• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۹:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
فن‌خال در گفت‌وگو با فورفورتو:

نیمار و مانه را برای یونایتد می‌خواستم

نیمار در بحث فروش پیراهنش نیز می‌توانست به درآمدزایی باشگاه کمک کند و من هم به دنبال یک وینگر سرعتی بودم. به همین دلیل سادیو مانه و ریاض محرز هم مدنظرم بود و برای خرید آنها هم اقدام کردیم.

به گزارش «فرهیختگان»، پس از جدایی الکس فرگوسن از منچستریونایتد، این باشگاه انگلیسی تلاش زیادی کرد تا بتواند جانشین مناسبی برای این مربی موفق پیدا کند. ناکامی دیوید مویس سبب شد شیاطین سرخ به سراغ لوئیس فن‌خال هلندی بروند اما او هم با وجود هزینه‌های زیادی که روی دست باشگاه گذاشت، نتوانست توفیق چندانی در این باشگاه داشته باشد. این مربی صاحب‌سبک هلندی درباره دوران حضورش در اولدترافورد و بازیکنانی که در لیست خرید او بودند اما درنهایت راهی یونایتد نشدند مصاحبه‌ای با مجله «فورفورتو» داشته که در ادامه می‌خوانید.

ظاهرا چندین ستاره بزرگ در آن زمان در لیست خرید شما بود که درنهایت انتقال آنها به اولدترافورد منتفی شد.

من در آن زمان به دنبال خرید روبرت لواندوفسکی بودم. انتقال او چندان راحت نبود و درنهایت به بن‌بست خورد. گزینه بعدی من برای خط حمله گونزالو ایگواین بود. حتی زمانی که برای حضور در این تیم با مدیران باشگاه مذاکره می‌کردم درباره خرید نیمار هم حرف زدیم. وقتی شما به باشگاهی مثل یونایتد می‌روید باید بزرگ فکر کنید. نیمار در بحث فروش پیراهنش نیز می‌توانست به درآمدزایی باشگاه کمک کند و من هم به دنبال یک وینگر سرعتی بودم. به همین دلیل سادیو مانه و ریاض محرز هم مدنظرم بود و برای خرید آنها هم اقدام کردیم.

یونایتد در آن زمان مشغول بازسازی بود و شما هم خریدهای بزرگی را مدنظر داشتید. درست است؟

بله. یکی‌دیگر از این نفرات توماس مولر بود. در خط میانی هم انگولو کانته در لیستم قرار داشت. حتی تلاش کردیم تا جیمزمیلنر را نیز بخریم. سن او کمی بالا رفته بود اما در میانه میدان قدرت رهبری بالایی داشت و می‌توانست به موفقیت تیم کمک کند. برای خط دفاعی نیز سرخیو راموس و متز هوملس را در نظر داشتم. در آن زمان بازی‌سازی ما از خط دفاعی اصلا خوب نبود و نیاز به خریدهای مناسب و باتجربه‌ای در این قسمت داشتیم. البته درنهایت نتوانستیم هیچ‌کدام را بخریم. البته دلیل آن را  نمی‌دانم چون من مربی تیم بودم و دخالتی در مذاکرات باشگاه با بازیکنان و سایر باشگاه‌ها نداشتم. بعد از اینکه از تیم رفتم بازیکنانی نظیر محرز و کانته راهی منچسترسیتی و چلسی شدند و یونایتد در جذب آنها ناکام ماند.

شما پیش از حضور در یونایتد سرمربی تیم ملی هلند بودید و مذاکرات بین شما و باشگاه به‌صورت مخفیانه و در یک کشور دیگر انجام شد.

من با آنها در بروکسل دیدار کردم. باشگاه معمولا مذاکراتش را در یک کشور خارجی انجام می‌دهد تا ردیابی آن برای رسانه‌ها کار راحتی نباشد. گلیزرها و اد وودوارد در آنجا حضور داشتند. آنها از همه‌چیز سوال کردند؛ نظرم درباره تیم و همچنین برنامه‌هایم برای درست کردن اوضاع. همچنین گفتند که بازیکنان مدنظرم برای تقویت تیم را خریداری خواهند کرد. تیمی را در اختیار گرفتم که مدتی بود چهره‌های جدید به آن اضافه نشده بود. می‌خواستم بازیکنانی را اضافه کنم که بتوانند توانایی‌های تیم را بالاتر ببرند. با این حال ظاهرا خرید نفراتی که در لیست من بودند بسیار دشوار بود.

فکر می‌کنید دلیل آن چه بود؟

خیلی از این موضوع متعجب شدم. باشگاه‌ها قیمت بسیار زیادی برای بازیکنان خود اعلام می‌کردند چون می‌دانستند که یونایتد یکی از ثروتمندترین باشگاه‌های دنیاست. تصور می‌کردند چون آنها پولدار هستند پس هر مبلغی که بخواهند می‌توانند در ازای بازیکنان خود بگیرند. درنهایت این اتفاق رخ نداد و ما به سراغ گزینه‌های سوم، چهارم و حتی پنجم خود در لیست رفتیم.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار