• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۸:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۴
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
چرا پرسپولیسی‌ها برای دربی بحث 90 به 10 را مطرح کرده‌اند؟

یا نصف اجاره آزادی را بدهند یا حق میزبانی!

بحث میزبانی پرسپولیس در این بازی‌ها و رعایت قانون 90 به 10 برای تیم میزبان به سوژه‌ای برای جدال مدیران 2 باشگاه تبدیل شده و به‌نظر می‌آید این کشمکش همچنان ادامه داشته باشد.

به گزارش «فرهیختگان»، هرچه به روز برگزاری دربی پایتخت نزدیک می‌شویم تب‌وتاب این بازی بیش‌از‌پیش در جامعه دیده می‌شود و البته 2 باشگاه پرسپولیس و استقلال هم درگیر حساسیت‌های دربی شده‌اند. البته حذفی‌بودن این بازی‌ و اینکه تیم برنده می‌تواند در فینال شانس خود را برای کسب یک جام برای هوادارانش امتحان کند نیز مزید بر علت شده تا حساسیت‌های این بازی به‌رغم تلاش مسئولان 2 تیم برای برقرارکردن آرامش، بیش از سایر دربی‌ها باشد. بعد از موضوع داور دربی که نوع انتخاب پیام حیدری با اعتراض سرخابی‌ها همراه بود، بحث میزبانی پرسپولیس در این بازی‌ها و رعایت قانون 90 به 10 برای تیم میزبان به سوژه‌ای برای جدال مدیران 2 باشگاه تبدیل شده و به‌نظر می‌آید این کشمکش همچنان ادامه داشته باشد.

 دلیل اصرار پرسپولیسی‌ها

در روزهایی که ورزشگاه آزادی از حضور هواداران فوتبالی محروم است و سکوهای این ورزشگاه تنها پرچم‌های هواداری را میزبانی می‌کند، دلیل اصرار سرخ‌ها به رعایت قانون 90 به 10 چیست؟ در این خصوص شنیده می‌شود کانون هواداران پرسپولیس برنامه ویژه‌ای برای این بازی تدارک دیده که شامل طرح‌های موزائیکی و پرچم‌های بزرگ می‌شود و پرسپولیسی‌ها می‌خواهند با ایجاد فضایی سرخ‌تر در ورزشگاه، میزبانی خود را به حریف القا کرده و برای موفقیت در دربی شانس خود را افزایش دهند. البته در این بین سرخ‌ها روی صدای بلندگوی ورزشگاه هم برنامه‌های خاص خود را دارند و نظرشان این است که عمده صدای پخش‌شده در ورزشگاه، صدای هواداران پرسپولیس و شعارهای‌شان باشد.

 مخالفت سازمان لیگ و موضع باشگاه

از فردای همان روز قرعه‌کشی، نامه‌نگاری پرسپولیسی‌ها با سازمان لیگ آغاز شد تا بتوانند رضایت سازمان لیگ برای اجرای حقوق میزبانی خود را بگیرند اما ظاهرا سازمان لیگ هنوز برنامه‌ای برای تفکیک میزبان و میهمان این بازی بزرگ پایتخت ندارد و در جواب پرسپولیسی‌ها اعلام کرده چون تا پیش از این بازی به‌صورت 50-50 بوده، آنها نمی‌توانند قانون 90 به 10 را در این بازی اجرا کنند. در ادامه میزبان نیمه‌نهایی جام‌حذفی در نامه‌ای اعلام کرد چون بازی در رقابت‌های حذفی برگزار می‌شود و دیدار برگشتی ندارد، حاضر نیستند در فضای مساوی، اجاره ورزشگاه آزادی را بپردازند. طق شنیده‌ها سهیل مهدی این حرف پرسپولیسی‌ها را منطقی خوانده و به آنها اعلام کرده درخصوص این موضوع با مدیران استقلالی مذاکره می‌کند تا بتواند رضایت آنها را برای پرداخت نیمی از اجاره‌بهای آزادی بگیرد. به این ترتیب اگر استقلالی‌ها زیربار پرداخت نصف اجاره ورزشگاه نروند این احتمال وجود دارد که سازمان لیگ با درخواست پرسپولیس برای اجرای قانون میزبانی موافقت کند.

 

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار