• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۴:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۶
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 1
  • 0
سیدمسعود شجاعی‌طباطبائی:

همچون مختار که انتقام گرفت، انتقام می‌گیریم

ما انتقام حاج‌قاسم را خواهیم گرفت و نمی‌گذاریم که ترامپ و دوستانش آسوده باشند. همانند مختار که توانست انتقام امام حسین(ع) و یاران‌شان را بگیرد. می‌توانم بگویم که ما از منتظران گرفتن انتقام حاج‌قاسم هستیم.

به گزارش «فرهیختگان»، سیدمسعود شجاعی‌طباطبائی،کاریکاتوریست طی یادداشتی در روزنامه «فرهیختگان» نوشت: محرم و عاشورا همیشه درس بزرگی در طول تاریخ برای همه انسان‌ها داشته است و در جای‌جای تاریخ هم می‌بینیم کسانی که به پیام امام حسین(ع) توجه کردند یا با زبان و عمل‌شان، از این مکتب پیروی کردند، نمایشی بزرگ رقم زدند. کربلا و عاشورای حسینی در تاریخ ساری و جاری است و هیچ‌وقت گم نمی‌شود و از بین نمی‌رود.

بنده به حاج‌قاسم سلیمانی، سردار دل‌ها می‌گویم، چون به هر جهت سمبل روشن و واضح از یک اتفاق ویژه هستند. شخصیت ایشان، حضور، تلاش و حتی نحوه شهادت‌شان را می‌توان با کربلا مقایسه کرد. با سردارانی که کنار امام حسین(ع) ایستادند و با نثار خون‌شان پیامی را به همه ما ارائه کردند که در طول تاریخ، همیشه و همیشه روشن باقی مانده است.

از این جهت حاج‌قاسم سلیمانی برای ما یکی از یاران امام حسین(ع) هستند و الگویی که همه زندگی و عمرشان را برای جهاد گذاشتند و چه جهادی بالاتر از اینکه آدم در راه امام حسین(ع) قدم بردارد و دقیقا به‌دست شقی‌ترین آدم‌های زمان خودش یا یزیدیان زمان خودش به شهادت برسد.

ترامپ الان یزید زمانه است و چه در کشور خودش و چه در کشورهای دیگر، درحال نفرت‌پراکنی است و همه از او متنفرند، نژادپرستی‌هایی که او دارد و بقیه کارهایی که می‌کند؛ همه و همه نشان می‌دهد که او چقدر انسان منفوری است.

از طرف دیگر سردار سلیمانی، گروهک داعش را که داعیه فتح عراق تا شام و حتی بخش‌هایی از ایران را داشت، نابود کرد و همین انسان بزرگ توسط شقی‌ترین موجودات کره‌زمین به شهادت رسید. ترامپ و رژیم‌صهیونیستی که همه با هم در شهادت ایشان نقش داشتند.

وقتی سردار سلیمانی می‌گویند ما ملت امام حسینیم، این مساله به‌خاطر این است که خودشان راه امام حسین(ع) را در زندگی انتخاب کردند و دقیقا به مانند امام‌شان شهید شدند. مساله‌ای که اصلا نمی‌توان از کنار آن راحت گذشت. به‌خاطر این است که ما انتقام حاج‌قاسم را خواهیم گرفت و نمی‌گذاریم که ترامپ و دوستانش آسوده باشند. همانند مختار که توانست انتقام امام حسین(ع) و یاران‌شان را بگیرد. می‌توانم بگویم که ما از منتظران گرفتن انتقام حاج‌قاسم هستیم و امیدوارم خود من شخصا زنده باشم و این انتقام را به‌چشم ببینم. انتقامی که قطعا با نابودی رژیم‌صهیونیستی همراه خواهد بود.

ما ملت امام حسینیم را از منظر دیگر می‌توان این‌طور تعبیر کرد که ما باید در همان مسیری که حاج‌قاسم حضور داشت، قرار بگیریم و هرکس با هر هنری که دارد به میدان بیاید و در این راه کمک کند. همه توان‌مان را با یاری خدا به‌کار می‌گیریم چون وعده حق خداوند است که جهان از آن مستضعفان است و همین وعده ما را به آینده‌ای که پیش رو داریم، امیدوار می‌کند. همان راهی که حاج‌قاسم رفت و عاقبت‌به‌خیر شد. امام حسینی بودن همین است؛ راهی که به شهادت ختم می‌شود.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار