیم و بتوانیم نتایج خوبی در آن کسب کنیم.»

 جلسه با سرمربی تیم شاید امروز

با اینکه رسول‌پناه بعد از دربی تلاش کرد سرمربی خود را از نزدیک ملاقات کند و با او درخصوص موارد مختلف به گفت‌وگو بپردازد، اما تا امروز این اتفاق میسر نشده است. در این خصوص شنیده می‌شود که مدیران باشگاه قصد دارند امروز به هرشکل ممکن یحیی را در باشگاه ملاقات کنند و گزارشی از روند مذاکره با بازیکنان لیست سرمربی را ارائه کنند تا بعد از تایید نهایی عقد قرارداد با بازیکنان مورد توافق صورت بپذیرد. گفتنی است در این جلسه افشین پیروانی نیز حضور خواهد داشت.

* نویسنده: آرش محمدی، روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار