• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۴:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
آخرین آمار کرونا در جهان

شمار مبتلایان به کرونا در جهان به مرز 25 میلیون نفر رسید/ آمریکا همچنان در صدر

طبق آخرین آمار جهانی تاکنون ۲۴ میلیون و ۹۱۲ هزار نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

به گزارش «فرهیختگان»، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز، ۲۴ میلیون و ۹۱۲ هزار و ۴۰۸ نفر در جهان به ویروس کرونا ــ کووید۱۹ ــ مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۸۴۱ هزار و ۳۳۵ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۱۷ میلیون و ۳۰۰ هزار و ۷۸۷ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست بدهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۴۷ هزار و ۹۱۸ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۶ میلیون و ۹۶ هزار و ۲۳۵ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۱۸۵ هزار و ۹۰۱ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور برزیل پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۴۸ هزار و ۱۱۲ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳ میلیون و ۸۱۲ هزار و ۶۰۵ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۱۱۹ هزار و ۵۹۴ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور هند به‌ عنوان سومین کشور جهان، با افزایش ۷۱ هزار و ۶۷۷ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳ میلیون و ۴۶۳ هزار و ۹۷۲ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۶۲ هزار و ۷۱۳ هندی جان خود را از دست داده‌اند.

کشورهای روسیه، پرو، آفریقای جنوبی، کلمبیا و مکزیک نیز به‌ترتیب با ۹۸۰ هزار و ۴۰۵، ۶۲۹ هزار و ۹۶۱، ۶۲۰ هزار و ۱۳۲، ۵۹۰ هزار و ۵۲۰ و ۵۸۵ هزار و ۷۳۸ مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای اسپانیا با ۴۵۵ هزار و ۶۲۱ و شیلی با ۴۰۵ هزار و ۹۷۲ مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، برزیل و هند به‌ترتیب با ۳میلیون و ۳۷۵ هزار و ۸۳۸، ۲میلیون و ۹۷۶ هزار و ۷۹۶ و ۲میلیون و ۶۴۸ هزار و ۹۹۸ بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۲ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

ویروس کرونا ,

 

 
منبع: تسنیم
نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار